Browsing posts tagged: Akdeniz’de
Kıbrıs’ın, Doğu Akdeniz’de bir istikrar adası olmasını istiyoruz

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kıbrıs Türk Sanayi Odası heyeti ile çalışma yemeğinde buluştu. Hisarcıklıoğlu, “Türk iş dünyası olarak Kıbrıs’a daha fazla yatırım yapmayı ve karşılıklı ticaretin artmasını dilediklerini belirterek, detaylar...

Akdeniz’de yaklaşık 200 göçmenin ölümünden endişe ediliyor

Libya açıklarında her biri yaklaşık 100 yolcu kapasiteli iki tekne battı. Teknelerin kaçak göçmen taşıdıklarından ve 200’den fazla göçmenin ölmüş olmasından endişe ediliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akdeniz’de göçmenleri taşıyan tekne alabora oldu: 100 göçmen kayıp

Akdeniz’in Libya açıklarında göçmenleri taşıyan bir tekne alabora olmaı sonucu 100 göçmen denizde kayboldu. İtalyan sahil güvenlik birimleri, şu ana kadar denizden 8 cesedin çıkarıldığı, 4 göçmenin de kurtarıldığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Akdeniz’de düşen EgyptAir uçağında yangın şüphesi

Fransa Sivil Havacılık Kurumu, Akdeniz’de önceki gün düşen 66 kişinin bulunduğu Mısır Hava Yolları’na yolcu uçağından duman alarmı geldiğine dair haberleri doğruladı. Kazanın nedeni ise hala netleşmedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akdeniz’de facia: Yüzlerce göçmenin öldüğü sanılıyor

Libya açıklarında batan lastik bottan 6 göçmenin cesedi bulundu, Mısır açıklarında ise yaklaşık 400 Somalili göçmen taşıyan teknenin battığı doğrulandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akdeniz’de 4,4 büyüklüğünde deprem
Akdeniz’de 4,4 büyüklüğünde deprem

Akdeniz’de Girit Adası yakınlarında 4,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

AB’den Akdeniz’de insan kaçakçılarına karşı yeni operasyon

Avrupa Birliği, Akdeniz’in güneyinde insan kaçakçılarına karşı yeni bir operasyona başlıyor. Sophia adlı operasyonda savaş gemileri, insan kaçakçılığı için kullanıldığından şüphelenilen tekneleri durdurup yönünü değiştirebilecek.

Orijinal haber detaylar...

“Akdeniz’de Boğulan Aslında İnsanlığımızdır”

B20 Türkiye Konferansı’nın açılış oturumunda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Dünyanın en kadim medeniyetlerine beşiklik eden Akdeniz’i mülteciler için bir mezara dönüştüren Avrupa ülkeleri, hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır” dedi.

Orijinal detaylar...

İtalya’dan Akdeniz’de göçmen kurtarma operasyonu

Sahil güvenlik birimleri, gelen yardım çağrıları sonrası Libya açıklarına hareket etti. Ekipler, olası bir kazayı önleyerek 3 bine yakın göçmeni kurtarmaya çalışıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Ege ve Akdeniz’de sıfır vergili turizm bölgeleri oluşturulacak
Ege ve Akdeniz’de sıfır vergili turizm bölgeleri oluşturulacak

Ekonomi Bakanı Zeybekci Çeşme, Bodrum, Didim, Marmaris ile Antalya’nın batısında, zengin turistleri çekmek için içinde oteller, eğlence mekânları ve AVM’lerin olacağı, sıfır vergili turizm serbest bölgeleri kurulacağını söyledi. Yabancılara serbest olacak bölgeye detaylar...

Akdeniz’de yine göçmen faciası: Onlarca kişi öldü

İtalya’nın Sicilya adası açıklarında göçmen taşıyan bir teknenin batması sonucu onlarca göçmenin boğularak öldüğü belirtildi. Yardım kuruluşu Save the Children kurtarma gemileri yaklaştığı sırada çok sayıda kişinin denize düştüğünü bildirdi. detaylar...

Akdeniz’de binlerce göçmen kurtarıldı

İtalya Sahil Güvenlik yetkilileri, Akdeniz’de düzenlenen operasyonlarda bir gün içinde yaklaşık 3700 göçmenin kurtarıldığını söyledi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

AB, Akdeniz’de ölüm yolculuklarını neden durduramıyor?

Havaların ısınmasıyla Afrika’dan Avrupa’ya derme çatma teknelerle yapılan ölüm yolculukları artmaya başladı. Göçmenleri taşıyan bu tekneler Akdeniz’e gömülürken, sorumluluğu birbirine yükleyen AB ülkelerinin görüş ayrılıkları iyice su yüzüne detaylar...

Akdeniz’de bir göçmen teknesi daha battı

Uluslararası Göç Örgütü Akdeniz’de batan bir tekneden imdat çağrısı aldıklarını açıkladı. Teknenin 300 göçmen taşıdığı bildiriliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Akdeniz’de 700 göçmen taşıyan gemi battı

İtalyan sahil güvenlik yetkilileri, geniş çaplı bir kurtarma operasyonunun başlatıldığını, şimdiye kadar 28 kişinin kurtarıldığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...