PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Sadakatsizlik - Telefon - MSN- SMS- E-mail kayıtları ve bunların içerikleri

Abdullah Yaman
30-08-2008, 21:27:20
merhabalar... yeniir süreç hadi devam edelim...
rumuzumdan yola çıkarak bazı arkadaşlar davam hakkında bilgi sahibi olabilirler..
bir yazımda şöyle demiştim.. artık telefon sms vs kayıtları Telekomünikasyon Kurumundan isteyeceksiniz.. onlarda artık göndermiyorlar. nitekim benim davamda da önce gönderilmedi. ama ikinci kez müzekkere yazıldığında ne var ne yoksa göndermişler (çok sevindim hemde çok) üstelik sadece eşimin değil, diğer şahsın, diğer şahsın eşinin, eşimin kankasının yani velhasıl kelam ne kadar yazdıysak hepsine dair bilgiler bir bir gelmiş. (300 sayfa civarında idi) çözümlemek istatsitik çıkartmak bağlantıları ortaya koymak hele helebunu hakimin anlayacağı dilde yalın hale getirmek zamanımı aldı ama değdi bence...
forumda sık sık karşılaşıyorum..soru şu...ne kadar detay elde edebiliyoruz..
değerli arkadaşlar..geçmişe dönük telefon / sms vb hareketlerle ilgili olarak elde edebileceğimiz bilgiler, hangi numaradan hangi numara aranmış, hangi tarihte aranmış, görüşme saat kaçta başlamış,ne kadar sürmüş... öğrenebileceğimiz bu...görüşmenin içeriği ne konuşulduğu vs. yok. sms lere gelince onlarda da aynı, hangi numaradan hangi numaraya gönderilmiş, hangi tarihte gönderilmiş, birde kontör bilgisi, yine bunda da sms in içeriği ne yazdığı ekinde ne olduğu vs. bilgiler yok.. elde edemiyorsunuz.
gelelim yine davaya, karşı tarafla olan e-mailleşmelere istinaden yapılan başvuru neticesinde mynet den müzekkere ile e-mail detayları istendi, yazılı metinler halinde gönderildi, demekki Türkiye de işini iyi yapan ISS (İnternet Servis Sağlayıcı) lerde var. buna sevindik.. zira iddialarımıza destek niteliğinde deliller bunlar.. tabii bu delillerin doğru zamanda ve anlaşılır şekilde mahkemeye sunulmasıda ana kural.. her ne kadar literatürlerde "hukuk maddi delillerle iş yapmak zorundadır, aksi halde varlığı tartışılır" gibi birşeyler söylenmiş olsada sunduğumuz maddi delillerin yalın ve anlaşılır olması da şart..yalın ve anlaşılır olmayan delillerde dosyayı kabartmaktan öteye gitmiyor. bunun takdirini değerli hukukçu arkadaşlar yapacaklardır. haddimi aştıysam özür dilerim.. birde sanırım bu delillerin bir birleri ile bağlantıları varsa birbirlerini destekliyorsa (zaman-mekan-konu-eylem vb) daha akılda kalıcı ve etkileyici oluyor diye düşünüyorum.
e-maillere gelince olabildiğince dijital ortamda kayıt etmek lazım. ben hepsini outlook formatında yada HTML formatında kaydettim,böylece eğer hakim bilirkişi tarafından bu verilerin çözümlenmesini isteyecek olursa dijital olarak kimden kime ne zaman hangi yolla ip adresleri pc imei ve mac adresleri gibi bilgileri taşıdıkları için inkar edilemez delil niteliğinde olacaklardır.. tavsiyeler bu yönde.. daha davam devam ediyor merak eden arkadaşlar için söyleyeyim..herhalde bir 3 duruşma daha olur yada 4 sonra karar ardından temyiz en iyimser tahminle benim davam 2009 yılının eylül yada ekiminde bitecek gibi.. anlayacağınız ben en az 1 yıl daha buralarda olacağım..
ve buralarda olduğum sürecede sizleri okuyacağım.. tecrübelerinizden feyz alacağım.. hepinize iyi ramazanlar diliyorum.. allah hepimizin yardımcısı olsun

blackice18
05-09-2008, 06:27:11
Arkadaşlar benim kafam karıştı. TİB nin resmi sitesinde Aile Mahkemelerinde görüşülen davalar için yapılan cep telefonu dökümü taleplerinin Dardayım rumuzlu arkadaşın bahsettiği gibi iletişim tespiti yapılarak verilmeyeceği yazıyor.Ama sayın Dardayım ikinci başvurusunda verildiğini söylüyor.Bazı arkadaşlar da kendi davalarında alamadığından bahsediyor.Yani ortada bir çelişki var.TİB nin yaptığı uygulamalar değişiyormu yani.Bizi aydınlatırsanız sevinirim.Sanırım benimde İletişim tespiti yönünde bir talebim olacak.

