Browsing posts tagged: Apple

Apple’ın, şarkıların ismini ve icracısını bulmaya yarayan mobil uygulama Shazam’ı 400 milyon dolara satın almaya yakın olduğu belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Apple, Türk yazılımcı Lemi Orhan Ergin’in ortaya çıkarttığı Mac işletim sistemindeki büyük bir şifre hatasını düzeltmek için çalıştığını duyurdu. Apple’ın Mac bilgisayarlar için geliştirdiği en son yazılım MacOS High Sierra’daki açık, bilgisayara detaylar...

Teknoloji devi Apple’da çalışan bir mühendis, kızının iPhone X’in görüntülerini cihaz piyasaya sürülmeden önce internette paylaşmasının ardından işten atıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Apple, yeni tanıttığı iPhone X ile artırılmış gerçeklik alanında ne kadar ciddi olduğunun sinyallerini verdi. Ancak sektörde yalnız değil. Yıllardır bu konuda deneyler yapan Microsoft ve Google da Apple için ciddi rakipler.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’ın çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Apple yeni iPhone’unu tanıtacağı etkinliği 12 Eylül’de düzenleyecek. Şirketten ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Orijinal haber detaylar...

Apple, ev teknolojisi alanında sanal asistan Siri ile çalışan yeni akıllı hoparlörünü tanıttı. Amazon ve Google’dan sonra bu alana giriş yapan Apple’ın yeni ürünü HomePod, hem müzik ile ilgili taleplere cevap verecek hem de evdeki eşyaları kontrol etmek için detaylar...

Apple’ın Hindistan’ın güneyindeki Karnataka eyaletinde de iPhone imalatı yapacağı açıklandı. Eyalet yetkilileri, üretimin Nisan sonu başlamasını beklediklerini duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Apple, uzun bir süredir konuşulan sürücüsüz araba üretmek istediği iddialarının doğruluğunu ilk kez teyit etti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

ByLock denilen ve birçok masum insanın tutuklanması için kuvvetli şüphe oluşturacak yeterli delil kabul edilen programın teknoloji ile ilgili olduğu kabul edildiğinde detaylar...

Apple beklenen yeni iPhone modelleri 7 ve 7 Plus’ı tanıttı. Yeni modellerde radikal bir değişiklik yapılarak standart kulaklık girişi kaldırıldı. Telefonlar ayrıca su ve toz geçirmez yapıya sahip.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa Komisyonu’nun teknoloji devi Apple’ın önüne 13 milyar euroluk bir vergi faturası koymasının ardından ABD’li yetkililer Avrupa Birliği’ni ‘kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışmakla’ suçladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avrupa Komisyonu, Avrupa’daki merkezi İrlanda’da olan Apple’ın satışlarından ödemesi gereken vergi miktarından çok daha azını ödediğine hükmetti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Amerikan teknoloji devi Apple’ın ne zaman çıkaracağı tartışılan iPhone 5E ve iPad Air 3’ü tanıtacağı tarih kesinleşti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

FBI’ın soruşturma kapsamında cep telefonu şifrelerini devre dışı bırakması talebine direnen Apple, eğer şifre kırılırsa “Gün gelecek FBI, cep telefonlarının kameralarını ve mikrofonlarını kontrol edecek” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerbeg, ABD Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) kullanıcılarının şifreli kişisel bilgilerine ulaşma “anahtarı” vermemekte direnen Apple’ın bu politikasına sempati duyduğunu açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

FBI’ın ‘Terör saldırısı zanlılarının telefonlarına erişmemiz için iPhone yazılımına arka kapı açın’ talebine Apple ‘Hayır’ cevapını verince tartışma başladı. Apple kişisel bilgi güvenliğine, FBI ise ulusal güvenliğe vurgu detaylar...

Big apple music awards (Apple müzik ödülleri) yarışması :
Big Apple Müzik Ödülleri Vakfı, dünyanın hayat kalitesini ve kültürel durumunu iyileştirmek oluşturulan bir organizasyon olup, müzik endüstrisi profesyonelleri, müzisyenler, yapımcılar, mühendisler ve diğer detaylar...

Eşi hayatını kaybetmiş olan 72 yaşındaki Peggy Bush, emekli maaşını ve diğer imkanları kendi üzerine alırken zorluk yaşamadı. Ama eşinin detaylar...