PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Boşanma davası ve tazminat ödemesi

gizem37
08-10-2009, 00:45:24
iyi akşamlar
boşanma davalarında mahkemeler nasıl olmaktadır yani sürec nasıl işler mahkemede hakim ilk önce kiminle konuşur (bay yada bayan) yada kimi dinler yada dinlermi ?... daha önce de sormuştum ama anlayacagım dilde yazılar degildi okuduklarım yani tam olarak net degildi sorum su:boşanma davasında istenilen maddi manevi tazminat kazanıldıgı taktirde bunu ödeyecek kişinin maddiyatı göz önünde bulunduruluyordur sanırım buraya kadar tamam ama işim yok bi gelirimde ailemin maddi olanakları göz önünde bulundurulurmu yani bu tazminat aileden temin edilirmi yani ailemin evine bunu tahsile gelirlermi şimdiden tesekkürler...

denizblk
08-10-2009, 01:47:48
iyi akşamlar
boşanma davalarında mahkemeler nasıl olmaktadır yani sürec nasıl işler mahkemede hakim ilk önce kiminle konuşur (bay yada bayan) yada kimi dinler yada dinlermi ?... daha önce de sormuştum ama anlayacagım dilde yazılar degildi okuduklarım yani tam olarak net degildi sorum su:boşanma davasında istenilen maddi manevi tazminat kazanıldıgı taktirde bunu ödeyecek kişinin maddiyatı göz önünde bulunduruluyordur sanırım buraya kadar tamam ama işim yok bi gelirimde ailemin maddi olanakları göz önünde bulundurulurmu yani bu tazminat aileden temin edilirmi yani ailemin evine bunu tahsile gelirlermi şimdiden tesekkürler...

Boşanma davalarında karı-koca değil, tarafların şahitleri konuşur. Karı-kocaya pek laf düşmez. Hatta nerdeyse hiç laf düşmez. Sadece anlaşmalı boşanmalarda söz hakkı verir hakim. O da tarafların anlaşmalı boşanmayı kendi rızaları ile kabul edip etmediklerinin teyidini alır, o kadar.

Tazminatı hakim, bunu ödeyecek kişinin mali durumuna göre karar verir. Tazminatı ödeyecek kişiye icra gelir. Başka kişileri bağlamaz icra konusu.

gizem37
08-10-2009, 02:01:55
tazminatı ödeyecek kişinin üzerine hiç birseyi yoksa işi vs.ozaman ne olur.birde cok sasırdım hakim gercekten tarafları dinlememe ihtimalinin olmasına...

denizblk
08-10-2009, 09:23:34
tazminatı ödeyecek kişinin üzerine hiç birseyi yoksa işi vs.ozaman ne olur.birde cok sasırdım hakim gercekten tarafları dinlememe ihtimalinin olmasına...

Taraflar değil, şahitler konuşur mahkemede. Çünkü hakimin karar verebilmesi için şahitleri dinlemesi gerekir. Yaşayarak göreceksiniz.

sevcanakay
08-10-2009, 14:34:42
Boşanma davalarında karı-koca değil, tarafların şahitleri konuşur. Karı-kocaya pek laf düşmez. Hatta nerdeyse hiç laf düşmez. Sadece anlaşmalı boşanmalarda söz hakkı verir hakim. O da tarafların anlaşmalı boşanmayı kendi rızaları ile kabul edip etmediklerinin teyidini alır, o kadar.

Tazminatı hakim, bunu ödeyecek kişinin mali durumuna göre karar verir. Tazminatı ödeyecek kişiye icra gelir. Başka kişileri bağlamaz icra konusu.

Valla ben açtıgım boşanma davasında hakim bana tam 20 dakkaya yakın konuşma hakkı verdi anlattım herşeyi avukatım oldugu halde bana söz hakkı verdi ve kazandım davayı :)

denizasil
08-10-2009, 14:38:32
Bir kadıının boşanma davasını kazanmama gibi bir durum söz konusu olabilirmi sizce...!

sevcanakay
08-10-2009, 14:53:43
Bir kadıının boşanma davasını kazanmama gibi bir durum söz konusu olabilirmi sizce...!

Valla deniz arkadaşım şöle bir düşün lütfen adliyelerde davayı açan kimler (KADIN) lar NEDEN ? Çünkü kadın hep ezilen taraf bunu ERKEK olarak bilmen lazım kalkıp burda ADALETİ çürütme ADALET haklıdan yana herzaman ;) düşnüdünmü neden hep boşanma davalarını kadınlar kazanıyoR ?
1) KOCASINI içiki içip döven KADIN gördünmü
2) KOCASINı itip kakan küfür eden bir KADIN gördünmü
3) KOCASINI ALDATAN KADINLAR VARDIR AMA ERKEKLER KADAR ALDATAN KADIN gördünmü.
Daha sayıyımmı.

denizblk
08-10-2009, 14:54:00

Çok büyük bir yüzde ile kazanır boşanma davalarını. Yani tazminat+nafaka+takılar+ev eşyaları bakımından.

denizasil
09-10-2009, 12:48:17
Valla deniz arkadaşım şöle bir düşün lütfen adliyelerde davayı açan kimler (KADIN) lar NEDEN ? Çünkü kadın hep ezilen taraf bunu ERKEK olarak bilmen lazım kalkıp burda ADALETİ çürütme ADALET haklıdan yana herzaman ;) düşnüdünmü neden hep boşanma davalarını kadınlar kazanıyoR ?
Daha sayıyımmı.

!-Ben alkol kullanmıyorum
2-kufur yada sıddet uygulamadım
3-kadınlar daha cok aldatıyor(arastırabılırsın)

bunlşarın mesela hıcbırı yok bende ama annesı babası 1000 km uzakta oldugu halde sahıt olup davayı kazandılar..nasılmı?
bunu ıstersen burda acıklamayım..
Ben Türk vatandasıyım ama insanlar Türk adaletınden ıstedıklerını bulamıyorlar..
Düzenimiz yok haklıyı haksızı ayıramayan bı sıstemımız var..
Tamam nafaka alsın kadınlar karsı degılım ama bellı bır sure
ayrıca tazmınatada karsı degılım ama eger bende varsa alsın...
eger ayrıldıgında benden fazla zengınlesıyor ıse bu yanlıstır..Haksızlıktır..yazık bıze yazık

atlantis1979
09-10-2009, 16:08:21
Daha sayıyımmı.

Sen davayı kazanmak için yalandan ağlayan ve çocuğunu kullanan erkek gördün mü? Sen üç kuruş para koparmak için bir sürü yalancı şahitle davaya çıkıp iftira üstüne iftira atan erkek gördün mü? Sen karısı için arkadaş çevresine "benim öküz" diyen erkek gördün mü? Sen karısının alınteriyle kazandığı yatırımları için "sırtındaki ceketi bile alıcam" diyen erkek gördün mü?
Haklısınız ama Türk erkeğine müstehak bütün bunlar, çünkü kadınların bu kadar ağzının içine bakıp, bir dediğini iki etmeyen, başının tacı eden ve sonunda adam yerine konmayan erkek başka hiçbir yerde yoktur heralde...