Abdullah Yaman
07-09-2008, 15:15:07
merhaba.. biz ilk talebimizi Telekomünikasyon Kurumu İletişim Başkanlığına yapmıştık. ordan red cevabı aldık. ancak 2 nci kez hakimden müzekkere yazılmasını talep ettik. doğrudan GSM operatörüne müzekkere yazıldı. bize bilgiler bu müzekkere ye istinaden GSM operatöründen geldi.. umarım bilgi faydalı olmuştur. kolay gelsin..

blackice18
07-09-2008, 19:38:53
Sağolun sayın dardayım,bir sorum olacak GSM hattı sizin üzerinize mi kayıtlı idi ve geriye dönük kaç aylık görüşmenin detaylarını verdiler.

Abdullah Yaman
08-09-2008, 12:07:54
evet GSM hattı benim üzerime kayıtlı idi. belli bir tarih aralığı vermiştik biz.. 2008 mayıs ayındaki duruşmada müzekkere yazmak için izin aldık hakimden. 2007 mayıs ayından itibaren başlamak üzere adıma kayıtlı olan / şüphelendiğimiz GSM numaralarının 2007 eylülüne kadar olan dökümlerini ilgili GSM operatöründen istedik.. onlarda gönderdiler...

blackice18
09-09-2008, 16:49:46
Sayın dardayım, son bir sorum olacak.GSM şirketi eşinizin adına kayıtlı cep telefonu kayıtlarını mahkeme istediği takdirde veriyor mu.Teşekkürler.

Abdullah Yaman
09-09-2008, 17:48:19
bizim yazdığımız müzekkere de sadece benim adıma olan kayıtlar değil.. diğer başka kişilere (arkadaşları, diğer şahıs vs.) kişilere ait 5-6 adet telefon numarası vardı. hepsininki geldi. hatta isim benzerliği olan bir başka kişininki bile geldi..

k.m.g
22-10-2008, 17:37:16
Eğer telefonlar iki tarafada ait değil ise, mesela hanımınki bir erkeğin üzerine, erkeğinki başka bir hanımın üzerine kayıtlı ise süreç nasıl işliyor?

Telefon hatları davalı ve davacının adlarını taşımasada dökümler istenebilirmi?

Birde anladığım kadarıyla sadece sizin ve eşinizin malum şahıs ile yaptığı konuşma dökümleri değil o telefonlardan yapılan tüm dökümler çıkarılmış, haberleşme özgürlüğü açısından davayı ilgilendirmeyen numaralarında ortaya çıkarılması ne kadar doğru?

Teşekkürler...

Abdullah Yaman
22-10-2008, 18:17:21
Eğer telefonlar iki tarafada ait değil ise, mesela hanımınki bir erkeğin üzerine, erkeğinki başka bir hanımın üzerine kayıtlı ise süreç nasıl işliyor?

Telefon hatları davalı ve davacının adlarını taşımasada dökümler istenebilirmi?

Birde anladığım kadarıyla sadece sizin ve eşinizin malum şahıs ile yaptığı konuşma dökümleri değil o telefonlardan yapılan tüm dökümler çıkarılmış, haberleşme özgürlüğü açısından davayı ilgilendirmeyen numaralarında ortaya çıkarılması ne kadar doğru?

