PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Boşanma davası açtım

Sayfalar : [1] 2

sevgi_01
09-12-2009, 01:34:26
merhaba avukat bey öncelikle bize bu imkanı sunduğunuz için teşekkür ederim..
bundan 2.5 yıl öncesine yakın eşimle evlendik,yanlız evlendiğimizin 4.günü kayın validem benle yaşamaya başladı (üstelik kendine ait evi eşyaları ve kedine ait bir maaşı olmasına rağmen benle yaşadı,hasta da değil muhtaçda değil,çok uzakta değildi evi altlı üstlü)evim 2 oda bir mutfaktır..birinde kayınvalidem (hem yatar hemde oturma odamız idi) ben 20 yaşında bir genç bir gelin olarak eşimle hiç bir özel anımız ve hiçbir şakalaşmalarımız olmadı,evin içinde eşime karşı istediğim gibi giyinemedim,hep kayınvalidem olduğundan herşeyimiz kısıtlı artık özel hayatımı yaşayamamazlığım beni sıkıntıya soktu,eşimle yanyana uzanıp bir televizyon ve başbaşa bir kahvaltı yapamadım..herşeyde kayınvalidem vardı herşeyden mahrum kaldım,eşimle yatarken sabahları kayınvalidem yatak odamızın kapısını sürekli vurarak seslenerek namaza eşimi kaldırırdı..onun sesinden bende uyanır tekrar uyumakta zorluk çekerdim,gün içerisinde kayın validem hiç yanıma gelmez ve eşimin işten gelmesine 10 dk kala eve gelir ve eşimi kapıda güzel bir şekilde karşılayamadım:(bunları yazarken ağlıyorum çünkü bir kayınvalidem yüzünden yuvam dağıldı.daha sonra eşim işten geldikten sonra yemeği hazırlar topladıktan sonra..oğlum bana kuran oku..oğlum bana kitap oku die die sanki evli bir oğlu ve karısı yokmuş gibi ..ben yokmuşum gibi yaşar..eşimde annesini asla kıramaz ben orda kukla gibi dururdum..bir pazar günü eşimle musait olmadığım bir anda kapıyı çaldı ve musaitmiş gibi kapıyı açana kadar kapıda bekliordu..eşimde annesini kıramadığı için o özel anımızda gitti..herşeyden yoksun kaldım..daha sonra hamile kaldım ve çocğum dünyaya geldi..sarılıktı ve eşimve eşimin ailesi çok mutasıp bir aile olduğu için tek başıma yollara gitmem hastaneye gitmem konusunda pek razı olmazlardı,cocuğumu dr a götürmek yerine hacıya hocaya götürdüler(herşeyin allahtan geldiğine inandıkları için) kendince inandıkları sarı ip bağlama jilet atma vss..yaptırdılar..ben bunlara hiç razı değildim onca tartıştım..sonunda eşim ve kayın validem elimden çocuğu alarak hocaya götürdüler..aradan 2 ay geçti halen 1 dr a görünmüş değiil ispatlaya bilirlerse ispatlasınlar..2.ayın sonunda yine benm kavgalarımda götürdüm..ve çocuk doğuştan safra kanalları yokmuş karaciğer yetmesliğinden (siroz) oldu ve vefaat etti..sonra evde sorunlar hiç bitmedi kaynanamın herşeye karışması vss..eşiminde onun sözünü tutması..evden çıkarmamaları benim pskolojimi bozdular..ben yuvam dağılmasın die çok direndim..daha sonra kaynanam eşimi sürekli eşimi benden alıkoyuyor..ve son 3 gün benle aynı evde aynı sofrada hiç yemek yemedi yatmadıda..ve ben evde tek kaldım..sonuncu gün..ben dedi senle anlaşamıyorum babanı çağırıp seni alsın dedi..iyi düşün dedim ..düşündüm dedi..aradı babamı ..babamda bir babam olarak beni geldi aldı..aradan 2 ay geçti boşanma davasını ben açtım..eşim şuan bir fabrikada kadrolu maşıda 1.500 tl kadar alıyor +ikramiyeli alıyor 3 aya bir..şuan 7 aydır ailemle yaşıyorum hiç aramadı sormadı..daha önce hiç çalışmadım şuanda çalışmıyorum..eşimin üzerinde maaşından başka mal varlığı yok..avukat bey bu yaşadıklarımdan dolayı...sorularım şu..

1.kayınvalidem benle beraber yaşadı ( yaşamadı diebilirmi?) ki annem teyzem halam hepsi bizde misafir olarak kaldırlar..şahit olarak değerleri nasıl olur?
2.( erken teşhisi engelleyerek ölüme sebeb olmalarından savcılığa suç duuyurusunda bulundum.) eşim ifadesinde hocaya götrmedim demiş?ki herşey adli tıpa gitti..orda herşey ortaya çıkarmı geç gidildiği??
3.eşimle son zamanlar konuşurken biz ayrılırsak işten çıkarım sigostasız olurum sende nafaka alamazzsın demişti..oysa işten çıkmamış avukat tutmuşş neden olabilir?

4.sizce ben maddi manevi tazminatı hak ediyormuyum?

5.ben evlendiğim şehirde hiç akrabam yok..komşuların hiç biri bana şahit olmaz..çünkü onlar eşimin eskiden komşularıydı.inanırmısınız 1 tane bile yok..kendi tanıdıkları ise bana şahit olmayacaktır..bu konuda bana fikir verebilirmisiniz?

6.avukatım bu ayın sonuna kadar şahit istedi..sizce kimi yazdırsam daha makbul olabilir?