keremuysal
09-10-2009, 20:05:21
[şu anda eşimle ayrıyız ve eşim dava açtı.bende ayrılmak istiyorum.bir daha yürütebileceğimizi sanmıyorum bu yüzden kararım kesin.mahkemeye verdiği dilekçeyi ve tenzip tutanağını aynen yazıyorum.benim ne yapmam gerektiği hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
dilekçe:
1-davalı ile 3 senelik evliyiz.bu evliliğimizden olma bir çocuğumuz vardır.
2-davalı eşim evlilik birliğinin kendisine yüklediği sorumluluklarından her zaman imtina etmiş iki hafta önce ise borçları nedeni ile konutuda terk ederek gitmiştir.davalı ile bundan sonra bir araya gelerek yaşamamız imkansızdır.aramızdaki tüm bağlarımızda kopmuştur.bu nedenle muhterem mahkemenize iş bu davayı ikame eylemekteyim.
netice'i talep:yukarıda arz ve izahına çalıştığım vçhile davalı ile evlilik birliliğimizin yeniden kurulamayacak derecede temelinden sarsılması sebebi ile boşanmamıza çocuğumuzun velayetinin tarafıma verilmesine karar buyurulmasını saygı ile arz dilerim.
tenzip tutanağı
dava boşanma(çekişmeli)
mahkememize tevzi edilen dava dilekçesi mahkememiz esasının yukarıda belirtilen sırasına kaydı yapıldı
gereği düşünüldü
----------------
1-davacıya tenzip tutanağı ve duruşma gününün tebliğine
2-davalı tarafa tensip tutanağı,dava dilekçesi ve varsa eklerinin duruşma günü ile birlikte açıklamalı davetiye ile tebliğine,
3-davalının dava dilekçesi ve duruşma gününün tebliğinden itibaren 10 gün içinde ilk itirazları ile birlikte esas hakkında cevabını mahkememize bildirmesini ,bir örneğini karşı tarafa tebliğ ettirmesine,
4-boşanma davasına esas olmak üzere taraflara ait nüfus aile kayıt tablosunun alınmasına
yargılanmanın 24,11,2009 günü 12:00 bırakılmasına tensiben karar verildi.
bana gelen şeyler bunlar.
benim çğrenmek istediğim şey benim bundan sonrası için ne yapmam gerekiyor.ayrıca dilekçede yazıldığı gibi evi terk etmişliğim falan yoktur.bunun için şahitlerim vardır.ayrıca çocuğumu eşim ve eşimin ailesi tarafından mahkemeye kadar göstermeyeceklerini belirtiyorlar.yardımcı olursanız sev

ümitkader
10-10-2009, 06:51:48
Sen davayı kazanmak için yalandan ağlayan ve çocuğunu kullanan erkek gördün mü? Sen üç kuruş para koparmak için bir sürü yalancı şahitle davaya çıkıp iftira üstüne iftira atan erkek gördün mü? Sen karısı için arkadaş çevresine "benim öküz" diyen erkek gördün mü? Sen karısının alınteriyle kazandığı yatırımları için "sırtındaki ceketi bile alıcam" diyen erkek gördün mü?
Haklısınız ama Türk erkeğine müstehak bütün bunlar, çünkü kadınların bu kadar ağzının içine bakıp, bir dediğini iki etmeyen, başının tacı eden ve sonunda adam yerine konmayan erkek başka hiçbir yerde yoktur heralde...

lütfen hep kadınlar kötü imajını bir kaldırsanız.bayanında kötüsü erkeğinde kötüsü var.evet gördüm yalancı şahidi getirip tanımadığımız halde ben gördüm işittim diyen yalacı şahitler gördüm.erkeğin yeni evlilik yapmak için karısını hamile haliyle dışarı atan erkekleri görmedinizmi.sonrada eşime hiçbirşey yapmadım kendi gitti diyen bir savunma gördünmü.sizin kadar bizde acı çekiyoruz.siz kötü kadınların eline düştüyseniz bizlerde kötü erkeklerden çekiyoruz.bak eş olacak adam sıcacık kendi evinde sokakta kalan, bir çocukla kadın bumu adalet.hani vicdan.ama bunun yanında bazı kadınlarda eşini evini malını mülkünü alıp dışarı atan kadın yokmu var ama fazla değil.ya kadın erkek kavgasını bırakalım bizlerde açılım yapalım bu aradaki setti kaldıralım.sizin kadar bizde çekiyoruz.o kadınların yüzünden bizi itham etmeyiniz.sadece çocuklarımıza oldu olanlar.bakınız asayiş ne kadar kötüye gidiyor işte bu bizim eserimiz.çocuklarımız için yaşayalım.kadın yada erkek için değil.bu savaşın galibi erkek yada bayan olmasın.çocuklarımız olsun.bunu yazan bir kadın değil sadece anne unutmayınız bunu.gelin elele verelim yanlışlarımızı düzeltmeye karar verelim.birbirimize barış emsali olan zeytin dalını kırmadan uzatalım.hadi hepimize kolay gelsin arkadaşlar

aykan99
16-10-2009, 14:40:30

evet olabiliyormuş demekki benim davam bitti kadın kaybetti kadın olarak davayı kaybetmek çok kötü birşey eeee ne demişler hak yerini bulur.Fakat temyize gidecekler .Sizin durumunuz ne oldu çocuğu görebiliyormusunuz.Ben savcılığa şikayet etmiştim 2 duruşma görüld şimdi paşa paşa çocuğu gönderiyor sizde şikayet edin derim.

aykan99
16-10-2009, 14:44:52
Daha sayıyımmı.

evet ben gördüm hemde türbanlı olupta içki içen,küfür eden,eşine hakaretler eden çocuğuna beddua eden,aldatan hepsi bir arada gerisini siz düşünün.

sevcanakay
21-10-2009, 12:44:14

Pardon ama bu yazdıklarınız şahsıma kişisel değil umarım üstüme alınmıyorum ama açıklarasanız memnun olurum, o dediğin KADINLARA bende karşıyım HAKLI KİM İSE ADALET ONU BULSUN Diyorum başkada bişiy demiyorum.

atlantis1979
21-10-2009, 21:14:53
Pardon ama bu yazdıklarınız şahsıma kişisel değil umarım üstüme alınmıyorum ama açıklarasanız memnun olurum, o dediğin KADINLARA bende karşıyım HAKLI KİM İSE ADALET ONU BULSUN Diyorum başkada bişiy demiyorum.

Ben sözlerimde kişileri hedef almıyorum. Siz istisna olabilirsiniz elbette ama istisnalar kaideyi bozmuyor...

Abdullah Yaman
21-10-2009, 22:13:56

Matematiksel bir hesap yapalımmı ?

Türkiyede 60 milyon kişi yaşadığını varsayalım
10 milyonu birbiri ile evli olsun yarısı kadın yarısı erkek..
5 milyon erkekten sadece 250 bini eşini aldatmış olsun..
sizce bu 250 bin erkekten kaç tanesi eşini birden fazla kadınla aldatmıştır..
100 bin, 150 bin..
hadi düz hesap 200 bin erkek eşini en az 2 kadınla aldatmış olursa 200 bin X 2 = 400 bin kadın etmezmi..
3 kadın olsa 600 bin.. 4 kadın 800 bin..ortalamada bile aldatan kadın sayısı aldatan erkek sayısını 2 ye katlıyor..
Yoksa bu toplum neden bu kadar dejenere oldu....

Vefasiz_Şair
27-10-2009, 16:56:50
Ben bir Detlet memuruyum, görevim süresince hep ezilenkadın diye sızlanan bayanların yaşayışları ve sızlanmalarıyla ilgili Mehkemelerce verilen araştırma görev yazılarını falan yaptım. Kadını kocam beni aldatıyor diyor, buna şahit olarak kocasının çok yakkın arkadaşını gösteriyor. Boşanma davası ihanet sebebiyle kanul ediliyor. Bize Mahkemeden yazı geliyor, Şahısların Maddi ve sosyal yaşantıları hakkında araştırma yapılsın sonuc bildirilsin diye.
Arkadaşımla gidiyoruz, bizim girdiğin sokakda yangın var. Bakıyorum gideceğimiz adres. İtfaiye bnina ya girmek müdahalede bulunak istiyor.Ama kadın kabul etmiyor. Biz devreye giriyoruz ve kapıyı açtırıyoruz, çocukaları içerden almak için girdiğimizde kadının tanığı, olayları çok yakinen bilme sebebi olan yatak odasın da ve ihanetin nasıl olduğunu ve nasıl bildiğini uygulama geçmiş.
Şimdi soruyorum,, bu kadına evlene ne kadar nafkayı verecek kaç kadın olur erkeklerin yerinde olsa.
Ama Kanun erkeğe karın seni aldattsada vereceksin yoksullluk nafakasını diyor. Erkeğin yokluğunu başkasıyla namussuzluk ederek dolduran kadına, o namussuzluğunu Medeni ilişki, para karşılığı değil, gizli aşk, sosyal ilişki adı altında yapan adilere neden ceza vermiyor, ve bu olayda neden suçsuz kalıyorlar.Kadını ayaltan, erkeği ayaltan bir başkası neden bu yuvanın dağılmasına, çocukların anasız veya babasız kalmasına, yoksulluk çekmesine, sağlık, eğitim gibi konulardan geri kalmasına hatta ölümlerinde sebeb olmasına rağmen neden birde şahitliklerine itimat ediliyor. Namuslu ne derse desin, o yuvayı yıkana daha itibar ediliyor. Bu nasıl bir adelet sistemi. Bu kanun koyucular bunları yaşasa eğer bu kanunları değiştirmeye ne zaman meylederler. Ne kadar kayıtsız ve duyarsız kalırlar.