Teşekkürler...

telefon hatlarının kimler tarafından kullanıldığı önce teyit edilir. Örnek 05xxx xxx xx xx no.lu telefon xxxx hanım tarafındanmı kullanılıyordu diye tanık yada tanıklara sorulur. Eğer o numaraların erkek - yada kadın tarafından kullanıldığı teyit edilirse dökümleri değil konuşma tarfiği bilgileri getirtiliyor.. Yani konuşma tarih ve saati arayan numara, aranan numara, konuşma süresi..O kadar.. Burada kişilerin haberleşme özgürlüğünü kısıtlayan bir durum yok.

k.m.g
23-10-2008, 16:00:29
Teşekkürler....

yaralıı
23-10-2008, 16:28:14
ya aslında benimde böyle bi sorunum var sadece bi güne ait döküm istedim ve benim aradıklarımı yolladılar bana arayanlarda lazım nasıl bulabilirim savcılığa nasıl başvurabilirim hiçbir bilgim yokk lütfen yardımcı olun

Abdullah Yaman
23-10-2008, 16:43:55
ya aslında benimde böyle bi sorunum var sadece bi güne ait döküm istedim ve benim aradıklarımı yolladılar bana arayanlarda lazım nasıl bulabilirim savcılığa nasıl başvurabilirim hiçbir bilgim yokk lütfen yardımcı olun

Detay yazmazsanız size yol gösteremem. Yardımcı olamam..

k.m.g
23-10-2008, 16:49:25
Sanırım kendini arayan numaralarında bulunabilip bulunamayacağını soruyor..

Döküm istediğiniz zaman sadece sizin aradıklarınız ve mesaj attıklarınız geliyor bildiğim kadarıyla, sizi arayanlar ve size mesaj atanların dökümü gelmiyor...

Arkadaşımız galiba kendine mesaj atan ve arayan numaralarıda nasıl tespit edebiliriz diye soruyor ...

şukufe
23-10-2008, 17:04:05
Sanırım kendini arayan numaralarında bulunabilip bulunamayacağını soruyor..

Döküm istediğiniz zaman sadece sizin aradıklarınız ve mesaj attıklarınız geliyor bildiğim kadarıyla, sizi arayanlar ve size mesaj atanların dökümü gelmiyor...

Arkadaşımız galiba kendine mesaj atan ve arayan numaralarıda nasıl tespit edebiliriz diye soruyor ...

Savcılığın verdiğini duymuştum,ama geçenlerde bende aynı şekilde beni arayan numaraları çıkarmak istedim ama olmuyor.çıkaramadım

Abdullah Yaman
23-10-2008, 17:07:48
Savcılığın verdiğini duymuştum,ama geçenlerde bende aynı şekilde beni arayan numaraları çıkarmak istedim ama olmuyor.çıkaramadım

Bu tür bilgileri ancak mahkeme kararı ile (müzekkere) talep edebiliyorsunuz. Diğer türlü ya çok güçlü bir GSM Telefonunuz olacak hafızasında son arayan numaraları adet sınırlaması olmadan sürekli tutacak.. Yada mahkemeden talep edeceksiniz..
Bu arada Msn ile ilgili yanıt verdim. Bilişim Hukukunda okuyabilirsiniz..

k.m.g
23-10-2008, 18:18:03
En fazla ne kadar geriye dönük telefon bilgileri saklanıyor? Sanki 1 yıl gibi okudum forumda...

Hatlı, köntürlü geriye dönük bilgi saklama suresi aynımı? Farkediyormu?

Duruşmada şu an için taraf değilim, ama karşı taraf benim numaramın dökümünü isteyecek, buna nasıl itiraz edebilirim? Hakkımda söylenecek şeylere nasıl ve ne zaman cevap verebilirim?

Abdullah Yaman
23-10-2008, 19:25:53
En fazla ne kadar geriye dönük telefon bilgileri saklanıyor? Sanki 1 yıl gibi okudum forumda...
Hatlı, köntürlü geriye dönük bilgi saklama suresi aynımı? Farkediyormu?
Duruşmada şu an için taraf değilim, ama karşı taraf benim numaramın dökümünü isteyecek, buna nasıl itiraz edebilirim? Hakkımda söylenecek şeylere nasıl ve ne zaman cevap verebilirim?

