Browsing posts tagged: Arabistan
Suudi Arabistan, sesli ve görüntülü arama yasağını kaldırıyor

Suudi Arabistan, dijital platformda üretim ve ekonomik büyümeyi artırma amacıyla, sesli ve görüntülü arama uygulamaları üzerindeki yasağı kaldıracağını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti
Suudi Arabistan Katar’ı işgal edecekti

Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Washington Büyükelçisi Yusuf detaylar...

Suudi Arabistan halktan ‘sosyal medya ihbarı’ istedi

Suudi Arabistan, vatandaşlarından sosyal medyada görülen “terör bağlantılı” yorumları geliştirilen cep telefonu uygulaması üzerinden ihbar etmelerini istedi. İnsan hakları örgütleri, bu çağrıya tepki gösterdi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan: Yemen’den Husilerin fırlattığı Mekke’yi hedef alan füzeyi düşürdük

Suudi Arabistan, Yemen’de isyancı Husiler tarafından fırlatılan ve Mekke’yi hedef alan bir balistik füzeyi düşürdüğünü açıkladı. Yemen’de Suudi Arabistan liderliğindeki koalisyondan yapılan açıklamada füze saldırısı, “Hac faaliyetlerini aksatmaya detaylar...

Henry Jackson Society: Suudi Arabistan ile İngiltere’deki radikal İslamcı hareketler arasında açık bağ var

İngiltere’de dış politika alanında çalışmalar yapan düşünce kuruluşu Henry Jackson Society son raporunda, Suudi Arabistan’ın ülkede radikal faaliyetlerde bulunan İslami kuruluşlara destek verdiğini öne sürdü. Suudi Arabistan iddiaları reddetti.

Orijinal detaylar...

Suudi Arabistan: Katar krizinin basit bir çözümü var

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil el Cubeyir, BBC’ye yaptığı açıklamada Katar’ın “radikal hareketleri ve terörü” desteklemeyi sona erdirmesi halinde yaşanan diplomatik krizin de çözüleceğini söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan milli takımı Londra’da hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşuna katılmadı

Son Londra saldırısında hayatını kaybeden 8 kişiden ikisi Avustralya vatandaşıydı. Avustralya-Suudi Arabistan maçı öncesi yaşamını yitirenler için saygı duruşu yapıldı. Çoğu Suudi oyuncu ise saygı duruşunda bulunmadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri ‘terörizmle’ bağları yüzünden Katar ile diplomatik ilişkisini kesti

Suudi Arabistan, Mısır, Bahreyn ve Birleşik Arap Emirlikleri, bölgeyi istikrarsızlığa sürüklediği için Katar ile diplomatik ilişkilerini kestiğini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Trump, Suudi Arabistan gezisi ile yeni bir ilişki kurmayı amaçlıyor

Trump Suudi Arabistan’ı ilk yurt dışı gezisinin istikameti olarak seçerken ilginç bir tercihte bulunuyor. Peki Trump neden ilk olarak, seçim kampanyası sırasında 11 Eylül’ü planlamakla suçladığı Suudi Arabistan’a gidiyor?

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif’i kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Selçuk Öztürk, Bakan Elvan’ın Suudi Arabistan programına katıldı

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Selçuk Öztürk Kalkınma Bakanı Lütfü Elvan’ın 5-6 Ekim 2016 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın Riyad ve Cidde kentine düzenlediği resmi ziyarete iştirak etti

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif’e “Cumhuriyet Nişanı” Tevcih Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaret için Türkiye’de bulunan Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Birinci Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Nayif bin Abdülaziz Al Suud ile yaptığı baş başa görüşmenin ardından, Veliaht Prens Muhammed bin detaylar...

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed Bin Nayif Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Türkiye’ye gelen Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Başbakan Birinci Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed Bin Nayif Bin Abdülaziz Al Suud’u Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

Orijinal detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulu görüşmelerine katılmak üzere bulunduğu New York’ta, Suudi Arabistan Veliaht Prensi, Bakanlar Kurulu Başkan Yardımcısı ve İçişleri Bakanı Muhammed bin Naif Bin Abdulaziz Al-Saud’u kabul detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Al Jubeir’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adel Al Jubeir’i Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suudi Arabistan Veliaht Vekili Prens Muhammed’i Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi’ne katılmak için bulunduğu Çin’in Hangcou kentinde, Suudi Arabistan Veliaht Vekili ve Savunma Bakanı Prens Muhammed bin Salman’ı kabul etti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Suudi Arabistan: Suriye’de B Planı’nı düşünmenin zamanı geliyor

Avusturya’nın başkenti Viyana’da devam eden Suriye görüşmelerinin Salı günkü ayağından sonuç alınamaması üzerine, Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı muhaliflere daha fazla silah yardımını kapsayan bir B Planı’nın düşünülmesi gerektiğini detaylar...