Browsing posts tagged: aday
Hollanda’da aşırı sağcı aday ‘Camileri yakalım’ çağrısı için özür diledi

21 Mart’taki yerel seçimler öncesi Özgürlük Partisi’nin Utrecht Belediye Meclisi üyesi adaylarından Henk van Deun, ülkedeki tüm camiler gibi Ulu Cami’nin de “yakılıp yıkılması” çağrısı yaptı. Van Deun daha sonra Twitter üzerinden özür diledi, detaylar...

Putin resmen başkanlık için aday oldu
Putin resmen başkanlık için aday oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, başkanlık seçimi için detaylar...

WSJ: ‘Beyaz Saray Fed Başkanı olarak Powell’ı aday gösterecek’

Wall Street Journal gazetesi, ABD Başkanı Trump’ın Amerikan Merkez Bankası Fed başkanlığına eski hazine bakanı yardımcısı Jerome H. Powell’ı aday göstereceğini öne sürdü. Beyaz Saray’dan resmi açıklama bugün yapılacak. Başkan adayını Senato’nun detaylar...

Kandaşoğlu, Tso Başkanlığına Aday Oldu

Vanlı iş adamı Zahir Kandaşoğlu, Van Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Orijinal haber kaynağı için; Haberler.Com detaylar...

Kemal Kılıçdaroğlu Nobel’e aday gösterildi! Nobel Ödülü nedir?

Adalet Yürüyüşü sonrası demokrasi ve hukuka sahip çıktığı gerekçesiyle Nobele aday gösterildiği öne sürülen Kemal Kılıçdaroğlu ödülü alabilecek mi? Merak edilen Nobel Ödülü nedir? İlk Nobel Ödülü hangi yıl verildi? Nobel ödülünü 2016 yılında kimler detaylar...

Burdur’da 211 aday, mesleki yeterlilik sınavlarında ter döktü

Burdur Ticaret ve Sanayi Odası ve TOBB MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri iş birliğinde 211 ustaya mesleki yeterlilik sınavları düzenlendi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Güney Kore seçimleri: K. Kore ile yakınlaşmayı savunan aday favori

Güney Kore’de devlet başkanlığı seçimi için oy verme işlemi başladı. Seçimin favorisi, Kuzey Kore ile yakınlaşmayı savunan solcu aday Moon Jae-In.

Orijinal haber kaynağı için; BBC Turkish detaylar...

Zimbabve First Lady’si: Mugabe’nin cesedi seçimde aday olabilir

Zimbabve’nin 92 yaşındaki Devlet Başkanı Robert Mugabe’nin eşi Grace Mugabe, kocasının ölse de devlet başkanlığı seçimlerinde yarışabileceğini söyledi. First Lady, “İnsanların Mugabe’nin cesedine oy verdiğini göreceksiniz” dedi.

Orijinal detaylar...

AP’nin yeni başkanı İtalyan muhafazakar aday Antonio Tajani seçildi

İtalyan muhafazakar aday Antonio Tajani, 351 oy alarak Avrupa Parlamentosu başkanı seçildi. Seçimlerin ilk dört turu sonucunda kazanan Tajani’nin sosyalist rakibi Gianni Pittella ise 282 oy ile yarışı kaybetti.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Avusturya’da Cumhurbaşkanlığı seçimini bağımsız aday Bellen kazandı

İptal edilen cumhurbaşkanlığı seçimleri için yeniden sandık başına giden Avusturya’da solcu bağımsız aday Van der Bellen, göçmen karşıtı aşırı sağcı Hofer karşısında seçimin galibi oldu. Bir dönem Yeşiller Partisi’nin liderliğini yapmış olan Bellen, AB detaylar...

Hayranlarından Michelle Obama’ya ‘2020’de aday ol’ çağrısı

First Lady daha önce başkan adayı olmak istemediğini söylemişti. Ancak hayranları, son seçimde yaşadıkları hayalkırıklığı sonrası Michelle Obama’dan 2020’deki seçimde aday olmasını istiyor.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

MHP Kongresi 10 Temmuz’da, Bahçeli yeniden aday

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, kongre tarihini ve adaylığını açıkladı. Bahçeli “Kim ya da kimler aday olacaksa şahsımla yarışacaktır” dedi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Davutoğlu: Kongre 22 Mayıs’ta, aday olmayacağım

Başbakan Davutoğlu, genel başkanlığa aday olmamasının ‘bir zaruret’ olduğunu söyledi. Davutoğlu, yol arkadaşlarının değişmesindense genel başkanın değişmesini parti açısından daha iyi olacağını düşünerek karar aldığını vurguladı.

Orijinal haber detaylar...

Ukrayna’da siyasi kriz büyüyor, başbakanlığa aday yok

Ukrayna Başbakanı Arseny Yatsenyuk’un istifasını vermesinin ardından parlamentonun bugün yeni başbakanın kim olacağını oylaması bekleniyor. Ancak başbakanlığa adaylığını koyması beklenen Meclis sözcüsü Groysman’ın adaylıktan vazgeçtiği ifade detaylar...

AB Söcüsü: Aday ülkelerdeki duruşmaları izliyoruz
AB Söcüsü: Aday ülkelerdeki duruşmaları izliyoruz

Avrupa Birliği, MİT TIR'ları davasında sanıklara destek olmak için mahkemeye giden Avrupalı diplomatlara detaylar...

Batman Yön Gazetesi: Ferit Tunç ‘İfade Özgürlüğü’ ödülüne aday

Uluslararası bir kuruluşun dünya çapında gazetecilik ödülüne aday gösterdiği beş isimden biri, hakkında açılan davalara tepki olarak yemek tariflerini manşete çeken Batman Yön Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Ferit Tunç.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

CHP Kurultayı: Kılıçdaroğlu tek başına aday

CHP’nin 35. olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlık seçimine Kemal Kılıçdaroğlu tek aday olarak giriyor. Yeterli delege imzasını toplayamayan Mustafa Balbay aday olamadı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Sarısülük: Hükümet Kürtlere savaş ilan edince aday oldum

Gezi Parkı protestolarında polisin açtığı ateş sonucu hayatını kaybeden Ethem Sarısülük’ün ağabeyi, HDP milletvekili adayı Mustafa Sarısülük Independent gazetesine açıklamasında “Hükümet Kürtlere savaş ilan ettiği için aday olmayı görev bildim” detaylar...