Masumsanız bu kadar telaşa ne gerek var anlamadım. Kimse sizi hapse atmayacak merak etmeyin. Geriye dönük telefon bilgileri 1 seneden daha fazla tutuluyor. Malumunuz artık veri depolama teknikleri depolama aygıtlarının sığalarının büyüklüğü ve veri sıkıştırma tekniklerindeki yenilikler nedeni ile bayağı ilerledi. Hatlı, kontörlü, kontörsüz hiç farketmez.
Hatta inanmayabilirsiniz ama şu an kullandığınız GSM Cihazının İMEİ numarasından yola çıkarak kaç adet Simkart değiştirdiğinize ve bunların detaylarına kadar ulaşılabilir..
Elbetteki döküm istenebilir. Buna itiraz edemezsiniz. Hakkınızda iddia edilenlere siz mahkemeye çağrılamadan cevap veremezsiniz.

k.m.g
23-10-2008, 19:35:23
Masumsanız bu kadar telaşa ne gerek var anlamadım.

Masum olmasam bu kadar telaşa kapılmam, ama malesef karşı tarafın neler yapabileceğini çok iyi biliyorum, yalancı şahitlikten tutun başka ne gerekiyorsa yaparlar...

Telaşıma gelince tüm davayı benimle yapılan telefon dökümlerine dayandırmışlar ve yalancı şahitlere...

Neyse vaktinizi aldım, teşekkürler...

Abdullah Yaman
23-10-2008, 20:00:03
Masum olmasam bu kadar telaşa kapılmam, ama malesef karşı tarafın neler yapabileceğini çok iyi biliyorum, yalancı şahitlikten tutun başka ne gerekiyorsa yaparlar...Telaşıma gelince tüm davayı benimle yapılan telefon dökümlerine dayandırmışlar ve yalancı şahitlere...Neyse vaktinizi aldım, teşekkürler...

Size acizane tavsiyem..Çok karışmayın..Bu insanların kendi iç meseleleri..Sonra ağrımayan başınızı ağrıtırsınız..Sizden bilginiz / düşünceniz istenecek olursa müdahil olun..Saygılar..

k.m.g
29-10-2008, 18:03:14
Başkanlığın Görevleri

Başkanlığın görevleri şunlardır:

1)5397 sayılı kanun kapsamında:

a) 2559 sayılı Kanunun ek 7 nci maddesi, 2803 sayılı Kanunun ek 5 inci maddesi ve 2937 sayılı Kanunun 6 ncı maddesi uyarınca, telekomünikasyon yoluyla yapılan iletişimin tespiti, dinlenmesi, sinyal bilgilerinin değerlendirilmesi ve kayda alınmasına yönelik iş ve işlemleri tek bir merkezden yürütmek,

b) 5271 sayılı Kanunun 135 inci maddesi kapsamında yapılacak iletişimin tespiti, dinlenmesi, kayda alınması ve sinyal bilgilerinin değerlendirilmesine yönelik iş ve işlemleri tek bir merkezden yürütmek,

14) Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının Haberleşme Hürriyeti Başlıklı 22 nci maddesi ve bu Anayasal düzenleme doğrultusunda 2559, 2803 ve 2937 sayılı Kanunlarda değişiklik yapan 5397 sayılı Kanun ile önleyici ve istihbari amaçlı iletişimin tespitine yönelik talepler ve 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanununun 135 inci maddesi kapsamında adli amaçlı iletişimin tespitine yönelik talepler için gerekli şartlar belirtilmiştir.

Ceza Muhakemesi Kanununun 135 inci maddesinin birinci fıkrası; “(Değişik birinci cümle: 25.5.2005-5353/m.17) Bir suç dolayısıyla yapılan soruşturma ve kovuşturmada, suç işlendiğine ilişkin kuvvetli şüphe sebeplerinin varlığı ve başka suretle delil elde edilmesi imkânının bulunmaması durumunda, hâkim veya gecikmesinde sakınca bulunan hallerde Cumhuriyet savcısının kararıyla şüpheli veya sanığın telekomünikasyon yoluyla iletişimi tespit edilebilir, dinlenebilir, kayda alınabilir ve sinyal bilgileri değerlendirilebilir. Cumhuriyet savcısı kararını derhâl hâkimin onayına sunar ve hâkim, kararını en geç yirmidört saat içinde verir. Sürenin dolması veya hâkim tarafından aksine karar verilmesi halinde tedbir Cumhuriyet savcısı tarafından derhâl kaldırılır.” hükmünü amirdir. Bu nedenle mevzuat gereği Cumhuriyet savcısı veya ceza mahkemeleri dışındaki merciler (Hukuk mahkemeleri, aile mahkemeleri ve ticaret mahkemeleri gibi) tarafından yapılan iletişimin tespiti talepleri Başkanlığımızca yerine getirilememektedir.