7.eşimin bana nafaka veya tazminat verememe gibi bir durum olabilrmi?

herşey için çok teşekkür ederim...

demir_ha
09-12-2009, 01:59:09
allah kolaylık versn evet aslında herşey allahtandır o söz doğru ama şuda bir gercek islamda hekimlik var insanlar hastalandıklarında tabik öncelikle dr gitmeliler her şey allahtandır diye hocaya gitmek bence dindarlık değil tamaman bilgisizlik ve cahiliktir işin hukuk tarafın ben bilemiyeceğim ama anlatmanıza göre siz hakl çıkarsnız gec kalma konusnda adl tipa bile gerek kalmay bilir cocuğunuz göturduğunuz dr size gec kalmısnız demedm onun ifades bile yeterl olur kanısndayım

sevgi_01
09-12-2009, 02:10:34
herşey adli tıpa gitti zaten efendim,elimde ne delil vvarsa verdim..demekki savcılık yeterli delil bulmuşki adli tıpa yollamış değilmi?yanlışmı düşünüyorum?

demir_ha
09-12-2009, 02:14:17
haklısn ama savcılık en kısa ihtimal bile değerlendirir ve gönderir inşallah adalat yern bulur ama biraz uzaya bilir sadece sabır edin bence aceleyle yanlışa duşmeyn

sevgi_01
09-12-2009, 02:17:47
sizce öyle bir durumda ben kazanmış olsam dahi sizce ona ne gibi bir ceza veirlir?

demir_ha
09-12-2009, 02:23:24
ne ceza alı ceza alırm almazm onu ben bilemem ve bun hiç bir kimsede bilemez dava acıldıkta sonra mahkemede kara verecek olan hakim dir

sevgi_01
09-12-2009, 02:38:48
tabiki hakim karar verecektir..kayınvalidem bende kaldığını inkar ederse nasıl olacak aacaba..

demir_ha
09-12-2009, 02:43:25
kayın validenin sizde kaldığın onca yıl boyunca sizde kaldığın gören ve ifade verecek bir vicdan sahib yok mu birde kayın validenin sende kalıp kalmamasının bence bir önemide yok aslında

murtiiiiy
09-12-2009, 02:49:05
Derdinizi anlatırken hayallerinizide anlatmışsınız aslında. bu olaylardan ötürü ruh sağlığınız bozulmuş olabilir, doktora gitmenizde fayda var...

sevgi_01
09-12-2009, 02:52:24
ben şehr dışına gelin gittim..vede hiç bir akrabam olmayan şehire ..komşularda zaten eşimlerin komşularıydı..ara ara annemler teysemler vss çıkar gelirlerdi kalırlardı..onların komşusu bana hiç zannetmiyorum bana şahit olmaz..kayınvalidemin nedemek önemi yok??..onun madii durumu yerinde bakıma muhtaç değil hasta değil..tek yatmaktan korkuyormşş yalan..korktuğu kadar az sussaydı barii..evim 2 oda..evlilik geçmişsse başınızdan gerisini siz düşünün..ki bence ben bakıma muhtaç olmayan kalacak yeri olann..maaşı ve sağlığı yerinde olan bir kayınvalideyede bakmak zorunda değilim..üstelik kendine ait evi olduğu halde bende kalan..birine asla bakmak zorunda değlim..özel yaşantımı kısıtladı..kanunlara göre evliliğn bozulmasına 3.kişinin sebebiyet vermesi..tazminat davası hak edilebileceğini söyleniyor..

sevgi_01
09-12-2009, 02:56:01
yaşadıklarımdan dolayı strese girmiş olabilirim bu normal..ama onlar yaşamam gereken şeylerdi hayaller derken???? bence insan hakları denen birşey var..

murtiiiiy
09-12-2009, 02:57:04
Eşinizle huzurlu bir yaşam.

demir_ha
09-12-2009, 03:05:54
kayın validenizn bir önem yok derekn anladığınız manada demedm burda kulanamayacağım bir anlamda dedim tabik yaptığ şey yanlış buna katılıyorm fakat dindar görunen o insanlar yarın oğl söz konus olunca herşey inkar eder emin ol bunda

sevgi_01
09-12-2009, 03:10:36
etsin..ben durduk yere neden yuvamı yıkayım,neden benm dilimde hep kaynana var..demekki ondan rahatsızım..demekki o olmasaydıı evliliğim devem edecekti..çünkü benm eşimle aramda uçurum gibi sorunlar yoktu..ne yaptıysa o kadın yaptı

demir_ha
09-12-2009, 03:13:43
cok içlenmişsn bel kaynanan ama malesef bizim bazi insanlarımız aklı yerine annelernin aklıyla hareket ediyor ve istenmeyen sonuclarla karşılaşılıyor inşallah acınız hafifletecek ve ruh haliniz duzeltecek bazı kararlar verilirde sizde rahatlarsınız

sevgi_01
09-12-2009, 03:15:53
inşallah kardeşim inşallah..devletimize güveniyorum..adaletin kestiği parmak acımaz..

demir_ha
09-12-2009, 03:20:12
adaletn kestiği parmak acımaz am bazen acıyor ya arkadaşım bazende zamanında gelmiyor bu adalet uzuyor ve uzadıkcada insan yıpranıyor

sevgi_01
09-12-2009, 03:24:13
ben rahatım kardeşimm:)senin ne problemin var varmı?

demir_ha
09-12-2009, 03:44:02
bende yazdım sorunum bakalım bir avukat veye iy bir bilen yardım edecekmi benimk telefonda hakaret ve küfür am cok ağır forumda yazıyor

sevgi_01
09-12-2009, 03:48:07
göremedim de..

demir_ha
09-12-2009, 03:49:22
aktif konular tıkla orda görursn

sevgi_01
09-12-2009, 10:40:39
avukat kardeşlerimizinde düşüncelerini almak istiyorum..lütfen bir yorum yapabilirmisiniz?

sevgi_01
09-12-2009, 12:58:08
evlilik öncesi nişanlı iken..ailelerin haberi olmadan imam nikahı kıymak.ve daha .daha sonra resmi nikahla evlenmek..2 yıla yakın evli kalmak neticesinde boşanmak,boşandıktan sonra eşin mahkemede zaten benle resmi nikahdan önce imam nikahlıydı..demesi ne gibi sonuçlar doğurur..bayan eş tarafına zararı olurmu?

swan
09-12-2009, 13:28:44
evlilik öncesi nişanlı iken..ailelerin haberi olmadan imam nikahı kıymak.ve daha .daha sonra resmi nikahla evlenmek..2 yıla yakın evli kalmak neticesinde boşanmak,boşandıktan sonra eşin mahkemede zaten benle resmi nikahdan önce imam nikahlıydı..demesi ne gibi sonuçlar doğurur..bayan eş tarafına zararı olurmu?

