TANRIKULU, ANKARA VALİLİĞİNİN YASAKLARINI GÜNDEME TAŞIDI

TANRIKULU, ANKARA VALİLİĞİNİN YASAKLARINI GÜNDEME TAŞIDI

CHP PM Üyesi ve İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu sordu: Ankara Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklama ile güneş battıktan sonra sokaklarda eylem yapılmasının, ateş yakılıp, yüksek sesle türkü detaylar...

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığından FETÖ açıklaması

Açıklamada, 2802 sayılı Hakimler ve Savcılar Kanununun 93/1. maddesinde 680 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin 7. maddesi ile yapılan değişiklik uyarınca hakim ve savcıların kişisel suçları hakkında soruşturma ve kovuşturma yetkisinin bağlı bulunduğu bölge adliye detaylar...

“Kushner, Kremlin ile gizli haberleşme ağı kurmak istedi”

ABD Başkanı Donald Trump’ın damadı ve yakın danışmanı Jared Kushner’ın, Trump’ın başkan seçilmesinin ardından ekibinin Rus yetkililerle gizlice haberleşmesi için geri planda bir iletişim kanalı oluşturmak istediği iddia edildi.

Orijinal haber kaynağı detaylar...

SARIHAN, SKANDAL ANAOKULU ETKİNLİĞİNİ MECLİS’E TAŞIDI

SARIHAN, SKANDAL ANAOKULU ETKİNLİĞİNİ MECLİS’E TAŞIDI

CHP Milletvekili Şenal Sarınhan, İstanbul Esenyurt’ta Tıfıl Anaokulu’nda mezuniyet gecesi adı altında düzenlenen etkinliği Meclis gündemine taşıdı.

Sarıhan, Milli Eğitim Bakanı İsmet detaylar...

Küçük kızdan öğretmenine: Toplu cezalandırma yönteminiz Cenevre Sözleşmesi’ne aykırı

İskoçya’da bir kız öğrenci, okulunda düzenlenen yıl sonu anketine verdiği yanıtla Twitter’da büyük ses getirdi. Küçük kızın babasının mesajı, onbinlerce kişi tarafından paylaşıldı.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Pentagon: Birisi Türkiye’den, üç IŞİD yöneticisi öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı, aralarında Türkiye’den Mustafa Güneş isimli bir kişinin de olduğu 3 üst düzey IŞİD militanının öldürüldüğünü açıkladı. IŞİD liderlerinin 3 ayrı saldırıda öldürüldüğü belirtildi.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Bin SÖZCÜ yeşerir!

Üç arkadaşımız; Mediha Olgun, Yonca Yücekaleli, Gökmen Ulu, sorguları bitti, mahkemeye çıkacaklardı. Onları alkışlamak, serbest kalınca da kucaklayıp sarılmak için dün sabah erken saatlerde İstanbul’da Adliye Sarayı önünde toplandık. Bazı okurlar da duymuşlar, detaylar...

Fetullah Gülen hakkında karar verildi
Fetullah Gülen hakkında karar verildi

ADANA'da FETÖ/PDY soruşturmaları kapsamında iş adamlarının yargılandığı dosyada bir numaralı sanık olan terör detaylar...

Hisarcıklıoğlu Karayolları Fuarı’nı ziyaret etti

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ATO Congresium ‘da düzenlenen 2. Karayolları, Köprüler ve Tüneller İhtisas Fuarı’nı ziyaret etti.

Orijinal haber kaynağı için; TOBB detaylar...

Mediha Olgun ve Gökmen Ulu tutuklandı, Yonca Yücekaleli serbest
Mediha Olgun ve Gökmen Ulu tutuklandı, Yonca Yücekaleli serbest


FETÖ suçlamasıyla 19 Mayıs günü gözaltına alınma kararı verilen 3 arkadaşımız detaylar...

Sözcü çalışanlarından ikisi tutuklandı
Sözcü çalışanlarından ikisi tutuklandı

Sözcü gazetesine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan gazetenin 3 çalışanı adliyeye sevk edildi. Gözaltındaki bu kişiler daha sonra tutuklanma talebiyle detaylar...

‘Wonder Woman’ filmi kadınlara özel gösterimine tepki

Vizyona girecek kadın süper kahraman filmi ‘Wonder Woman’ için Teksas’ta bir sinema salonu sadece kadınların alınacağı iki gösterim organize etti. Ancak bazı erkekler, ayrımcılığa uğradıklarını söyleyerek sosyal medyada tepki gösterdi.

Orijinal haber detaylar...

Zuckerberg Harvard ‘diplomasını’ aldı

Facebook’un kurucusu ve sahibi Mark Zuckerberg, yarım bıraktığı Harvard Üniversitesi’ne mezuniyet konuşması yapmak ve fahri diploma almak için geri döndü.

Orijinal haber kaynağı için; BBC detaylar...

Diyarbakır da Ilk Teravih Kılındı

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde vatandaşlar, ilk teravihi kılmak için ‘İslam’ın 5. Harem-i Şerifi’ olarak kabul edilen tarihi Ulu Cami’yi doldurdu.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

BEKTAŞOĞLU’NDAN RAMAZAN MESAJI

BEKTAŞOĞLU’NDAN RAMAZAN MESAJI
Bugün başlayan11 Ayın sultanı Ramazanınızı kutluyorum. Ramazan’ın ilimize, ülkemize ve dünyamıza huzur ve barış, soframıza bereket, aile ve tüm sevdiklerimize mutluluk getirmesini diliyorum.

Orijinal haber kaynağı için; detaylar...

Mediha Olgun ve Gökmen Ulu’nun tutuklanmasına sosyal medyadan tepki

FETÖ suçlamasıyla 19 Mayıs günü gözaltına alınma kararı verilen 3 arkadaşımız bugün Çağlayan’daki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Savcılıkta ifadeleri alınan arkadaşlarımız haklarındaki iddiaları kabul etmedi. Ancak savcı, 3 arkadaşımız için tutuklama istedi ve detaylar...