Diğer taraftan hukuk mahkemeleri, aile mahkemeleri, ticaret mahkemeleri gibi iletişimin tespiti talepleri karşılanamayan merciler, şayet iletişimin tespiti yerine sadece;
-Abone ismi, abone adresi, kimlik bilgisi (Abone sözleşmesi ve buna dair bilgiler),

-Telefon numarası, IP numarası, e-mail bilgisi, sim kart bilgisi ve eşleştirmesi, pin-puk numarası,

-İmei/numara sorgusu ve eşleştirmesi (imei –telefon numarasından kullanıcıların numarası, kullanım tarihi, kimlik ve adres bilgisi araştırması),

-İmsi bilgisi, kontör kartları bilgisi ve eşleştirilmesi, roaming bilgisi, telefonun açık olup olmadığı bilgisi, fatura bilgisi, ithal vb olup olmadığı bilgisi,

almak isterlerse, bu taleplerinin de Başkanlığımız yerine ilgili işletmecilere gönderilmesi gerekmektedir...

Kafam iyice karıştı, telefon görüşmelerinin kayıtlarının istenebildiği tek merci Telekominikasyon İletişim Kurumu ise, GSM operatörleri bu kayıtları nasıl verebiliyor? Yasaya aykırı olmuyormu?

Yukarıdaki maddeye göre GSM şirketleri sadece isim, adres, pin no, İMEİ no gibi bilgileri verebiliyorlar...

Eğer veremezler ise dardayım siz nasıl aldınız? Davanız AİLE mahkemesinde görülmüyormu ?

Bu maddeye rağmen GSM operatörlerinden gelen iletişim tespit kayıtları mahkemede delil olurmu?

Bunları veren GSM operatörleri hakkında dava açılabilirmi?

Teşekkürler...

ersen79
17-11-2008, 22:51:52
gercekten ben bu konuyla ilgili günlerdir cevap alamıyorum şunu demek istiyorum.. ben eşimden şüphelendim ve gizli bir hat yakaladım ve bu hatla ilgili savcılığa direk kendim başvurup ayrıntılı bir şekilde konuşma ve mesaj dökümü alablirmiyim lütfen kesin ve net bir cevap rica ediyorum

sdt23
17-11-2008, 23:05:59
gercekten ben bu konuyla ilgili günlerdir cevap alamıyorum şunu demek istiyorum.. ben eşimden şüphelendim ve gizli bir hat yakaladım ve bu hatla ilgili savcılığa direk kendim başvurup ayrıntılı bir şekilde konuşma ve mesaj dökümü alablirmiyim lütfen kesin ve net bir cevap rica ediyorum

Savcılığın bu konuyla ilgilenmesi için bir suç olması gerekir. Zina bir suç değil boşanma nedenidir. Dolayısıyla savcılıktan hiç bir sonuç alamazsınız.

Aile mahkemelerinde boşanma davası sırasında "şu numara, bu numarayı şu gün şu zamanda aradı, şu kadar süreyle konuştu." şeklinde bilgilerin alınması mümkün olabiliyor, ama her zaman değil. Bu konuda farklı kararlar var. Ses kaydı asla alınamıyor. Çünkü telefon dinlemek kanunların suç kabul ettiği bir eylem.

Ayrıca bir başkasının üzerine kayıtlı bir telefondan eşinizin konuştuğunu ispat da kolay değildir. Velev ki, bir numarayla diğeri uzun uzun ve sık sık konuşuyorlar, burada konuşan eşiniz mi, karşı taraftaki sevgilisi mi, konuştukları konu ne?

Görüşme süreleri ve zamanlarını mahkeme kanalıyla alabilseniz bile ses kaydı olmadığı için elinizde koca bir hiç var.