Resmi nikah yapılmadan evlenmenin dini törenini yapmak yani imam nikahı yasalarımıza göre suçtur. Şikayet halinde kovuşturma yapılır. Ancak ıspatı imamlar belge vermediği için güçtür ve zaten Savcılarda şu an çok dikkate almıyorlar.

sevgi_01
09-12-2009, 19:01:19
Resmi nikah yapılmadan evlenmenin dini törenini yapmak yani imam nikahı yasalarımıza göre suçtur. Şikayet halinde kovuşturma yapılır. Ancak ıspatı imamlar belge vermediği için güçtür ve zaten Savcılarda şu an çok dikkate almıyorlar.

iki nişanlı aralarından aileden habersiz nikah kıyarlar,evlenirler 2 sene sonra boşanırlar..imam nikahı kıyırlırken imamın verdiği yazılı kağıt koca evinde unutulmuştur..koca mahkemede zaten evlenmeden önce nikah kıymıştı diebilirmi?sonuçta neler olabilir?ispat deerse ..elindeki kağıdı çıkartabilir?? bu bir sorun teşkil edermi..

sevgi_01
09-12-2009, 19:32:56
Benim düğünüm 2 şehirde oldu.. biri benim şehirimde, diğeri eşimin şehrinde benim taraftaki düğünde takılan(benim üzerime ) , eşimin şehrinde takılan (ama eşimin üzerine takılan ) altınlar kimindir? boşanma davası açılmıştır. Daha ilk duruşma olmamıştır. Talep etmekte geç mi kaldım, yoksa edebilir miyim, ziynet eşyalarımı alabilir miyim. Eşim borç ödedik diyebilir mi? Altınların miktarı nasıl belirleniyor?

Erdoğan Kırcalı
09-12-2009, 20:05:04
Size takılan altınlar size , eşinize takılan altınlar eşinize ''hediyedir''.
Hediye edilen mallar kişisel maldır.

sevgi_01
09-12-2009, 20:08:14
peki bana takılan altınlar nerde? onu alabilecekmiyim?

Erdoğan Kırcalı
09-12-2009, 20:17:00
peki bana takılan altınlar nerde?
Bunu siz bilmiyorsanız kim bilebilir ki?

onu alabilecekmiyim?
Takılarınızın miktarını ıspatlayabilirseniz, birlikte yaşamın doğal akışı içinde ihtiyaçlar nedeniyle kullanılmadıysa alabilirsiniz.

sevgi_01
09-12-2009, 20:48:36
takı miktarını ispatlayabilirim herşey mevcut..bir miktarını kardeşine tüp bebek tedavisi için verdi..ne yapabilirim sizce?

swan
09-12-2009, 21:49:26
iki nişanlı aralarından aileden habersiz nikah kıyarlar,evlenirler 2 sene sonra boşanırlar..imam nikahı kıyırlırken imamın verdiği yazılı kağıt koca evinde unutulmuştur..koca mahkemede zaten evlenmeden önce nikah kıymıştı diebilirmi?sonuçta neler olabilir?ispat deerse ..elindeki kağıdı çıkartabilir?? bu bir sorun teşkil edermi..

İmam size birde nikah kıyınca kağıtmı verdi nikahın belgesi olarak?

Av.İlknur Sezgin Temel
09-12-2009, 22:07:57
Durum tespiti yapalım.
Boşandıktan sonra eşinizin (eski) "zaten resmi nikahtan önce benimle imam nikahlı evliydi" demesinin sebebi/amacı/menfaati neydi?

Boşanmanızdan sonra hakim böyle bir şeyi herhalde zapta geçirmiş olamaz değil mi?

sevgi_01
09-12-2009, 23:49:13
eevet verilmiş

sevgi_01
09-12-2009, 23:50:18
demedi..diyebilirmii aileye mahçup düşürme gibi niyetleriylen..derse hakim önünde nasıl bir durum söz konusu olabilir..

sevgi_01
10-12-2009, 01:02:19
yorum yapan olmıccakmı?

murtiiiiy
10-12-2009, 01:13:04
Bizim buralarda "çeyiz yazdırma" adeti vardır, bilmem sizdede varmı?

sevgi_01
10-12-2009, 01:14:13
erkek tarafında oldu..benm tarafta olmadı..bizde çeyiz değil..para ve altın takılır kızda olsa

murtiiiiy
10-12-2009, 01:21:20
Anadolunun bir çok yöresinde gelin, baba evini terk etmeden önce çeyizi oğlan evine gider, giden bu çeyizde bir kaç şahitle kayıt altına alınır, hatta oğlan tarafının geline hediye ettiği altınlar dahi kızın şahsi altınlarıymış gibi gösterilir, çehiz miktarı hep yüksek tutulur, mesela kız evinden oğlan evine 2 halı gidiyorsa 5 halı yazılır, 2 yorgan gidiyorsa 4 tane yazılır, bunada oğlan tarafı pek sesini çıkarmaz..