Vefasiz_Şair
27-10-2009, 17:15:32
Sayın Akay:
Ben öcelikler şunu belirtmek ve sonrada yızınızda ki hepmi kadınlar? sorusuna cevap verelim. Kadın kim siz, erkek kim biz.İyide sizide bizi de doğruan kim kadın. Bu doğurma eyleminde ortak kim erkek. Ypmayın Allah aşkına, kadın isterse boşuna mı demişler. bir görev gereği araşrıma yapıyorum. Kadın kocasına annem çok hasta ben gidiyorum telefon geldi sen de hafta sonu gel diye bizim yanımızda telefona konuşuyor. bizde duyuyuruz. Aradan bir kaç saat geçiyor. Çok lüks bir kafenin bayan işletmecisinin boçanma dava tahkikatı vardı oradayız. anası hasta olan o kadıına sanırım çok yakın bir erkek arkadaşı dudaklarına dokunarak tesellli verip üzülmemesini sağlıyor. İŞe bakın 3 gün sonra eşi araştırmak için çalıştığı yer deki lerle irtibata geçiyoruz. Adam dün gece zehirlenmiş ve lavaj yapılmış raporluymuş diye öğreniyoruz. Kadının kredi kartı harcamasından fare zehiri alındığı kaydı çıkıyor.Mahkeme adamı suçlu buluyor.Suçu evin huzur ve düzenin sağlayamayacak kadar basiretsiz ve düşüncesiz, saf olması. ,Kadın aldığı tazminatla o aldattığı adamla evlilik masrafı yaparak evlendiler. Gayrı mülklerini elde etti ve adam televizyonun anten kablusuyla intihar etti? (mi) diye aklımda soru işaretleri var ma bunun araştırma yetkisini , ihaneti sosyal yaşantısını araştırma yetkisi veren Mahkeme vermiyor. Takdir sizin.Burada bir kadın iki erkek var. Bir ölümden dönüyor, yaşadığı için boşanıp tazminatla kurtuluyor, ötekisi ödüllü bir evlilik ama tadı damağında iken ölüm. Kalplerinizin sabihiinin sevgisi iiçin adil olun.

Wolverin
27-10-2009, 19:56:18
Evlilik tekliflerinin büyük bir çoğunluğunu yapan erkeklerdir.
Kabul eden / etmeyense bayanlar.
Yani bayanlar hep onay mekanizmasını veren taraftır.
Ve bir bayan kabul etmedikçe,
Erkek hiç birşey yapamaz.

Bir büyüğüm söylemişti;
Ailede erkek başı temsil eder;gözler,kulaklar,burun tüm duyu organları ondadır.
Ama kadın boyundur ve boyun ne tarafa döndürürse, baş o tarafa bakar.

ozgirl
01-12-2009, 02:48:20
Daha sayıyımmı.

Ben seninle aynı fikirde degilim ailesini töhmetin kurtulamayıp veya kadınlık olma zaafiyetinin verdigi kimi düşüncesizliklerle erkeklerin hayatlarını tüketebilen kadınlarda var. Hiç çok ciddi sebebler olmadan evi terk eden kadınlar ben buna kaçmak diyorum. Babaya olan yersiz veya kuruntu nefretinden dolayı cougunu göstermeme (kaldıki çocugunda babasını görme hakkını engelleme) daha neler neler. Unutma hepimiz insanız gercekten erkeklerde çok şiddeli ve ciddi derecede müzdarip ve mağdur bırakılabiliyorlar..

alipek
01-12-2009, 04:46:41
benim durumumda buna benziyor eşimin ailesinin sürekli hakarete varan manevi baskılaRI,benim buna tepkim yüzünden kendileriyle olan tartışmalarım nedeniyle
eşimle aramızda önemli bir sorun yokken ailece gelip eşimi alıp götürdüler.sonraki süreçte bana 6 ay çocuğumu göstermediler.çocukla kişisel ilişki kurulması için dava açtım hakimin belirlediği gün gittiğimde yine göstermediler ve fiziki şiddet uyguladılar.rapor alıp davacı oldum.henüz bir boşanma davası yok.bu konuda ne yapabilirim,ne şekilde dava açabilirim lütfen yardımcı olun

romeo1973
01-12-2009, 11:25:24
Ben seninle aynı fikirde degilim ailesini töhmetin kurtulamayıp veya kadınlık olma zaafiyetinin verdigi kimi düşüncesizliklerle erkeklerin hayatlarını tüketebilen kadınlarda var. Hiç çok ciddi sebebler olmadan evi terk eden kadınlar ben buna kaçmak diyorum. Babaya olan yersiz veya kuruntu nefretinden dolayı cougunu göstermeme (kaldıki çocugunda babasını görme hakkını engelleme) daha neler neler. Unutma hepimiz insanız gercekten erkeklerde çok şiddeli ve ciddi derecede müzdarip ve mağdur bırakılabiliyorlar..
Benim anlayamadığım bir nokta var, madem ki mahkemede kadınlardan yana karar alacaklar, başından sonucu belli olan bir dava için ne diye mahkeme kuruluyor? Madem ki hakimler adaletsiz ve taraflı karar verecekler ne diye mahkeme yapılıyor? Adaletin simgesi olan gözü bağlı kadın teraziyi nasıl görebiliyor,kanunlar neden yapılmış, yazılan kanunlarda kadın erkek ayrımı yapılmamış, herkes eşit hak ve özgürlüğe sahip diye biliyorum. Acaba kadınların hakları hukuklarını korumak için mahkeme dışında başka bir yöntem kullanılamaz mı? Çünkü ayıp oluyor mahkemeleri komedi dükkanına çevirdi bu hakimler resmen..

ozgirl
04-12-2009, 06:21:53
Benim anlayamadığım bir nokta var, madem ki mahkemede kadınlardan yana karar alacaklar, başından sonucu belli olan bir dava için ne diye mahkeme kuruluyor? Madem ki hakimler adaletsiz ve taraflı karar verecekler ne diye mahkeme yapılıyor? Adaletin simgesi olan gözü bağlı kadın teraziyi nasıl görebiliyor,kanunlar neden yapılmış, yazılan kanunlarda kadın erkek ayrımı yapılmamış, herkes eşit hak ve özgürlüğe sahip diye biliyorum. Acaba kadınların hakları hukuklarını korumak için mahkeme dışında başka bir yöntem kullanılamaz mı? Çünkü ayıp oluyor mahkemeleri komedi dükkanına çevirdi bu hakimler resmen..