Abdullah Yaman
18-11-2008, 09:11:31

Savcılığa başvuru nedeniniz ne olacak, "eşimin telefonunda bir başka hat yakaladım" mı diyeceksiniz. Bu bir suç değil. Aile mahkemesine başvurursunuz tabii boşanmak istiyorsanız. Ancak siz kişisel olarak bu bilgilere ulaşmak (iyimser düşünüyorum) bu hat üzerindeki görüşmeleri vs bilmek ve şüphelerinizin doğruluğundan emin olmak istiyorsunuz. Sonra gerekeni (boşanma için dava açmak) yapmak istiyorsunuz.. Üzgünüm bu şekilde olmuyor. Şüphelerinizi dava dilekçenizde belirtirsiniz, iddialarınızı ispatlarsınız. Savcılık siz istediniz diye sizin için telefon görüşme detaylarını size vermez. yada hiç bir başvuruda bulunmaz şüphelerinizin doğruluğunu ispatlayacak başka maddi deliller elde edersiniz, sonra boşanma davası (tabii boşanmak istiyorsanız) açarsınız..
Geçmiş olsun.
.

yaralihukukcu
19-11-2008, 11:58:36
tbr ederim.Sayın arkadaşlar bu olay benimde başıma geldi.Eş diye eve aldığım karı yapıyım dediğim bayan benimle yatmadıgı halde nafaka falan istiyor hala.Ama msn adresine kendisinden çok büyük yaşta erkekleri eklemiş tesbit ettim.Ayrıca telefonu ile geceleri erkeklerle seviştiğini üzülerek öğrendim.Böyle bayanlar var.Üstüne bir de tazminat istiyor düşünün artık

sergusah
26-11-2008, 18:32:35
savcılığa şikayette bulundum telefon kayıtları ile ilgili. Şiayetimi geri almam için ne yapmam gerekir

sdt23
26-11-2008, 21:24:35
savcılığa şikayette bulundum telefon kayıtları ile ilgili. Şiayetimi geri almam için ne yapmam gerekir

Savcılığa başvurmanız.

zehrabetül
26-11-2008, 22:30:35
eşimin birlikte olduğu bayanla geçen 1 senelik tel görüşme kayıtlarını talep etdik.Görüşme zamanları ve süreleri çok fazla çıktığında aldatdığına kanıt olur mu?

umudum kalmadı
27-11-2008, 09:51:12
eşimin birlikte olduğu bayanla geçen 1 senelik tel görüşme kayıtlarını talep etdik.Görüşme zamanları ve süreleri çok fazla çıktığında aldatdığına kanıt olur mu?

iyide mahkeme ye derseki ve ispatlarsaki bunlar iş görüşmelerimdir o zaman yıne elınde bır sey olmaz kı sanırım suresı degılde ses kaydı ve mesajlar ancak senın ıcın delil olabılır gerci dıger uyeler ve yetkılıler daha ıyı bılır

sdt23
27-11-2008, 10:00:37

Hayır .....

sergusah
27-11-2008, 10:59:52
Savcılığa başvurmanız.

Savcılık kaleminemi sormam gerek dosyanın akibetini 07.01.2008 tarihinde mahkeme var diye diğer tarafa tebligat gelmiş ama bana bişi gelmedi. Acaba bu şikayetimi geri alabilirmiyim.Yada mahkemede şikayetçi değilim dersem karşı taraf para cezası yada hapis cezası alırmı?. Ne kadar ytl olur ? teşekkürler..

ankara75
06-12-2008, 13:33:56
Benim sormak istediğim birsey var. Yardımcı olursanız sevinirim.Temmuz ayında mahkemece telefon kayıtlarının geriye dönük bilgisi istendi aradan iki duruşma yani yaklaşık altı ay geçti ama halen hiçbir cevap geldi şimdi tekrardan müzakere yazıldı acaba cevabın gelmesi ne kadar sürer?

ankara75
06-12-2008, 16:29:21
evet GSM hattı benim üzerime kayıtlı idi. belli bir tarih aralığı vermiştik biz.. 2008 mayıs ayındaki duruşmada müzekkere yazmak için izin aldık hakimden. 2007 mayıs ayından itibaren başlamak üzere adıma kayıtlı olan / şüphelendiğimiz GSM numaralarının 2007 eylülüne kadar olan dökümlerini ilgili GSM operatöründen istedik.. onlarda gönderdiler...