Demek istediğim; keşke kayıt altına alsaydınız..

sevgi_01
10-12-2009, 01:23:33
yok bizde öyle yok..ben boşanma davası açtım,bu altın meselesinide çözmek istiyorum,bende benm akrabalarım benim üzerime altın takıor..sizce alabilirmiyim geri

murtiiiiy
10-12-2009, 01:31:31
İspat ettiğiniz sürece tabiki alabilirsiniz. ancak Hakim karşı tarafıda dinliyecektir. Anladığım kadarıyla 2 yıl evli kalmışsınız, 2 yıl az bir süre değil, karşı taraf bu altınları sizin rızanızla evin geçimini için bozdurduğunu iddia ederse hakim o iddiayıda yabana atmıyacaktır...

sevgi_01
10-12-2009, 01:36:00
çoğunu kardeşinin tüp bebek tedavisine yardım etti..bana ihtiyac için alınan tek bişey söylesin..ben kabul edicem

sevgi_01
10-12-2009, 01:38:07
çoğunu kardeşinin tüp bebek tedavisine yardım etti..bana ihtiyac için alınan tek bişey söylesin..ben kabul edicem belki inanması gerçek ispatı zor ama elimden sökerek aldı..almıcaktı..kardeşinin bebeği olmuyordu..görümcem eşimden borç istemiş bende altın olarak vermeyi razı olmadım..kayınvalidem yine burnunu soktuu..elimden öyle bir söktü aldıkii o kocaa..ispatı zor..

murtiiiiy
10-12-2009, 01:39:52
İşiniz zor. Allah yardımcınız olsun.

murtiiiiy
10-12-2009, 01:43:19
Evlilik öncesi imam nikahı kıymak kişilerin özel hayatıdır, kimse karışamaz..
Bizde suç olan kişilerin imam nikahıyla birlikte yaşamasıydı, onu da AB uyum yasaları çerçevesinde büyüklerimiz kaldırdı sağolsunlar!

sevgi_01
10-12-2009, 01:44:56
amin.bir sorum olacak sizide meşgul ediyorum..mesela eşim farklı rumuzlarla üyelik yapıp herhangi bir sitede..bulabilmem mümkünmü?

murtiiiiy
10-12-2009, 01:47:25
Nerdeyse imkansız bir şey..

aykan99
10-12-2009, 10:14:31
yok bizde öyle yok..ben boşanma davası açtım,bu altın meselesinide çözmek istiyorum,bende benm akrabalarım benim üzerime altın takıor..sizce alabilirmiyim geri

Eğer ortak hayatınızda harcanmadıysa ispat dahilinda alabilirsiniz.Benim boşanma davamda(davayı açan ben) karşı taraf karşı dava açtı altınlarını tazminat vs.istedi.Altınları için bilirkişi raporu geldi neye istinaden o rapor bende anlamadım(kaç liralık olduğu hiç bir belge yok)7 bin küsür liralık .Davanın sonucunda hakim karar verdi altınlarının reddine diye.Onun şahitleri, hakim altınları sorduğunda altınları evliyken parasız kaldıklarında bozdurdular dediler.kısaca şahit, belge çok önemli

sevgi_01
10-12-2009, 12:10:32
şansımı deneyeceğim..hakkımneyse alabildiğimi alacağım belkide hiç hak etmiceğim..maksat huzrsuzluk olsun..benmde huzurumu bozdular.

sevgi_01
11-12-2009, 00:00:27
ben eşime boşanma davası açtm,ben öceside sonrasıda çalışmadım hiç..maddii gelirim yok..çocuğumda yok..eşim maddi geliri var..1500 tl ye yakın maaş ve 3 aya bir de ikramiye alıyor 2000 tl kadar felan..nafaka nezaman bağlanır? nezamana kadar devam edeer..ve hakimin bağlamama gibi bir şeyi olabilirmi?

litigation
11-12-2009, 00:07:02
Aynı konudaki yüzlerce forumdan öğrenememiş olduğunuzu farzederek;
Nafaka tarafların ekonomik durumuna göre tayin edilir. Boşanma davasını açtığınız zaman nafaka da istediyseniz en yakın zamanda nafaka tayin edilir. Talep anından itibaren birikmiş nafakaları da icra takibi yolu ile isteme hakkınız vardır.
Devamını başkası anlatsın, aynı şeyleri yazmaktan yoruldum.

sevgi_01
11-12-2009, 00:10:04
teşekkürler ben 2 gün önce üye olmuştum..ksuruma bakma

litigation
11-12-2009, 00:28:34
Üye olmadan önce de forumlar okunabiliyordu ama. Neyse ya siz araştırın ya da bir bilen anlatsın.

sevgi_01
11-12-2009, 01:52:41
eğer bir insan evlilik içerisinde eşine pskolojik olarak baskı uyguluyorsa bu budurumdan rahatsız olan kadın,evlilik sürecinde hiç bir pskolojik anlamda hiç bir dr a ( ruhsağlığı pskiatri ) hiç bir tedavi görmemiş olduğu halde,bu olaylara dayanamayıp eşine boşanma davası açan kadın..dava açtıktan sonra devlet hastanesine gider ve ordan sıkıntılarından dolayı uyuyamadığını kendisini iyi hissetmediğini anlatır ve dr da reçeteye ilaç(uykuilacı) yazar..bu reçetenin herhangi bir gereği olurmu?manevi açıdan..

Av.Fırat Kırımcı
11-12-2009, 09:00:25
o sıkıntıların evlilik nedeniyle olduğunu ispat etmedikçe hiç bir anlamı olmaz...

Erdoğan Kırcalı
11-12-2009, 09:38:32
bu reçetenin herhangi bir gereği olurmu?manevi açıdan..
Reçetede yazılan ilacı alıp uyuyarak,manevi açıdan rahatlamasını sağlamasından başka mı?

Abdullah Yaman
11-12-2009, 09:55:05
Reçetede yazılan ilacı alıp uyuyarak,manevi açıdan rahatlamasını sağlamasından başka mı?