Bende zaten adaletin veya hakimlerin yanlı durumu var demiyorum. Sonuçta kadınlardan yaptıklarına karşı eksik bırakılan tek hak yoksulluk nafakası. Yine erkek cocugunun hasreti ve ugradığı haksızlığı içine çekip ufak bir iştirak nafakası yatırmaktan başka cocugu için birşey yapamıyor. Ben hukukun verdiği sonuçtan bahsetmiyorum. Erkek haksızlıga uğruyor ve elde ettiği tek şey yavrusunun hasreti ve ümitle kurduğu yuvanın kırık dökük hali. Kadın evden kaçıyor evdeki hatıralarla erkek mücadele etmek zorunda kalıyor. Gibi gibi...
Bana kaç tane örnek gösterbilir misin 2 yaşındaki bir çocugun anne yerden göge haksız olsada babaya verildiğini.
Haysiyetsiz yaşam ... olası öngörülen tehdit gibi çok uç noktalarda durumlar olmadıkça bebek daima annede kalıyor.
Yani konu hukukiden çok vicdani. Evlat hasretini ancak yaşanlar bilir.

yilmaz981
14-12-2009, 18:54:28
iyi akşamlar dileklerimle;benim öğrenmek istediğim şöyleki;
Yakın bi tanıdığım bayan 9 yıllık evli 7 yaşında bi kızı vardı ve aile içi geçimsizlik,kocasının ailesiyle oturulması,hizmetci gibi yaşatılması, ayrı ev isteğinin karşılanmaması kocanın alkol alması işlerinin iyi olmaması vs. durumlarla süren bir evliliğin ardından tartışmalar neticesinde 1,5yıl önce koca boşanma davası açarak ayrılmayı talep etmiştir.Bayan arkadaşım ise boşanmak istemediğini aynı evde oturmaktan aile içi huzursuzluk oluştuğunu karı koca ilişkilerinin aileler nedeniyle yaşanamadığını evliliğini düzene sokması koşuluyla ayrılmak istemediğini belirtmesine rağmen kocanın sahitleri ile hakim boşanmaya karar vermiş kocaya 4500tl tazminat ve aylık 500tl nafaka başlamıştır.Geçen bu süreçte bayan sadece 1000tl kadar bir para alabilmiş alması gereken tazminat ve nafakaları alamamıştır./ yaşındaki kız çocuk babada kalmış ancak anneye verilen görme hakkı koca tarafından yerine getirilmemektedir.Bayan her türlü maddi ve manevi ile çocuğunun hasretiyle birlikte mağdur durumda iken; mahkeme kararına koca kendi isteğine rağmen açılan davadan kadın sonunda devlete gidip imza atmış boşanmış verilen karar işlenmiş ancak koca atılması gereken imzayı? atmayarak nufusta hala karısı olarak görünmesini sağlamaktadır. Bu durumda nasıl bir yöntem yapılalıdır. Bayanın avukatını tahminimce para karşılı özür dileyerek satın almışlarki konu için yardımcı olmuyor.Kadın ne yapmalı? teşekkürler.

hkknt21
15-12-2009, 03:56:00
Daha sayıyımmı.

siz erkeklerin yaptığı şiddet unsurlarını yazmışınız ama kadınların bunlara benzemeyen o kadar şiddet unsuru taşıyan olayları varki siz kendi yaptığınız suçları görmekten aciz kaldığınız için erkeklerin yaptığı şiddet gözünüze görünüyo peki bi düşünün evliliğinizde siz hiçmi şiddet uygulamadınız eşinize yani eşiniz durup dururken ortada bi şey yokkenmi size şiddet uyguladı artık şapkayı önünüze koyup vicdanınıza hesap verme zamanı geldide geçiyo bile

hkknt21
15-12-2009, 03:59:59

aslında adaletli bi düzen var ama kadınların erkeklere uyguladığı şiddet hafife alınıp değerlendirme dışına itiliyo mahkemelerde sadece fiziksel şiddete bakılıyo böle olunca neler olacağı da ortaya çıkıyo mahkemelerde hiç bi zaman hakim kocan seni neden dövüyodu demez

sevcanakay
03-01-2010, 20:12:08
siz erkeklerin yaptığı şiddet unsurlarını yazmışınız ama kadınların bunlara benzemeyen o kadar şiddet unsuru taşıyan olayları varki siz kendi yaptığınız suçları görmekten aciz kaldığınız için erkeklerin yaptığı şiddet gözünüze görünüyo peki bi düşünün evliliğinizde siz hiçmi şiddet uygulamadınız eşinize yani eşiniz durup dururken ortada bi şey yokkenmi size şiddet uyguladı artık şapkayı önünüze koyup vicdanınıza hesap verme zamanı geldide geçiyo bile

Sayın arkadaşım hiç kimse boşanmak için asla evlenmez bu bir, iknicisi evet sadece egosunu tatmin etmek ben KOCAYIM ERKEĞİM egosunu tatminetmek adına döven erkek ben gördüm ve eşimdi , benim lütfen bu platformadaki konularıma bir göz atın sonra bunları yazın, kadın çalışıyor , erkek kocaya hani adı gelince KOCA , evde otuyor, vayyyy efendim işden dönüşde neden markete uğradın neden telefonun kapalıydı, kadın cevap veriyor yani ( BEN ) markette telefon çekmiyor çünkü market bir alışveriş merkezini en alt katından dolayı çekmiyor, ama gel gelelim KOCA ERKEK ya, bunu bahane edip dövüyor ( YANİ BENİ) evet buna da cevap verin hadiii ŞAPKAYI ben önümede çıkarırım eğer haksızsam hesap vermeye gelince cenabı ALLAHA vede bu dünyada hesabını vereceğin bir durum yok çok şükür vicdanım öle rahatki, işde en büyük mutluluk bu ALLAH korkusu olan erkek eşini dövmez, ( namussuzluk yoksa dövmek vicdansızlık dır)

mecburen
21-01-2010, 15:11:20
7 Aylık evlıyım ilk başlarda eşime şiddet uyguladım kabul edıyorum. fakat son zamanlarda sadece tartıştık yani vurmadım.
herşeyi ailesine anlattı en son tartışmamızda da boşanacagını acıkladı
ve akrabası eve geldı bende evden ayrıldım 10 gundur ayrı yasıyoruz.
Bu konuda ne yapabılırım özel bir şirkette çalışıyorum 1300 tl maaşımdan başka
üzerime hiçbirşey yok.

Sözlü iken intihar etmişti hastane raporu var bunun bana bir yararı olur mu?
Verecegınız cevaplara sımdıden cok tesekkur ederım

Avukattan gelen kagıtta ;

(((.....evliliğin ilk başlardan itibaren müvekkileye karşı (tekme ve tokat atmak yoluyla) şiddet uygulamaya başlamış, davacı bu davranışları bir süre saklamıştır.Olaylar saklanamaz hale gelince aileler durumu öğrenmiş, davalı eş bu kez (üstüne yürüme, eşya kırma yoluyla) şiddet uygulamaya başlamıştır.

10 günden bu yana taraflar ayrı yaşamaktadır, davalı eş müvekkile gönderdiği maillerde kendisinin kusurlu olduğunu, baştan beri müvekkileme vurması nedeniyle aradaki saygının bittiğini….vs .. yazmış, müvekkileden tekrar şans istemiştir. Müvekkile yönünden ise bu evlilik temelinden sarsılmış olmakla bu dava açılmak zorunda kalınmıştır.

Keza müvekkile lehine maddi ve manevi tazminat hükmedilmesinin de yasal koşulları mevcut olmakla, boşanma ile kendisin yeni bir yaşam kurmak zorunda kalacak olan müvekkile lehine 80.000 TL maddi, boşanmaya neden olan davalı davranışları müvekkilenin kişilik haklarına ağır saldırı teşkil etmiş olmakla 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmesini talep ediyoruz.

Deliller: Nüfüs kaydı, mail metinleri, tanık beyanları….
Hukuki sebep : İlgili yasa maddeleri

Sonuç : Arz ve isbat edilecek nedenlerle, evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olduğunun kabulü ile tarafların boşanmalarına, ziynet eşyaları ve nafaka taleplerinin saklı tutulmasına , 80.000 TL maddi , 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmesine karar verilmesini, Mahkeme masraf ve vekil ücretinin davalıya yükletilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederiz. )))[/U]

Abdullah Yaman
21-01-2010, 15:28:30
7 Aylık evlıyım ilk başlarda eşime şiddet uyguladım kabul edıyorum. fakat son zamanlarda sadece tartıştık yani vurmadım.
üzerime hiçbirşey yok.

(((.....evliliğin ilk başlardan itibaren müvekkileye karşı (tekme ve tokat atmak yoluyla) şiddet uygulamaya başlamış, davacı bu davranışları bir süre saklamıştır.Olaylar saklanamaz hale gelince aileler durumu öğrenmiş, davalı eş bu kez (üstüne yürüme, eşya kırma yoluyla) şiddet uygulamaya başlamıştır.

10 günden bu yana taraflar ayrı yaşamaktadır, davalı eş müvekkile gönderdiği maillerde kendisinin kusurlu olduğunu, baştan beri müvekkileme vurması nedeniyle aradaki saygının bittiğini….vs .. yazmış, müvekkileden tekrar şans istemiştir. Müvekkile yönünden ise bu evlilik temelinden sarsılmış olmakla bu dava açılmak zorunda kalınmıştır.

