Browsing posts tagged: Afganistan
Afganistan: IŞİD’in üstlendiği intihar saldırısı sonrası tüm militanlar öldürüldü

Başkent Kabil’de Irak Büyükelçiliğine saldırı düzenlendi. IŞİD’in üstlendiği saldırı sonrası çatışma çıktı. Afganistan İçişleri Bakanlığı, 4 saat süren çatışmada tüm militanların öldürüldüklerini açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pakistan ordusundan Afganistan sınırında IŞİD operasyonu

Pakistan ordusu sözcüsü Korgeneral Asif Gaffur, Afganistan’a sızarak güç kazanan IŞİD militanlarının daha da ilerlemesini engellemek amacıyla dağlık Hayber sınır bölgesi yakınlarında operasyon başlattıklarını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

İşkenceyle suçlanan Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Dostum ‘Türkiye’ye gidiyor’

Siyasi rakibine işkence etmekle suçlanan Afganistan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Abdül Raşid Dostum’un Türkiye’ye gideceği açıklandı. General Dostum’un Türkiye’ye sürgüne zorlandığı konuşuluyor. Sözcüsü ise, Dostum’un “tıbbi kontroller detaylar...

Afganistan Savunma Bakanı ve Genelkurmay Başkanı istifa etti

Afganistan’da Taliban tarafından güvenlik güçlerine düzenlenen son 16 yılın en kanlı saldırının ardından savunma bakanı ve genelkurmay başkanı istifa etti. Saldırıda ölü sayısının 100’ün üzerinde olduğu sanılıyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan: ABD yaklaşık 10 tonluk bomba ile 36 IŞİD’liyi öldürdü

ABD ordusu, “Tüm Bombaların Anası” olarak bilinen nükleer olmayan en büyük bombası GBU-43/B’yi Afganistan’da ilk kez kullandı. Afganistan Savunma Bakanlığı, bombardımanda 36 IŞİD’linin öldüğünü açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan: Almanya’nın Mezar-ı Şerif Konsolosluğu’na bombalı saldırı

Afganistan’ın Mezar-ı Şerif kentindeki Almanya Konsolosluğu’a bombalı araçla saldıran intihar bombacısı 2 kişiyi öldürdü. Saldırıyı üstlenen Taliban, bunu Kunduz’da öldürülen sivillere karşılık yaptığını açıkladı.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

Afganistan da Öğretmenlere Yönelik İkinci Grup Meslek …

Afganistan Eğitim Bakanlığı ve Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) işbirliği ile 1.575 öğretmene yönelik düzenlenen ikinci grup meslek içi eğitim programı tamamlandı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

“Afganistan ile Sarsılmaz Bağlarımızı Daha da Güçlendirme Çabası İçindeyiz”

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai ile ortak basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Afganistan’daki Milli Birlik Hükümetinin bizler en büyük destekçi olduk, olmaya da devam edeceğiz. Şunu bilmenizi istiyorum; Afganistan’ın derdi Türkiye’nin detaylar...

Afganistan Cumhurbaşkanı Ahmedzai Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, davetlisi olarak Türkiye’ye gelen Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani Ahmedzai’yi, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde resmî törenle karşıladı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan: Taliban komutanını 50 askeriyle öldürdük

Afgan yetkililer, Sangin kasabasındaki çatışmalarda Taliban lideri Molla Aktar Mansur’a yakın komutanlardan Molla Nasır’ı ve askerlerini öldürdüklerini açıkladı. ABD, Afgan ordusunun Sangin’i alması için Taliban mevzilerine hava saldırıları detaylar...

Afganistan: Taliban stratejik bir kasabayı ‘ele geçirmek üzere’

Afganistan’da Taliban militanlarının, ülkenin güneyindeki Helmand Eyaleti’ne bağlı stratejik önemdeki Sangin kasabasını ele geçirmeye yakın olduğu bildiriliyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan da Taliban ve Daeş Arasında Çatışma: 16 …

KABİL (AA) – Afganistan’ın doğusunda bulunan Nanharhar ilinin Çaparhar ilçesinde Taliban ve DAEŞ militanları arasında devam eden çatışmalarda 16 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan da Hükümete Kunduz Protestosu

KABİL (AA) – Afganistan’ın başkenti Kabil’de Şah Mesut anıtı önünde toplanan bir grup ülkenin beşinci büyük kenti Kunduz’un Taliban’ın kontrolüne geçmesi nedeniyle hükümeti protesto etti Cemiyeti İslami bayrakları taşıyan kalabalık Kunduz’da detaylar...

Afganistan Meclisi’ne saldıran Taliban militanları öldürüldü

Afganistan Savunma Bakanı adayı Massoum Stanikzai milletvekillerine tanıtılırken Meclis’te saldırı düzenleyen 6 militan polisle çatıştı. Saldırganların öldürüldükleri açıklandı. Meclis hızla boşaltıldı. En az 18 kişinin yaralandığı bildiriliyor.

Orijinal detaylar...

Obama, Afganistan Devlet Başkanı Gani yi Beyaz Saray …

WASHINGTON (AA) – ABD Başkanı Barack Obama, Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani’yle mart ayında Beyaz Saray’da bir araya gelecek.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Afganistan: Taliban militanları saldırıda öldürüldü

Ülkenin başkenti Kabil’de yabancı işçilerin kaldığı bir yerleşkeye düzenlenen Taliban saldırısında dört militanın polis tarafından vurularak öldürüldüğü bildirildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...