Bende aynen böyle anladım hocam...

tontini
11-12-2009, 10:03:01
Sanırım bu reçete ve tedavinin boşanmayı kolaylaştırıp kolaştıramayacağını soruyor..Bildiğim kadarı ile görülen psikolojik tedavi velayet belirlenmesinde etkili oluyor. Yanlış yönlendirmek istemem ama bu rapor v.b durumların çok da aşikar edilmemesi gerekiyor mahkeme süresince ..Geri tepmesi muhtemel bir olay gibi görünüyor..Geçmiş olsun...

sevgi_01
11-12-2009, 11:52:33
avukat bey rica etsem forumda.."boşanma davası açtım" başlıklı konuyu okurmusunuz?

sevgi_01
11-12-2009, 11:56:07
o sıkıntıların evlilik nedeniyle olduğunu ispat etmedikçe hiç bir anlamı olmaz...

avukat bey evlilik içerisinde 3 aylık bir bebeğimin ölmesine sebeb oldular..sizce bu enbüyük ispat değilmii ev içinde sıkıntılı olduğumun..

sevgi_01
12-12-2009, 02:20:31
cvb yazan olmayacakmı?

admin
12-12-2009, 03:02:07
cvb yazan olmayacakmı?

Site kurallarımızdan biri de kimseyi yanıt vermeye zorlamamaktır. Lütfen konuya ilgi duyanların cevabını bekleyin ve forumu bu şekilde güncel tutmaya çalışmayın.

sevgi_01
12-12-2009, 03:14:07
tamam uyardığınız için teşekkür ederim

Av.İlknur Sezgin Temel
12-12-2009, 12:20:03
Psikolojik bozukluğun evlilikten kaynaklandığını ispatlamak zor. Psikiyatrlar bile bunu kesin olarak yazamıyorlar. Ancak "tetikleyici" olabileceğini söylüyorlar raporlarında.
Hal böyle olunca başka delillerle de bu iddianızı kuvvetlendirmeniz gerekiyor.

Vefat eden bebeğiniz canlı olarak doğduktan sonra mı, yoksa anne karnında mı vefat etti?

sevgi_01
12-12-2009, 13:19:32
canlı olarak doğdu avukat hanım,canlı 3 aylık iken..benm "boşanma davası açtım" başlıklı yazımı okursanız memmun olurum.

sevgi_01
12-12-2009, 13:46:13
cocuğum vefaat ettiğinde 3 aylıktı yani canlı doğmuştu.

Av.İlknur Sezgin Temel
12-12-2009, 13:57:42
Anlayamadığım birşey var.
İlk sayfadaki iletilerinizden birinde "avukatım benden bu ayın sonuna kadar şahit bildirmemi istiyor" diye yazmışsınız. Ancak öteki başlığınızda davanın bittiğinden, kararın verildiğinden bahsediyorsunuz.

Boşanma davanız karara çıktı mı çıkmadı mı?

sevgi_01
12-12-2009, 14:03:16
hayır efendim dava daha ilk duruşma bile olmadı, ocak ayında olacak..yani benim bu yaşadıklarımdan ne çıkabilir merak ediyorum doğrusu..

sevgi_01
12-12-2009, 14:04:33
[QUOTE=Av.İlknur Sezgin Temel;320277]Anlayamadığım birşey var.
İlk sayfadaki iletilerinizden birinde "avukatım benden bu ayın sonuna kadar şahit bildirmemi istiyor" diye yazmışsınız. Ancak öteki başlığınızda davanın bittiğinden, kararın verildiğinden bahsediyorsunuz.

ayrıca nerde yazıyorum avukat hanım davanın neticelendirildiğini ben bulamadım.

av.ramazanyalvaç
12-12-2009, 14:22:59
[QUOTE=Av.İlknur Sezgin Temel;320277]Anlayamadığım birşey var.

Siz boşanmak istiyormusunuz istemiyormusunz sanki orda bir kararsızlık vak nafaka tabiki bağlanır adaba ve edebe aykırı bir hareket yoksa tabi olsa bile çocük nafatasını alırsınız velayette sizde kalır.

sevgi_01
12-12-2009, 14:26:47
şimdi avukat bey,benim evde kayın validem yaşadığı için onun benle yaşaması ,eşimle aynı evde yaşam çekilmez hale gelmiştir..çocuğum vardı 3 aylıkken vefaat etmiştir..eğer kayınvalidem benle yaşıyor olmasaydı bu evlilik yürüyor olacaktı..ben boşanmak fakat hukuki haklarımıda almak istiyorum.

av.ramazanyalvaç
12-12-2009, 14:59:32
şimdi avukat bey,benim evde kayın validem yaşadığı için onun benle yaşaması ,eşimle aynı evde yaşam çekilmez hale gelmiştir..çocuğum vardı 3 aylıkken vefaat etmiştir..eğer kayınvalidem benle yaşıyor olmasaydı bu evlilik yürüyor olacaktı..ben boşanmak fakat hukuki haklarımıda almak istiyorum.

Hukuki haklarınızı alırsınız buna kaynananız engel değildir. Sadece boşanmayı biraz daha hızlandırır.

Av.İlknur Sezgin Temel
12-12-2009, 15:23:01
:)
Ben de bulamadım. kim bilir hangi kullanıcımızın mesajıyla karıştırdım. Hatlar yoğun malum.

Oldukça haklı göründüğünüzü söyleyebilirim.
Psikolojinizin bozulduğuna elbette değinebilirsiniz, ilaç kullanmak durumunda kaldığınızı da söyleyebilirsiniz. reçetenizi de ibraz edebilirsiniz.
Yaşadıklarınız hiç kolay değil.
Ancak ispat konusunda sıkıntılı olduğunuz görünüyor.
yazabileceğiniz ne varsa yazmışsınızdır muhtemelen.
Bundan sonrası için size şans dilemekten başka birşey gelmez elimden.
Vefat eden bebeğiniz için de karşı taraftan manevi tazminat istemeyi unutmayın.
Gelişmelerden de haberdar edin.

sevgi_01
13-12-2009, 12:54:52
:)
Ben de bulamadım. kim bilir hangi kullanıcımızın mesajıyla karıştırdım. Hatlar yoğun malum.