Keza müvekkile lehine maddi ve manevi tazminat hükmedilmesinin de yasal koşulları mevcut olmakla, boşanma ile kendisin yeni bir yaşam kurmak zorunda kalacak olan müvekkile lehine 80.000 TL maddi, boşanmaya neden olan davalı davranışları müvekkilenin kişilik haklarına ağır saldırı teşkil etmiş olmakla 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmesini talep ediyoruz.

Sonuç : Arz ve isbat edilecek nedenlerle, evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olduğunun kabulü ile tarafların boşanmalarına, ziynet eşyaları ve nafaka taleplerinin saklı tutulmasına , 80.000 TL maddi , 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmesine karar verilmesini, Mahkeme masraf ve vekil ücretinin davalıya yükletilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederiz. )))[/U]

Şayet o mailleri siz yazdıysanız kusurlu duruma düşeceksiniz. Başkaca eşinizibn kusurlu olduğunu ispat edecek delilleriniz yoksa tazminat ve nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Abdullah Yaman
21-01-2010, 15:30:39
üzerime hiçbirşey yok.

Şayet o mailleri siz yazdıysanız kusurlu duruma düşeceksiniz. Başkaca eşinizin kusurlu olduğunu ispat edecek delilleriniz yoksa tazminat ve nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz.

lektem71
21-01-2010, 15:49:22
130 bin lira tazminat istemiş avukat!
üyenin aylık kazancının 100 katı.
tazminat ödenemezse ne olur, hapse mi girilir?

Abdullah Yaman
21-01-2010, 15:50:29
130 bin lira tazminat istemiş avukat!
üyenin aylık kazancının 100 katı.
tazminat ödenemezse ne olur, hapse mi girilir?

Önce haciz işlemi, yine olmadı hapisle tazyik...

lektem71
21-01-2010, 15:52:19
Önce haciz işlemi, yine olmadı hapisle tazyik...

Oh ne ala, ne ala!
Hakimler, bu tazminat taleplerinde inşallah gerçekçi davranıyorlardır. Yoksa hapse girmek işten bile değil.

mecburen
21-01-2010, 20:27:07
Şayet o mailleri siz yazdıysanız kusurlu duruma düşeceksiniz. Başkaca eşinizin kusurlu olduğunu ispat edecek delilleriniz yoksa tazminat ve nafaka ödemek zorunda kalabilirsiniz.

Hocam çok tesekkur ederim.
Evlenmeden yaklasık 1 sene once intihar etmesinden (hastane raporu mevcut)
baska bır kanıtım yok. Yada aklıma gelmıyor. Maılde ise
bıde

sen yakama yapıstıgın ıcın canım yandı ve bı tane tokat attım yazıyo.......
ayrıca ;
bastan berı gerek benım sana vurmamdan gerek tartısmalardan dolayı aramızdakı saygıyı bıtırmıstık
ben denedım bunu ben sana bagırıp cagırmasamda hakaret etmesemde sen saygı bıttıgınden dolayı agzına gelenı soylüyordun.
dıye yazıyor.
kendımı haklı cıkartmam ıcın mucıze mı gerek?

yağmur1977
22-01-2010, 11:20:27
[QUOTE=atlantis1979;304543] Sen üç kuruş para koparmak için bir sürü yalancı şahitle davaya çıkıp iftira üstüne iftira atan erkek gördün mü?[QUOTE]

Maalesef eşimde gördüm.Hem de o parayı alıp ailesine vermek için yaptı bunu...Hem de hiç ihtiyaçları olmadığı halde....Yalancı şahitleri bile ailesi bulup senaryo hazırlayıp ezberletmeye çalıştılar üstelik.

Abdullah Yaman
22-01-2010, 14:49:39
bıde

ayrıca ;
bastan berı gerek benım sana vurmamdan gerek tartısmalardan dolayı aramızdakı saygıyı bıtırmıstık
ben denedım bunu ben sana bagırıp cagırmasamda hakaret etmesemde sen saygı bıttıgınden dolayı agzına gelenı soylüyordun.
dıye yazıyor.

Hukuk maddi delillere göre iş yapmak zorundadır. Aksi halde varlığın sebebi tartılır hale gelirki bu da toplumda kaosa neden olur. Siz kanunen suç olanı yapıp alt-üst soy / eşe karşı el kaldırmış şiddet uygulamışsınız. yetmemiş bunu da e-mail yada mesajla itiraf etmişsiniz. Bu suçtan dolayı tahrik yada hafifletici sebep yok. Siz el kaldrımayacaktınız o ne derse yada ne yaparsa yapsın. Hakaret dahi etse saldırsa dahi.. Kanunsuzluğa kanunsuzlukla cevap evrdiğiniz için affedilmeyeceksiniz.
Daha önceden eşinizin intihara meyilli olması ve bunu denemiş olması sizin adınıza avantaj gibi görünmekle birlikte, evlilik birliği içerisindeki baskıcı ve hatalı tutumunuz ile bunu yeniden tetiklediğiniz iddiasıda ileri sürülebilri size karşı. O nednele oldukça bıçak sırtı bir durum.

mecburen
22-01-2010, 15:25:57
Hukuk maddi delillere göre iş yapmak zorundadır. Aksi halde varlığın sebebi tartılır hale gelirki bu da toplumda kaosa neden olur. Siz kanunen suç olanı yapıp alt-üst soy / eşe karşı el kaldırmış şiddet uygulamışsınız. yetmemiş bunu da e-mail yada mesajla itiraf etmişsiniz. Bu suçtan dolayı tahrik yada hafifletici sebep yok. Siz el kaldrımayacaktınız o ne derse yada ne yaparsa yapsın. Hakaret dahi etse saldırsa dahi.. Kanunsuzluğa kanunsuzlukla cevap evrdiğiniz için affedilmeyeceksiniz.
Daha önceden eşinizin intihara meyilli olması ve bunu denemiş olması sizin adınıza avantaj gibi görünmekle birlikte, evlilik birliği içerisindeki baskıcı ve hatalı tutumunuz ile bunu yeniden tetiklediğiniz iddiasıda ileri sürülebilri size karşı. O nednele oldukça bıçak sırtı bir durum.

Desenize hicbir turlu kurtulus yok.
Benım dusuncem esımı sevıyorum ve ayrılmak ıstemıyorum olacak. 3 sene bekledıkten sonra taraflar bır araya gelmedıgınden o zaman hakım bosasın dıye dusunuyorum.
Bu arada belkı anlasmalı bosanmaya cevırebılırım işi.
Benım tahmınımce avukat kafasına gore yazdı o tazmınatları. cunku ayrılmaya can atan eşim bu durumda ondan ayrılmıycagımı bıldıgınden o parayı ıstemez. Ayrıca yalan beyanda var altınların bır kısmını almıs gıtmıs hepsı esımın aılesınde dıyor ve gecıcı ısınden bu olaylar olmadan once ıstıfa ettı ama bu olaylar oldugunda ıstıfa etmek zorunda kaldım dıyor.

ıstıfasının daha once oldugunu kanıtlarım ama ısıme yarar mı acaba?
bu arada yardımın ıcın cok tesekkur ederım.

mecburen
29-01-2010, 09:53:07
Tazmınat konusunda tecrubelerı olan arkadaslar varsa destek olabılırlerse sevınırım

akcurali
05-02-2010, 14:06:28

OO arkadaşlar ben burayı okumayalı bayağı olmuş herhalde.
Bence baştan aşağı saçmalamışsınız. İnsanın kötü niyetli olmasının cinsiyeti yoktur ki?
Ayrıca evet benim eşim benimle ilgili tam sekiz şahit yazdırdı ve bunların ikisi benim sadece düğünde gördüğüm uzaktan akrabalarıydı, arkadaşları ise benimle ilgili yalan beyanda bulundular. İftira üstüne iftira? Ben eşine hediye ettiği bin liralık yüzüğü bile mahkemeyle isteyen erkek gördüğüme göre herkes böyle bir erkek görebilir.
Ahahh benim öküz demişsiniz ya..
Boşanmak üzere olan neredeyse her erkek karısının yanında kimi görse, kiminle uzun telefonda konuştuğunu duysa beni aldatıyor....diyerek haraket ve iftira etmiyor mu?
Ediyor ee ne farkı var?
Bir de hiç çekinmeden yazmışsınız Türk erkeği kadar kadının ağzına bakan baş tacı eden, açın bakın bir gazeteyi kaç kadın kocası tarafından öldürülmüş?
Kaç bin tane?
Atıp tutarken biraz izanlı olalım..
Lütfen...

akcurali
05-02-2010, 14:13:36
bıde

ayrıca ;
dıye yazıyor.

