Browsing posts tagged: 'Aspirin
Aspirin ‘çürüyen dişi tamir ediyor’

Kuzey İrlanda’daki araştırmacılar, aspirinin diş çürümesini geri çevirip dişte oluşan kaviteleri tedavi edebileceğini ortaya koydu.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Aspirin kanser tedavisini güçlendirebilir

Bilim insanları, aspirinin bağışıklık sistemini güçlendirme amaçlı yeni kanser ilaçlarının etkisini artırabileceğini söylüyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBCTurkce.com | Haberler detaylar...

Aspirin kalp krizini önlemede etkisiz mi?

İngiltere’de doktorlara dağıtılan kılavuzda, kalp krizini önlemek için aspirin yerine varfarin gibi daha yeni ilaçlar kullanılması tavsiye edildi. Ancak uzmanlar, aspirinin aniden bırakılmaması konusunda hastaları uyarıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Aspirin bağırsak kanserini ‘önlüyor’

Newcastle Üniversitesi’nde yapılan araştırmada aspirinin yüksek risk grubunda kanser vakalarını yüzde 63 oranında azalttığı görüldü.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Aspirin Kanseri Önlüyor

Aspirin sıra dışı yararları olan sıradan bir ilaç. Aynı zamanda dünyada en çok kullanılan ilaçlardan biri.Yeni bir araştırmaya göre günde yaklaşık 80 miligramlık bir aspirin kanserden ölme riskini önemli ölçüde azaltıyor. Ancak alınması gereken önlemler de detaylar...

‘Aspirin kanser riskini azaltıyor’

Oxford Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre her gün yatmadan önce sütle alınan çeyrek aspirin orta yaşlarda kansere yakalanma riskini yüzde 20 azalttıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

‘Aspirin bağırsak kanseri riskini azaltıyor’

Oxford Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, hergün bir adet aspirin alınması bağırsak kanserine yakalanma ihitmalini azaltıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...