Oldukça haklı göründüğünüzü söyleyebilirim.
Psikolojinizin bozulduğuna elbette değinebilirsiniz, ilaç kullanmak durumunda kaldığınızı da söyleyebilirsiniz. reçetenizi de ibraz edebilirsiniz.
Yaşadıklarınız hiç kolay değil.
Ancak ispat konusunda sıkıntılı olduğunuz görünüyor.
yazabileceğiniz ne varsa yazmışsınızdır muhtemelen.
Bundan sonrası için size şans dilemekten başka birşey gelmez elimden.
Vefat eden bebeğiniz için de karşı taraftan manevi tazminat istemeyi unutmayın.
Gelişmelerden de haberdar edin.

teşekkür ederim avukat hanım,ben cocuğumun vefatı için ölüm raporu vs..elimde ne varsa hepsini savcılığa verdim,savcılıkta adli tıpa gönderdi şimdi sonuç bekliorum..ayrıca kayın validemin benle yaşadığı apaçık ortada,zaten bunu kendileride kabul edecektir..çünkü sebeb olarak kayın validemi suçluyorum,o benle yaşamasaydı evliliğim yürüyor olacaktı..elimde de bir ses kaydı var ama avukatım onun hakimlerin artık ses kaydına fazla değer vermediklerini açıklıyor,..benm elimde ilaç kullandığıma dair reçetemde var..çocuğun ölümüne sebeb olmalarıylan önce savcılığa suç duyurusunda bulundum sonra boşanma davası açtım arada 1 ay süre var,yani eşimin hiç bir delili li yok..diceği tek yalan bundan 100 de 100 eminim..ev işini yapmıyordu ( tabiki yalan çünkü 2 yıl evli kalmışım da daha önce nie kendisi açmamış davayı madem şikayetçi olacak) ki ben açtım davayı..rahatsız olan durum varsaydı kendi açaydı davayı..yada sözümü dinlemiyordu vss diecek..çünkü elinde hiç bir delil yok..bunları söylemekten başka..umarım kazanırım..benm elde etmek istediiğim tek şey nafaka ve tazminatı hak etmem..umarım avukatımda iyi bir avukattır:utangac

tarhana
13-12-2009, 22:24:51
davayı açtığın tarihten tibaren nafakan birikmeye başlar ilk duruşmada miktarı belli olur ve sen yeni bir koca bulana kadar adamın sırtından geçinip gidersin yaklaşık olarak 200-300 tl arası nafaka bağlanacaktır umarım yardımcı olmuşumdur

FUTURE
13-12-2009, 22:27:37
davayı açtığın tarihten tibaren nafakan birikmeye başlar ilk duruşmada miktarı belli olur ve sen yeni bir koca bulana kadar adamın sırtından geçinip gidersin yaklaşık olarak 200-300 tl arası nafaka bağlanacaktır umarım yardımcı olmuşumdur
Kadınlara bakış açısı bu olduğu sürece feminizm gibi kavramlar da daha çok benimsenecek..

Av.İlknur Sezgin Temel
13-12-2009, 22:33:35
ve sen yeni bir koca bulana kadar adamın sırtından geçinip gidersin
Kadın kısmısı "asalak" yahut "parazit"tir ya, geçinmek için hep birinin sırtına ihtiyaç duyar.:$

FUTURE
13-12-2009, 22:45:58
GÜÇLÜ KADINLAR

Güçlü kadınlar vardır,her işlerini kendileri halletmeye çalışan.Anne
babaları tarafından böyle yetiştirilen.Onlar kendi paralarını kendileri
kazanmak isterler.Evdeki tüm tamirat,tadilat işlerinden anlarlar.Bir erkeğe
mecbur kalmadan da hayatlarını devam ettirebilirler.Faturalarını kendileri
yatırırlar.Hemen hemen tüm işlerini kendileri yaparlar.Hatta etraflarının
yükünü de üstlenirler.Özgürlüğü severler,dik durmayı da,güçlüdürler çünkü...

Aşık olduklarında hissederek yaşarlar.Aşklarına kurallar koymadıkları gibi
büyük beklentilere de girmezler.Sevdiklerine problem çıkarmazlar.Bütün gün
çalışıp durduktan sonra,akşamları yorgun da olsalar sevgilileri buluşalım
dediğinde,hemencecik hazırlanıp sevgililerinin onları evden almalarına gerek
kalmadan,o her neredeyse onun olduğu yere giderler.

Çoğu zaman sevgililerinin ya da kocalarının haberi bile olmaz yaşadıkları
sıkıntıdan,yansıtmazlar çünkü.Para var mı,işyerinde sıkıntı mı oldu,birine
canı mı sıkıldı,hiç bunlarla yormazlar birlikte oldukları erkeği.Çünkü
istemezler kimse onlara acısın.

Sonra da bir bakarlar ki,bu kadar dik durmanın ve sorun çıkarmamanın
karşılığında gerçekten de kimse onlara acımaz.Bu durum zamanla
gelenekselleşir ve acınmama ile sorun çıkarmama hali yaşam tarzına
dönüşür.Eskaza dayanamayıp sorunlarını paylaşmaya kalksalar,bu sefer de
sorunlu kadın,kaprisli kadın,tahammül edilmez kadın damgasını yerler.Bu
yüzden de terk edildiklerinde bile hiç seslerini çıkarmaz bu güçlü kadınlar!
Terk eden erkek de bilir onun ne kadar güçlü olduğunu ve onsuz da
yaşayabileceğini,içinde yaşadığı fırtınalardan bihaber.

Sonra bir dosttan,eşten,ya da tanıdıktan duyarlar ki onu terk eden gitmiş
erkeğe muhtaç yaşamak zorunda olan biriyle beraber olmaya başlamış.Erkekler
çok severler böyle kadınları.Birinin ona muhtaç olduğunu görmek bir çok
duygusunu okşar erkeğin.Onlara kendini erkek gibi hissettirir! Bu zayıf
kadınlar erkeklere bağımlıdır.