Bir insanın intihara meyilli olması neyi kanıtlar ki?
En kötü ihtimal Adli Tıp'ta yatılı olarak incelenmesi istenir ordan da ceza-i ehliyeti vardır raporu alırsa durum değişmez.
Ayrıca hakim sormaz mı, madem bu hanımın durumundan haberdardın, bu senin için sorundu,dengesizdi, ne diye evlendin?
Yani bir insanın psikolojik sorunları nedeniyle kendine zarar vermesi sizin lehinize olamaz ki mahkemede?

mecburen
05-02-2010, 19:51:04
Bir insanın intihara meyilli olması neyi kanıtlar ki?
En kötü ihtimal Adli Tıp'ta yatılı olarak incelenmesi istenir ordan da ceza-i ehliyeti vardır raporu alırsa durum değişmez.
Ayrıca hakim sormaz mı, madem bu hanımın durumundan haberdardın, bu senin için sorundu,dengesizdi, ne diye evlendin?
Yani bir insanın psikolojik sorunları nedeniyle kendine zarar vermesi sizin lehinize olamaz ki mahkemede?

Evet o açıdan bakılırsa dediğiniz doğru.

Son olarak eşim boşanmak için avukata başvurduğunda ortak yaşadığımız ve kendine ait olan evin kilidini değiştirdi (Avukatı demiş) Beni çağırdılar eşyalardan sadece giyeceklerimin bir kısmını aldım. Ve sonra ailesinin yanına başka şehire gitti. Ben şimdi polisle eve gidip anahtarın değiştirildiğini eve giremediğimi zabıt tutturursam bu bana yarar sağlar mı?
Savunmamda kilidi değiştirdiklerini zaten yazmıştım. Buna ek olarak zabıt olsa daha iyi olmaz mı?
Avukatım gerek olmadığını söyledi fakat benim içime sinmedi.

gülenyüz
06-02-2010, 00:56:07
Eşinize tekme ve yumruk atarken her tekme ve yumruğun kaç bin lira edeceğini keşke daha önceden düşünseydiniz?

Eşiniz sizinle sözlüyken intihar etmiş olabilir demek ki zayıf bir yapısı var. Allahtan tekme ve yumruklardan sonra size ve kendisine birşey yapmamış.

Acaba kendisinden güçsüz bir bayana tekme ve yumruk atan erkeğin psikolojisi ne boyuttadır.

mecburen
08-02-2010, 01:30:31
Eşinize tekme ve yumruk atarken her tekme ve yumruğun kaç bin lira edeceğini keşke daha önceden düşünseydiniz?

Eşiniz sizinle sözlüyken intihar etmiş olabilir demek ki zayıf bir yapısı var. Allahtan tekme ve yumruklardan sonra size ve kendisine birşey yapmamış.

Acaba kendisinden güçsüz bir bayana tekme ve yumruk atan erkeğin psikolojisi ne boyuttadır.

Sölenen o tekme tokat. ama yaptın mı dıye soran yok yada ne gordun de ne solendı de psıkolojın bozuldu dıyen yok. Bır ınsana haklısın demekten daha kolay haksızsın demek.
Neyse konuyu uzatmıycam bır oncekı soruma cevap bekledım sadece

sevcanakay
09-02-2010, 10:08:42

Döverken bunların başına geleceğinizi düşünerek hareket etseydiniz bunlar başınıza gelmezdi, bayanlar artık ŞİDDET UYGULAYAN kocayı hemen kapının önüne koyuyor BOŞANIYOR :)

sevcanakay
09-02-2010, 10:10:07

Yazıklar olsun KENDİ pisliğinizi örtmek adına nişanlı iken intihar etmişti diyorsunuz neyden kurtulmak adına bu yazık yazıkkkk

Abdullah Yaman
09-02-2010, 10:38:11
Döverken bunların başına geleceğinizi düşünerek hareket etseydiniz bunlar başınıza gelmezdi, bayanlar artık ŞİDDET UYGULAYAN kocayı hemen kapının önüne koyuyor BOŞANIYOR :)

Yazıklar olsun KENDİ pisliğinizi örtmek adına nişanlı iken intihar etmişti diyorsunuz neyden kurtulmak adına bu yazık yazıkkkk

Sayın sevcan akay bu yazdıklarınız banamı ? Yoksa benmi yanlış yorumluyorum. Alıntı yaptığınız üyelere dikkat etmiyorsunuz sanırım.
Yanıt bekliyorum..

denizblk
09-02-2010, 15:50:50
Hakkaten ne alaka bende anlamadım. Sevcanakay'ın neden böyle bir alıntı ile cevap yazdığını bende merak ettim.

sevcanakay
09-02-2010, 16:05:28
Sayın sevcan akay bu yazdıklarınız banamı ? Yoksa benmi yanlış yorumluyorum. Alıntı yaptığınız üyelere dikkat etmiyorsunuz sanırım.
Yanıt bekliyorum..

Pardon ben başka alıntı için yapmıştım sizin alıntı yaptıgınız yazıyı bende sizden alıntı yapınca sadece sizin yazdıkalrınız sanırım eklendi :)

sevcanakay
09-02-2010, 16:07:33
mecburen rumuzlu üyeden alıntı
üzerime hiçbirşey yok.

Sonuç : arz ve isbat edilecek nedenlerle, evlilik birliğinin temelinden sarsılmış olduğunun kabulü ile tarafların boşanmalarına, ziynet eşyaları ve nafaka taleplerinin saklı tutulmasına , 80.000 TL maddi , 50.000 TL manevi tazminata hükmedilmesine karar verilmesini, Mahkeme masraf ve vekil ücretinin davalıya yükletilmesini saygıyla vekaleten arz ve talep ederiz. )))[/U]

Buna İSTİNADEN yorum yaptım

Abdullah Yaman
09-02-2010, 16:25:09
Sayın sevcanakay lütfen iletilerinizi düzeltiniz. olurda siz giderseniz baki kalmasın benim kubbemde nahoş bir seda gibi...
İyi akşamlar..

mecburen
10-02-2010, 09:45:41

Kendi pisliğim diye bir konu söz konusu değil lütfen terbiyenizi takınıp yorum yapın. Ben sizin arkadaşınız yada tanıdığınız değilim. Konuştuklarınızı bilin.

Ayrıca burda ınsanlar bırbırlerını yargılamak ıcın değıl yardım ıcın bulunuyorlar. Sız bunun farkında değilsiniz sanırım kaldı ki benim muhattabım da olamayacağınızı iki mesajda anlattınız bana.
Siz işinize bakınız ki bende diğer kendini hakim sanmayan arkadaşların bilgilerine başvurabileyim.

mecburen
10-02-2010, 09:58:15

Sevcanakay adlı arkadaşım burada insanları germeye ve tartışma ortamı yaratmaya hiç ama hiç gerek yok. Şiddet uyguladım derken karşı tarafa karşı kendimi savundum yani karşılıklı şiddet olayı.

Ayrıca insanlara başta ne yapması gerektiğini değilde sonuç olarak bundan sonra ne yapması gerektiğini söylemelisiniz tabi bilginiz varsa.
Örnek olarak anlatayım ıstersen; böyle yapsaydın etseydin yerine bundan sonra böyle yapmalısın yada bu yolu izlemelisin diye bir geri beslemede bulunabilirsin.
Kimsenin daha önce ne yaşadığı burdaki insanları ilgilendirmiyor ve bu kişilerin burada yargılanmasına imkan tanımıyor bunu unutma

Bir laf vardır. Üstünüze alınmayın... :)

Biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus da adam sansınlar...

sevcanakay
10-02-2010, 18:56:25
Sevcanakay adlı arkadaşım burada insanları germeye ve tartışma ortamı yaratmaya hiç ama hiç gerek yok. Şiddet uyguladım derken karşı tarafa karşı kendimi savundum yani karşılıklı şiddet olayı.

