Browsing posts tagged: Arabistan
Times – Suudi Arabistan, Filistin lideri Abbas’a ültimatom verdi: Ya ABD planını kabul et ya da istifanı ver

İngiltere’de yayınlanan Times gazetesi, Suudi Arabistan veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ın Filistin Yönetimi lideri Mahmud Abbas’a ‘ABD’nin hazırladığı Orta Doğu barış planını kabul et’ baskısı yaptığını yazıyor.

Orijinal haber detaylar...

‘Suudi Arabistan Hariri’nin özgürlüğünü kısıtlıyor’

Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn, istifa ederek Suudi Arabistan’a giden başbakanları Saad Hariri’nin Riyad’da “hareket özgürlüğünün kısıtlandığını” ve özgür iradesi dışında davranmaya zorlandığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Hizbullah lideri Nasrallah: Hariri’yi alıkoyan Suudi Arabistan, Lübnan’a hakaret etti

Lübnan’ın güçlü Şii partisi Hizbullah’ın lideri, Başbakan Saad Hariri’nin hafta sonunda Riyad’da yaptığı istifa açıklamasının geçerli olmadığını söyledi. Hasan Nasrallah, Suudi Arabistan’ı, Hariri’nin şahsında Lübnan’a ve tüm detaylar...

Suudi Arabistan ve Kuveyt’ten Lübnan’daki vatandaşlarına: Derhal bu ülkeyi terk edin

Suudi Arabistan ve Kuveyt, vatandaşlarının derhal Lübnan’dan ayrılmalarını ve bu ülkeye seyahat etmemelerini istedi. Lübnan Başbakanı Saad Hariri haftasonu Riyad’a giderek, istifa ettiğini açıklamıştı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan: Başkent Riyad’ı hedef alan balistik füze havada imha edildi

Suudi Arabistan, Cumartesi akşamı başkent Riyad’ı hedef alan bir balistik füzeyi havada imha ettiğini açıkladı. Kentte büyük bir patlama sesi duyuldu. Yemen’deki Husi isyancılarına yakın bir TV kanalı, balistik füzenin Kral Halid Uluslararası Havalimanı’nı detaylar...

Suudi Arabistan Veliahdı: Tüm dinlere açık bir ılımlı İslam ülkesi olacağız

Suudi Arabistan Veliahdı Muhammed bin Salman, ülkesinde “ılımlı İslamın” hakim olması için çalıştığını açıkladı: “Eskiden olduğumuz yere geri döneceğiz, dünyaya ve tüm dinlere açık bir ılımlı İslam ülkesi olacağız.”

Orijinal haber detaylar...

Hisarcıklıoğlu, Suudi Arabistan Büyükelçisi Hireyci ile görüştü

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ile Suudi Arabistan Ankara Büyükelçisi Velid Abdülkerim el-Hireyci, TOBB’da düzenlenen öğle yemeğinde bir araya geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan Rusya’dan S-400 satın alacak

Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdülaziz el Suud’un Rusya ziyaretinin ilk gününde iki ülke arasında S-400 hava savunma sistemlerinin de dahil olduğu çok sayıda silahın satışı için mutabakat anlaşması imzalandı. Reuters haber ajansına göre anlaşmada teknoloji transferi detaylar...

Tarihte ilk kez Suudi Arabistan Kralı Rusya’yı ziyaret ediyor

Kral Selman bin Abdülaziz el Suud resmi bir ziyaret için Moskova’ya gitti. İlk kez bir Suudi kralı Rusya’da. Ziyaretinin ana gündem maddesi ikili ticaret anlaşmaları. Yemen ve Suriye’deki son gelişmeler de ele alınacak.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan ve diğer ülkelerde kadınlara izin verilmeyen neler kaldı?

Suudi Arabistan kadınların araba sürmesine izin verdi ve böylece dünyada kadınların araba kullanmasının yasak olduğu bir ülke kalmadı. Fakat Suudi Arabistan ve diğer ülkelerde kadınlara çeşitli alanlarda yasaklar uygulanmaya devam ediyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan, sesli ve görüntülü arama yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan, dijital platformda üretim ve ekonomik büyümeyi artırma amacıyla, sesli ve görüntülü arama uygulamaları üzerindeki yasağı kaldıracağını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti
Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf detaylar...

Suudi Arabistan halktan ‘sosyal medya ihbarı’ istedi

Suudi Arabistan, vatandaşlarından sosyal medyada görülen “terör bağlantılı” yorumları geliştirilen cep telefonu uygulaması üzerinden ihbar etmelerini istedi. İnsan hakları örgütleri, bu çağrıya tepki gösterdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan: Yemen’den Husilerin fırlattığı Mekke’yi hedef alan füzeyi düşürdük

Suudi Arabistan, Yemen’de isyancı Husiler tarafından fırlatılan ve Mekke’yi hedef alan bir balistik füzeyi düşürdüğünü açıkladı. Yemen’de Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyondan yapılan açıklamada füze saldırısı, “Hac faaliyetlerini aksatmaya detaylar...

Henry Jackson Society: Suudi Arabistan ile İngiltere’deki radikal İslamcı hareketler arasında açık bağ var

İngiltere’de dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Henry Jackson Society son raporunda, Suudi Arabistan’ın ülkede radikal faaliyetlerde bulunan İslami kuruluşlara destek verdiğini öne sürdü. Suudi Arabistan iddiaları reddetti.

Orijinal detaylar...

Suudi Arabistan: Katar krizinin basit bir çözümü var

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, BBC’ye yaptığı açıklamada Katar’ın “radikal hareketleri ve terörü” desteklemeyi sona erdirmesi halinde yaşanan diplomatik krizin de çözüleceğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan milli takımı Londra’da hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuna katılmadı

Son Londra saldırısında hayatını kaybeden 8 kişiden ikisi Avustralya vatandaşıydı. Avustralya-Suudi Arabistan maçı öncesi yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapıldı. Çoğu Suudi oyuncu ise saygı duruşunda bulunmadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ‘terörizmle’ bağları yüzünden Katar ile diplomatik ilişkisini kesti

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, bölgeyi istikrarsızlığa sürüklediği için Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...