Mesela fatura filan yatıramazlar,anlamazlar çünkü.Nerden yatırılır onu da
bilmezler.Ev ya da yemek alışverişi de yapmazlar,çünkü taşıyamazlar onca
torbayı.Hep yorgun olurlar,bütün gün spor salonları,kuaför,o mağaza,bu
mağaza gezerler.Akşama yemek yapmaya fırsat bulamazlar.Akşam eşleri eve
geldiğinde,bugün nereye yemeğe gidelim,diye sorarlar.En kötü ihtimal
dışardan yemek söylerler.Zayıf kadınlar doğurdukları çocuğa bakacak gücü de
kendilerinde bulamazlar,pamuklar içinde yaşamaya alışmışlardır bir
kere.Kendilerini hep altın tepsi içinde sunarlar.Huysuzluk da ederler,ama bu
erkeğin hoşuna gider,çünkü kadın ona muhtaçtır,söylenmeyen güçlü kadının
aksine,Hiçbirşeyi beğenmedikleri gibi devamlı da mutsuzdurlar.Pek teşekkür
etmezler,kıskançlık krizlerini de severler.Kocasının ve sevgilisinin
hayatlarını karartırlar.Erkekler bu kadınları asla terk edemezler.Çünkü o
güçsüz,kırılgan bir kadındır.Ayrılırsa kurda kuzuya yem olur.Koruyup
kollanmalıdır her an o!

Zayıf kadınlar hiç çökmez,buruşmaz ve yıpranmazlar.Ancak işin ilginç yanı
her zaman daha değerli olanlar da onlardır.Ve geride kalan güçlü kadınlar
tüm bunların nasıl gerçekleşebildiğine sadece bakakalırlar

(payidar.net Aylin Kotil Sarıgül)

litigation
13-12-2009, 22:46:50
Şu Medeni kanunun boşanma ve nafaka hükümlerindeki "boşanma ile yoksulluğa düşen" cümleciğini bir kere daha gözden geçirmek gerek. Nafaka davalarında kadının ekonomik durumunun evlenmeden önceki hali ile karşılatırılması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Aylin Kotil demeniz gerekiyordu. Boşandığı eşi Mustafa Sarıgül soyadının kullanılmasına izin vermemiş de olabilir. Diğer taraftan acaba Aylin hanım hiç nafaka veya tazminat almamış mı Mustafa Sarıgül'den?

FUTURE
13-12-2009, 22:55:01
Şu Medeni kanunun boşanma ve nafaka hükümlerindeki "boşanma ile yoksulluğa düşen" cümleciğini bir kere daha gözden geçirmek gerek. Nafaka davalarında kadının ekonomik durumunun evlenmeden önceki hali ile karşılatırılması gerektiğini düşünüyorum.

Ayrıca Aylin Kotil demeniz gerekiyordu. Boşandığı eşi Mustafa Sarıgül soyadının kullanılmasına izin vermemiş de olabilir. Diğer taraftan acaba Aylin hanım hiç nafaka veya tazminat almamış mı Mustafa Sarıgül'den?

Evet haklısınız dikkat etmemişim.Nafaka tazminat konusunu bilemem tabi.

sevgi_01
13-12-2009, 23:11:47
Kadın kısmısı "asalak" yahut "parazit"tir ya, geçinmek için hep birinin sırtına ihtiyaç duyar.:$

neden avukat hanım..benm evliliğime kaynanam sebeb olmuşssaa...söke söke alırım hakkımsa...beni bu yaşta bu duruma düşmüşssem yaşım 23 daha..beni husursuz ettiler..onlarsa huzursuz olsunlar..evlenmeyede hiç niyetim yok;)

Av.İlknur Sezgin Temel
13-12-2009, 23:17:14
Sevgi hanım, lafım ne size, ne kadınlara.
Kadını asalak gibi gören zihniyete.

Yanlış anlaşılma oldu sanırım.

litigation
13-12-2009, 23:24:07
Sevgi hanım bir kere kinlenmiş ya, Avukat hanımın aslında kadınlar lehine olan lafını bile ters anlıyor. İşte şuursuzca, çılgınca ve sadece duygularıyla düşünen bir kadın...

sevgi_01
13-12-2009, 23:29:48
Sevgi hanım bir kere kinlenmiş ya, Avukat hanımın aslında kadınlar lehine olan lafını bile ters anlıyor. İşte şuursuzca, çılgınca ve sadece duygularıyla düşünen bir kadın...

dediğiniz gibi olsun..ozaman bana mantıklıca düşünmeyi öğret::)

sevgi_01
13-12-2009, 23:30:43
Sevgi hanım, lafım ne size, ne kadınlara.
Kadını asalak gibi gören zihniyete.

Yanlış anlaşılma oldu sanırım.

özür dilerim yanlış anlamışım.

litigation
13-12-2009, 23:38:31
Kendinizi bir an için avukat olarak hayal edin, müvekkiliniz için sakince haklarını korumanın yasal yollarını düşünün, ayrıca müvekkilinizin eşine ihtiyacı olmadığını da kendisine hatırlatın. Onun vereceği nafaka ile zengin olmayacağını, davayı kaybetseniz de kaybettiği nafaka yüzünden fakir olmayacağını anlatın.

sevgi_01
13-12-2009, 23:42:08
Kendinizi bir an için avukat olarak hayal edin, müvekkiliniz için sakince haklarını korumanın yasal yollarını düşünün, ayrıca müvekkilinizin eşine ihtiyacı olmadığını da kendisine hatırlatın. Onun vereceği nafaka ile zengin olmayacağını, davayı kaybetseniz de kaybettiği nafaka yüzünden fakir olmayacağını anlatın.

teşekkür ederim..ben kazanmak istiyorum..yinede kazanmak..keşke okusaydım da avukat olsaydım..yada asker:)

usta_
13-12-2009, 23:47:45
teşekkür ederim..ben kazanmak istiyorum..yinede kazanmak..keşke okusaydım da avukat olsaydım..yada asker:)

herkes kazanmak ister ama başkasının hakına tecavuz etmeden

sevgi_01
13-12-2009, 23:53:27
herkes kazanmak ister ama başkasının hakına tecavuz etmeden

hak ediyorsam benim olsun..hak etmiyorsam onun olsun..

tarhana
14-12-2009, 19:31:51
sanki öyle bir şeyki kadın evlenmeden önce çokiyi maddi imkanlara sahipti sonra evlendi her ne hikmetse her zaman olduğu gibi kocası daima kusurluydu ve daha fazla dayanamadı ardından boşandı fakat evlenmeden önceki refah düzeyi yüksek hayatı birden bire açlık sınırına düştü bu olay sizce ne kadar mantıklı bnce kadınlar yürütemedikleri evliliklerinin acısını erkeğe ekonomik işkence yaptıklarını zannederek biraz olsun hafifletiyorlar, şaşırıyorum o sevmedikleri tiksindikleri adamın parası nasıl oluyor boğazlarından geçiyor

Av.İlknur Sezgin Temel
14-12-2009, 19:43:24
sanki öyle bir şeyki kadın evlenmeden önce çokiyi maddi imkanlara sahipti sonra evlendi her ne hikmetse her zaman olduğu gibi kocası daima kusurluydu ve daha fazla dayanamadı ardından boşandı fakat evlenmeden önceki refah düzeyi yüksek hayatı birden bire açlık sınırına düştü bu olay sizce ne kadar mantıklı bnce kadınlar yürütemedikleri evliliklerinin acısını erkeğe ekonomik işkence yaptıklarını zannederek biraz olsun hafifletiyorlar, şaşırıyorum o sevmedikleri tiksindikleri adamın parası nasıl oluyor boğazlarından geçiyor
Sorununuz salt "kadın cinsi"yle mi, yoksa genel olarak "insan"larla da bir sorununuz var mı?

tarhana
14-12-2009, 19:56:13
burada yada gerçek hayatta karşılaştığım boşanan yada boşanmak üzere olan kadınların nedense tek dertleri nafaka, örneğin kocasının evde beşka bir erkekle yakaladıktan sonra adamın bundan utanarak başka bir nedenle boşandığı kadını gördüm icra dairesinde kocasından bağlanan 100 TL nafakayı almak için gelen, başka bir erkekle nikahsız olarak yaşamaya devam eden kadınlarıda gördüm nafakanın kesilmemesi için (o adam da bu kadar onurlu işte ve öyle bir adamla yaşayan kadının onuru tartışma konusu bile olamaz bence) bunları işim dolayısıyla çok sık görüyorum burada okuduklarım ve gördüklerim birebir örtüşüyor demekki hayatın gerçeği bu boşan ve ömür boyu kocandan geçinmeye devam et

sevgi_01
14-12-2009, 22:06:04
burada yada gerçek hayatta karşılaştığım boşanan yada boşanmak üzere olan kadınların nedense tek dertleri nafaka, örneğin kocasının evde beşka bir erkekle yakaladıktan sonra adamın bundan utanarak başka bir nedenle boşandığı kadını gördüm icra dairesinde kocasından bağlanan 100 TL nafakayı almak için gelen, başka bir erkekle nikahsız olarak yaşamaya devam eden kadınlarıda gördüm nafakanın kesilmemesi için (o adam da bu kadar onurlu işte ve öyle bir adamla yaşayan kadının onuru tartışma konusu bile olamaz bence) bunları işim dolayısıyla çok sık görüyorum burada okuduklarım ve gördüklerim birebir örtüşüyor demekki hayatın gerçeği bu boşan ve ömür boyu kocandan geçinmeye devam et

hakkınsa ne güzel işte..haklıysan ömür boyuda geçineceksin..bı bukadar basit..

sevgi_01
16-12-2009, 17:27:08
ben kayınvalidemede tazminat davası açmak istiyorum..yanlız benim avukatım boşanma davama bakıyor zaten..birde kayınvalideme tazminat davası açmak için barodan talep edebilrmiyim..yani 2 tane avukatım olabilirmi? zaten boşanma davası için avukat tutmuştum o yüzden..ayrıca ben kayınvalideme tzaminat davası açmam için nasıl bir yol izlemem gerek..dava dilekçesini ben yazar isem ben ne yazabilrim.. bana yardımcı olabilirmisinz? lütfen:(

9.Köy
16-12-2009, 17:52:04
Ne için tazminat açacaksınız.Ne yaptı ki size?

sevgi_01
16-12-2009, 17:55:55
"boşanma davası açtım "başlıklı konuyu okursanız demek istediğimi anlarsınız?
o olmasaydı evliliğim yürüyor olacaktı..23 yaşında hayallerimide yıktı..sebebim o

sevgi_01
16-12-2009, 23:25:49

çok güzel geçiyor boğazımdan lakır lakırr..hak ediyorsam lakır lakırde geçmeye devam edecek:ok

Erdoğan Kırcalı
17-12-2009, 01:21:09
Avukatınız ne diyor bu konuda?

sevgi_01
17-12-2009, 01:26:26
Avukatınız ne diyor bu konuda?

benim avukatım boşanma davama bakıor..nafaka alabileceğimin ve tazminatıda hak edebileceğimin kanattinde..

ama ben kaynanamada açmak istiyorum..bu sefer başka avukatmı gerek?..birde bana yardımcı olursanız sevinirim..çok sorum var

denizblk
17-12-2009, 01:43:48
Avukatınıza kayınvalidenize dava açmak istediğinizi söyleyin. Kendisi bu davayı açıp açamayacağını size söyler.

sevgi_01
17-12-2009, 01:46:27
Avukatınıza kayınvalidenize dava açmak istediğinizi söyleyin. Kendisi bu davayı açıp açamayacağını size söyler.

aynı avukat kaç davaya bakacak..ondanda ücret talep etmesmi?