Ayrıca insanlara başta ne yapması gerektiğini değilde sonuç olarak bundan sonra ne yapması gerektiğini söylemelisiniz tabi bilginiz varsa.
Örnek olarak anlatayım ıstersen; böyle yapsaydın etseydin yerine bundan sonra böyle yapmalısın yada bu yolu izlemelisin diye bir geri beslemede bulunabilirsin.
Kimsenin daha önce ne yaşadığı burdaki insanları ilgilendirmiyor ve bu kişilerin burada yargılanmasına imkan tanımıyor bunu unutma

Bir laf vardır. Üstünüze alınmayın... :)

Biliyorsan konuş alim sansınlar bilmiyorsan sus da adam sansınlar...

Öffff GLEMEYİN üstüme herkes özgür yorum yapmakla ben kemdi düşüncemi yorumumu yazdım kimse bana akıl vermesin ben ne yazdığımı gayet iyi biliyorum, GERÇEKLER ACIDIR SANIRIM....

mecburen
10-02-2010, 21:55:41
Öffff GLEMEYİN üstüme herkes özgür yorum yapmakla ben kemdi düşüncemi yorumumu yazdım kimse bana akıl vermesin ben ne yazdığımı gayet iyi biliyorum, GERÇEKLER ACIDIR SANIRIM....

İyide benim yazdıklarıma yorum yapıyosan nerde duracağını bilmelisin. Ağzından cıkanı kulağının duyacak...
Akıla ihtiyacın olmasa kimse vermezdi merak etme.
Aklını başına devşir ve kimse hakkında sanki 40 yıllık dostunmuş gibi yorum yazma.
Gerçekler sana acı sana.

mecburen
10-02-2010, 22:03:37

Ayrıca sevcan geçmişte diğer arkadaşlara yazdığın yorumlara baktım da. Patavatsız konuşman hiç değişmemiş. Neyse yazdığın yazıları hatırlatmamı istersen yada isteyen varsa hemen gönderirim url adresini.

Bak sevcan asıl bu gerçekler daha acı.

Av.Engin Oğuz
10-02-2010, 22:15:50
Birbirinize karşı biraz daha hoş görü ve saygılı bir tutum izlemenizi tavsiye ediyorum.

Abdullah Yaman
11-02-2010, 13:46:50

Türkçeyi doğru kullanmaktan bihabersiniz. Agresifsiniz. Saygı kurallarına, adab-ı muhaşeret e de uymuyorsunuz. Sizin özgürlüğünüz sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına kadardır. Yorumlarınız rencide edecek boyutlara ulaştığında uyarılmayıda hazmedemiyrosunuz. Kaldı ki feyz vermeyen yorumlarınızla kişileri de geriyorsunuz. Geçmişte size yaşatılmış olanlarını intikamını buradaki erkek üyelerden almaya çalışıyorsunuz. Akılda istemiyorsunuz. Sizin bildikleriniz size kalsın. Lütfen hukuki ve gerçekten işe yarayan paylaşımlarda bulununuz. Sizden rica etmeme rağmen benim yazdıklarımdan alıntı kullanarak yazdığınız iletilerinizi bile düzeltmediniz. Lütfen iletilerinizi düzeltiniz..

mecburen
12-02-2010, 10:35:27
Türkçeyi dıoğru kullanmaktan bihabersiniz. Agresifsiniz. Saygı kurallarına, adab-ı muhaşeret e de uymuyorsunuz. Sizin özgürlüğünüz sınırı başkalarının özgürlüklerinin sınırlarına kadardır. Yorumlarınız rencide edecek boyutlara ulaştığında uyarılmayıda hazmedemiyrosunuz. Kaldı ki feyz vermeyen yorumlarınızla kişileri de geriyorsunuz. Geçmişte size yaşatılmış olanlarını intikamını buradaki erkek üyelerden almaya çalışıyorsunuz. Akılda istemiyorsunuz. Sizin bildikleriniz size kalsın. Lütfen hukuki ve gerçekten işe yarayan paylaşımlarda bulununuz. Sizden rica etmeme rağmen benim yazdıklarımdan alıntı kullanarak yazdığınız iletilerinizi bile düzeltmediniz. Lütfen iletilerinizi düzeltiniz..

Dardayım teşekkür ederim. Doğru söze ne denir.

şükrüanıl
19-02-2010, 09:52:13
M.K. 166 maddesi gereğince 2007 yılında açtığım boşanma davam,davalı kadının başka bir erkekle yaşadığının tesbitiyle tetbir nafakasının karar tarihi itibarıyla kaydırılmasına,yoksulluk navakası talebinin reddine,15.000.tl.maddi 4.000.tl manevi tazinatın kararın kesinleştiği tarih itibariyle işleyecek yasal faizi ile davacıdan alınıp davalıya verilmesine karar verildi.
1- ben devlet memuruyum maaşımdan başka hiçbir gelirim ve mal varlığım olmadığından bu tazminatı ödemem mümkün değil,
2-tetbir nafakası karar tarihi itibariyle kaldırıldığından,karar kesinleşinceye kadar ödemeye devam edecekmiyim,yoksa ödemeyecekmiyim.
teşekkür eder saygılar sunarım.

mecburen
19-02-2010, 10:48:01
M.K. 166 maddesi gereğince 2007 yılında açtığım boşanma davam,davalı kadının başka bir erkekle yaşadığının tesbitiyle tetbir nafakasının karar tarihi itibarıyla kaydırılmasına,yoksulluk navakası talebinin reddine,15.000.tl.maddi 4.000.tl manevi tazinatın kararın kesinleştiği tarih itibariyle işleyecek yasal faizi ile davacıdan alınıp davalıya verilmesine karar verildi.
1- ben devlet memuruyum maaşımdan başka hiçbir gelirim ve mal varlığım olmadığından bu tazminatı ödemem mümkün değil,
2-tetbir nafakası karar tarihi itibariyle kaldırıldığından,karar kesinleşinceye kadar ödemeye devam edecekmiyim,yoksa ödemeyecekmiyim.

merhabalar
anlamadıgım esınızın baska bır erkekle yasamasına ragmen mı tazmınat odemeye mahkım oldunuz ?

Bu arada tazmınat maasınız olsa da olamasa odemek zorunda oldugunuz bı seydır. Odemezsenız hacız yoluyla alacaklardır. daha da olmadı hapıs yatarsınız

denizblk
19-02-2010, 21:35:40

Bu karar ne zaman verildi? Yeni bir kararsa 15 günlük temyiz itirazını yapabilirsiniz.

1-) Burada soru sormamışsınız.

2-) Evet boşanma kararı kesinleşinceye kadar ödersiniz.

Temyiz ederken boşanma kararına itiraz etmeyip maddi-manevi tazminat konusunda itiraz edebilir, eşinizin başka bir adamla yaşadığını ispat etmenize atıfta bulunup eşinizin sadakat yükümlülüklerini yerine getirmemesini muhakkak belirtmelisinir. Avukatınız bu konuda yargıtay kararı bulabilir.

Ama hakikaten çok tuhaf geldi bana. Yukarıda işaretlediğim kısımları karar metninden bire bir mi aldınız acaba?

