Önemli bilgiler elde edildi, operasyon için iktidarın talimatı bekleniyor

onemli_bilgiler_elde_edildi_operasyon_icin_iktidarin_talimati_bekleniyor_h126620_ef130Önemli bilgiler elde edildi, operasyon için iktidarın talimatı bekleniyor.

Fethullahçı Terör Örgütünün darbe girişimi sonrası çok tartışılan siyasi ayağa ilişkin operasyon dosyaları hazırlandı. Dosyada, darbenin başarılı olması durumunda üst düzey göreve getirilmesi planlanan bürokrat ve siyasetçilere ilişkin bilgiler yer aldı.

Bütün bilgiler Cumhurbaşkanlığı’nda oluşturulan havuza aktartıldı. Tespit edilen kişilerin FETÖ ve Amerika ile ilişkilerinin yanı sıra katıldıkları toplantılar saptandı. Bu kişilerin aynı zamanda banka hesapları da incelendi. Yapılan araştırmalarda siyasi ayakta AKP’nin yanı sıra muhalefet partilerinde de isimler yer alıyor.

Aydınlık Gazetesi’nin İçişleri Bakanlığı kaynaklarına dayandırdığı habere göre, operasyonu başlatmak için siyasi iktidarın talimatı bekleniyor. İktidarın ise, başkanlık referandumuna gidebilmek için gerekli 330 oy hesabı yaptığından, talimat vermediği belirtildi.

Habere göre, FETÖ soruşturmaları kapsamında belediyelere ilişkin yapılan operasyon hazırlığında da önemli verilere ulaşıldı.

Belediyelerin Gülen örgütüne aktardığı mali kaynak ve ihaleler üzerinden verdiği himmet komisyonu tespit edildi. Bu işler için belediye başkanları, belediye meclisi üyeleri ve üst düzey belediye bürokratlarının kullanıldığı ifade edildi.

Belediye başkanlarının da darbenin siyasi ayağını oluşturduğu ve kalkışmanın başarılı olması durumunda peş peşe darbeyi desteklediklerini söyleyeceği belirtildi.

ulusalkanal.com.tr

Önemli bilgiler elde edildi, operasyon için iktidarın talimatı bekleniyor – İlk Kurşun Gazetesi.

Orijinal haber kaynağı için; İlk Kurşun Gazetesi

İlgili haberler:

Author: Hukuk Haber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir