Browsing posts tagged: Apple
‘Apple Shazam’ı satın alacak’

Apple’ın, şarkıların ismini ve icracısını bulmaya yarayan mobil uygulama Shazam’ı 400 milyon dolara satın almaya yakın olduğu belirtiliyor.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – detaylar...

Apple, Türk yazılımcının bulduğu açığı düzeltmeye çalışıyor

Apple, Türk yazılımcı Lemi Orhan Ergin’in ortaya çıkarttığı Mac işletim sistemindeki büyük bir şifre hatasını düzeltmek için çalıştığını duyurdu. Apple’ın Mac bilgisayarlar için geliştirdiği en son yazılım MacOS High Sierra’daki açık, bilgisayara detaylar...

Apple mühendisi, iPhone X görüntülerini paylaşan kızı yüzünden işten atıldı

Teknoloji devi Apple’da çalışan bir mühendis, kızının iPhone X’in görüntülerini cihaz piyasaya sürülmeden önce internette paylaşmasının ardından işten atıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Artırılmış gerçeklik: Apple, Google, Microsoft ne yapıyor?

Apple, yeni tanıttığı iPhone X ile artırılmış gerçeklik alanında ne kadar ciddi olduğunun sinyallerini verdi. Ancak sektörde yalnız değil. Yıllardır bu konuda deneyler yapan Microsoft ve Google da Apple için ciddi rakipler.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Wall Street Journal: Apple yeni iPhone’u 12 Eylül’de tanıtacak

ABD’nin önde gelen gazetelerinden Wall Street Journal’ın çeşitli kaynaklara dayandırdığı haberine göre, Apple yeni iPhone’unu tanıtacağı etkinliği 12 Eylül’de düzenleyecek. Şirketten ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Orijinal haber detaylar...

Apple ev teknolojisi rekabetine Siri ile giriş yaptı

Apple, ev teknolojisi alanında sanal asistan Siri ile çalışan yeni akıllı hoparlörünü tanıttı. Amazon ve Google’dan sonra bu alana giriş yapan Apple’ın yeni ürünü HomePod, hem müzik ile ilgili taleplere cevap verecek hem de evdeki eşyaları kontrol etmek için detaylar...

Apple ‘Hindistan’da iPhone üretecek’

Apple’ın Hindistan’ın güneyindeki Karnataka eyaletinde de iPhone imalatı yapacağı açıklandı. Eyalet yetkilileri, üretimin Nisan sonu başlamasını beklediklerini duyurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Apple sürücüsüz otomobil üretme planları yaptığını ilk kez kabul etti

Apple, uzun bir süredir konuşulan sürücüsüz araba üretmek istediği iddialarının doğruluğunu ilk kez teyit etti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish – Haberler detaylar...

Yargıtay ByLock’u neden Google ve Apple yerine MİT’e soruyor?
Yargıtay ByLock’u neden Google ve Apple yerine MİT’e soruyor?

ByLock denilen ve birçok masum insanın tutuklanması için kuvvetli şüphe oluşturacak yeterli delil kabul edilen programın teknoloji ile ilgili olduğu kabul edildiğinde detaylar...

Apple iPhone 7’de neler farklı olacak?

Apple beklenen yeni iPhone modelleri 7 ve 7 Plus’ı tanıttı. Yeni modellerde radikal bir değişiklik yapılarak standart kulaklık girişi kaldırıldı. Telefonlar ayrıca su ve toz geçirmez yapıya sahip.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

ABD’den AB’ye Apple öfkesi: Şirketlerimizi kasten hedef alıyorsunuz

Avrupa Komisyonu’nun teknoloji devi Apple’ın önüne 13 milyar euroluk bir vergi faturası koymasının ardından ABD’li yetkililer Avrupa Birliği’ni ‘kolay yoldan köşeyi dönmeye çalışmakla’ suçladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

AB: Apple 13 milyar euro ek vergi ödemeli

Avrupa Komisyonu, Avrupa’daki merkezi İrlanda’da olan Apple’ın satışlarından ödemesi gereken vergi miktarından çok daha azını ödediğine hükmetti.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Apple ın İki Yeni Ürün Tanıtım Tarihi Kesinleşti

Amerikan teknoloji devi Apple’ın ne zaman çıkaracağı tartışılan iPhone 5E ve iPad Air 3’ü tanıtacağı tarih kesinleşti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Apple: FBI telefon kameraları ve mikrofonlarını kontrol edebilir

FBI’ın soruşturma kapsamında cep telefonu şifrelerini devre dışı bırakması talebine direnen Apple, eğer şifre kırılırsa “Gün gelecek FBI, cep telefonlarının kameralarını ve mikrofonlarını kontrol edecek” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Apple – FBI tartışması: Zuckerberg’den Apple’a destek

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerbeg, ABD Federal Soruşturma Bürosu’na (FBI) kullanıcılarının şifreli kişisel bilgilerine ulaşma “anahtarı” vermemekte direnen Apple’ın bu politikasına sempati duyduğunu açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

6 soruda Apple – FBI tartışması: Güvenlik mi, gizlilik mi?

FBI’ın ‘Terör saldırısı zanlılarının telefonlarına erişmemiz için iPhone yazılımına arka kapı açın’ talebine Apple ‘Hayır’ cevapını verince tartışma başladı. Apple kişisel bilgi güvenliğine, FBI ise ulusal güvenliğe vurgu detaylar...

Apple müzik yarışması

Big apple music awards (Apple müzik ödülleri) yarışması :
Big Apple Müzik Ödülleri Vakfı, dünyanın hayat kalitesini ve kültürel durumunu iyileştirmek oluşturulan bir organizasyon olup, müzik endüstrisi profesyonelleri, müzisyenler, yapımcılar, mühendisler ve diğer detaylar...

Apple şifresi için mahkeme emri
Apple şifresi için mahkeme emri

Eşi hayatını kaybetmiş olan 72 yaşındaki Peggy Bush, emekli maaşını ve diğer imkanları kendi üzerine alırken zorluk yaşamadı. Ama eşinin detaylar...