şükrüanıl
23-02-2010, 08:46:17
cevabınız için teşekkür ederim,evet duruşma zaptının aynı,yanılz şunu belirteyim yanlış yorumlanmasın,davalı eşimden fiilen ayrıldıktan 2 yıl sonra ben başkasıyla birlikte yaşamaya başladım bu birliktelikten bir çocuğum var.Boşanma davam kesinleştikden sonra davalı eşimde başkasıyla birlikte yaşalaya başladı.Bunu mahkemede tanıklarla ve zabıta araştırmasıyla tesbit ettirdim.mahkemede hakim sadece davanın 3 yıl geçmişmi geçmemişmi üzerinde durdu diğer hususları araştırmadı hatta birlikteliğimden olan çocuğumun velayetini de davalıya vermeye kalktı, sonra dosyayı tam incelemediğinide söyledi.İnsanlar şeşer beşerdir ama bizim güvendiğimiz ADALET işte böyle kişilerin ellerine emanet edilmiş.Hiç bir kimse durup dururken yuvasını zevk için yıkmaz.Evllikte sr olması gereken ve paylaşılmayan şeyler vardır.Bunların göz ardı edilmemisi hakimlerinde yetkilerine dayanarak vijdanı dinlemesi gerekmezmi.Devlet bile emrinde 25 yıl çalışan memuruna şu anda 26.000. tl.tazminat verirken bu karar sizce doğrumu.kanun tazminat hakkını açıklamış uygun bir tazminat verilir derken birtarafız haksız yere zengin et birtarafıda fakirleştir dememiş.SAYGILARIMLA

Abdullah Yaman
23-02-2010, 09:14:51
.......davalı eşimden fiilen ayrıldıktan 2 yıl sonra ben başkasıyla birlikte yaşamaya başladım bu birliktelikten bir çocuğum var.Boşanma davam kesinleştikden sonra davalı eşimde başkasıyla birlikte yaşalaya başladı.Bunu mahkemede tanıklarla ve zabıta araştırmasıyla tesbit ettirdim......

Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu; siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ? Aynı zamanda eski eşinizde boşanma davanız kesinleştikten sonra bir başkası ile yaşamaya başladı. Sizde eşinizin bu birlikteliğini tanıklar ve zabıta araştırmasıyla tespit ettirdiniz..
Anlaşılmayan konu şu.. Eşiniz boşanma davanız kesinleştikten sonra, yani boşandıktan sonra bir başkası ile birlikte olmaya başlamış. Bu durumdan nasıl bir hak ve menfaat bekliyorsunuz.
Yasaya göre sadakat yükümlülüğünü ihlal eden taraf sizsiniz. Boşanma gerçekleşmeden bir başkası ile yaşamaya başlamış hatta birde bu birliktelikten çocuk sahibi olmuşsunuz.
Olay bu yorum dahilinde ise kusurlu olan sizsiniz. Adalet den ne bekliyorsunuz?

şükrüanıl
23-02-2010, 14:27:47
Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu;siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ?
Sorunuz doğru ama,gene yanlış anlama var,her iki tarafta kusurlu.dava kesinleşti derken ilk açılan davada her ikimizde boşanmayı istememize rağmen,.çocuklarımızın okumasına engel olmamak için,3 yıllık süre içersinde cocuklar üniversiteyi bititir görev alır diye davanın reddine talep ettim.dava red oldu onandı.Nitekim çocuklarımızda görev aldılar evlendiler gittiler 3 yıllık zaman aşımı bitiminden sonra tekrar dava açtım,bu dava açıldıktan sonra,dava derdest iken eşimde başka bir erkekle birlikte yaşamaya başladı ben bundan bahsediyorum.burda tek taraflı düşünmemek gerekir,ayrıca dava 2002 den beri devam ediyor sizinkadar bende
BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET... bu sözlere katılıyorum.
Yanlış anlaşılmaszın Belki benim kadar boşanmaya karşı olan kimse olacağınıda sanmıyorum.AİLE İÇİNDE (SIROLAN ŞEYLER) HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAK diye bir şey olmaz.Herkezin bir onuru ve şerefi vardır.
Sorum Şu.
1 - Tazminat olayı kişilerin ödeme gücüne göre heyaplanmazmı,
2- Karar tarihi itibariyle kaldırılan tetbir nafakası ödemeye devam edilirmi,
3 - Hakim tetbir nhafasının karar tarihi itib.ariyle ödememi söyledi,
4 - Ödeme gücüme göre yeniden tazminat hükmedilirse taksitle ödeye bilirmiyim,

deniz emre
25-02-2010, 11:25:21
:'(İnanın . kadın,erkek eşitliğinden dem vururlar hep şiddetci ilan ederler özellikle, ezilen taraf hep onlardır. Fakat psikolojik baskıyı asimetrik yürütmeyi de çok iyi bilirler. bana senin ekmeğini elinden alıcam bile dediler. Ayrıca hayat müşterektir deniyor ya neden evliliklere erkek tarafının herzaman ezen şiddetci aldatan hep zenginmiş ve para hep ondaymış gözüyle bakarlar ki? Dışarıda okadar zor bir hayat ve geçim derdi varki erkek hayata öyle sanıldığı gibi boşandıktan sonra başlayamıyor.Tazminatlar, takılar, nafakalar dan sonra adam adamlığından oluyor kimi zaman kaybolup yok oluyor

Abdullah Yaman
25-02-2010, 13:22:59
Sayın üye yazdıklarınızdan anlaşılan şu;siz boşanma davanız kesinleşmeden bir başka kişi ile yaşamaya başladınız. Bu birliktelikten de boşanma davanız yine kesinleşmeden bir çocuğunuz oldu. Doğrumudur ?
Sorunuz doğru ama,gene yanlış anlama var,her iki tarafta kusurlu.dava kesinleşti derken ilk açılan davada her ikimizde boşanmayı istememize rağmen,.çocuklarımızın okumasına engel olmamak için,3 yıllık süre içersinde cocuklar üniversiteyi bititir görev alır diye davanın reddine talep ettim.dava red oldu onandı.Nitekim çocuklarımızda görev aldılar evlendiler gittiler 3 yıllık zaman aşımı bitiminden sonra tekrar dava açtım,bu dava açıldıktan sonra,dava derdest iken eşimde başka bir erkekle birlikte yaşamaya başladı ben bundan bahsediyorum.burda tek taraflı düşünmemek gerekir,ayrıca dava 2002 den beri devam ediyor sizinkadar bende
BİR ÜLKEDE NAMUS ERBABI OLANLAR DA NAMUSSUZLAR KADAR CESUR OLMADIKÇA, O ÜLKE İÇİN KURTULUŞ UMUDU YOKTUR" İsmet İNÖNÜ
NE ZULÜM, NE MERHAMET...SADECE ADALET... bu sözlere katılıyorum.
Yanlış anlaşılmaszın Belki benim kadar boşanmaya karşı olan kimse olacağınıda sanmıyorum.AİLE İÇİNDE (SIROLAN ŞEYLER) HERŞEY AÇIĞA ÇIKACAK diye bir şey olmaz.Herkezin bir onuru ve şerefi vardır.
Sorum Şu.
1 - Tazminat olayı kişilerin ödeme gücüne göre heyaplanmazmı,
2- Karar tarihi itibariyle kaldırılan tetbir nafakası ödemeye devam edilirmi,
3 - Hakim tetbir nhafasının karar tarihi itib.ariyle ödememi söyledi,
4 - Ödeme gücüme göre yeniden tazminat hükmedilirse taksitle ödeye bilirmiyim,

Sayın üye yorumlar sizin anlatımlarınızdan ve verdiğini bilgilerden yola çıkılarak yapılmaktadır. Dolayısı ile eksik yada yanlış bilgilendirmeler, doğru ve açık ifade edilmeyen tarih bilgileri yorumların içeriklerini değiştirmektedir.
Diğer yandan hukuk da sır / saklılık vs durumlar olmaz. Sizin yada eşinizin haklılığını ispatlayacak ortaya koyacak her türlü bilgi kullanılabilir. Siz bildiklerinizi ve yaşadıklarınızı saklar ve sır haline getirirseniz. Davanın seyrini değiştirecek bilgileri sır olması nedeni ile saklarsanız davayı kaybetmeniz durumunda da şikayet etmemelisiniz.

sorularınıza gelince:
1- Hakkınızda ekonomik ve sosyal durum araştırması yapılmış / yapılacaktır, hakim bu bilgileri değerlendirerek tazminata hükmedecektir.
2- Karar kesinleşene kadar tedbir nafakasını ödemeye devam edeceksiniz.
3- Ödeyeceksiniz.
4- manevi tazminat bedelleri nakten ödenri taksitlendirilmez.