Dardayım arkadaşım, benim de mahkemem vardı temmuzda biz de istedik ama aralık oldu halen gelmedi şimdi bi daha istiyoruz yaklaşık olarak cevabın (olumlu yada olumsuz) gelmesi ne kadar sürüyor. Teşekkür ederim

Abdullah Yaman
06-12-2008, 16:36:39
Dardayım arkadaşım, benim de mahkemem vardı temmuzda biz de istedik ama aralık oldu halen gelmedi şimdi bi daha istiyoruz yaklaşık olarak cevabın (olumlu yada olumsuz) gelmesi ne kadar sürüyor. Teşekkür ederim

ilk istediğimizde 2007 ekimi idi.. bize ilk yanıt şubat yada mart 2008 de geldi.. ikinci müzekkere mayıs 2008 de yazıldı, ağustos 2008 gibi geldi. tabii GSM operatörü farkı olabilir. beklemek lazım..

ankara75
06-12-2008, 21:21:27
Cevabınız teşekkür ederim.

ümitkader
08-12-2008, 17:11:06
Savcılığa başvuru nedeniniz ne olacak, "eşimin telefonunda bir başka hat yakaladım" mı diyeceksiniz. Bu bir suç değil. Aile mahkemesine başvurursunuz tabii boşanmak istiyorsanız. Ancak siz kişisel olarak bu bilgilere ulaşmak (iyimser düşünüyorum) bu hat üzerindeki görüşmeleri vs bilmek ve şüphelerinizin doğruluğundan emin olmak istiyorsunuz. Sonra gerekeni (boşanma için dava açmak) yapmak istiyorsunuz.. Üzgünüm bu şekilde olmuyor. Şüphelerinizi dava dilekçenizde belirtirsiniz, iddialarınızı ispatlarsınız. Savcılık siz istediniz diye sizin için telefon görüşme detaylarını size vermez. yada hiç bir başvuruda bulunmaz şüphelerinizin doğruluğunu ispatlayacak başka maddi deliller elde edersiniz, sonra boşanma davası (tabii boşanmak istiyorsanız) açarsınız..
Geçmiş olsun.
.

iyigünler belki konunuzla alakalı değil ama bir konu hakkında bilgi alacaktım.eşim boşanma davasında kendisiyle ilgili konuşmalarımı cd ye çekmiş ne türlü kanıt bilmiyorum.bu cd hakimde.eşim vede bana ait kendisine yolladığım aşk sevgi sözcüklü mesajlarımı not etmiş vede numaramı bunları el yazısıyla kağıda döküp dilekçe boşanma dilekçesine cevap olarak yazmış.hakime sunmuş.benim özel mesajlarımı nasıl hakime verebilir yada cd ye sesimi çekebilir.benim hertürlü mahkeme yada mahrem konuşmalarım bile var.ben bu konu hakkında suç duyurusunda bulunabilirmiyim.zaten önceden biliyordum ama kanıtım yoktu.bu kanıt hakimde var.ne yapmam gerek.eve gelen akrabalarıma bile bizim evde yatılı kaldıkları için onu bile suç duyurusunda bulunmuş.vay efendim kızkardeşlerim eşleriyle bizim eve gelip yatılı kalmışlar.annemin ev burası ve ben kızımla karyolada yattığım için eve misafir gelince misafire veriliyor karyola.benim yattığım bir yatakta kızkardeşim ve eşi yatamazmış.bunu dilekçeye yazmış.benim çok mahrem mesajlarımı bile yazmış.vede telefon numaramı yazmış hakime.benim bu adam hakkında ne gibi işlem yapmam gerek.bana yol gösteren biri yokmu.boşanma davasını açan kendisi .davası da hep red ediliyor

yaralihukukcu
12-12-2008, 20:49:13
Benim evlendigim bayan da sizin eşiniz gibi yazmış kocam kocalık yapmıyor diye oysa çoçuk olmasın diye et ete degmedi 5 ay sonra kaçıp gitti annesi ile 7 ayda dava açtı para istiyo napcaz aynı şey

esmerman
12-12-2008, 22:23:53
Benim evlendigim bayan da sizin eşiniz gibi yazmış kocam kocalık yapmıyor diye oysa çoçuk olmasın diye et ete degmedi 5 ay sonra kaçıp gitti annesi ile 7 ayda dava açtı para istiyo napcaz aynı şey

Eyvah eyvah senin durumun tüm evlenip ayrılanlardan kötüymüş.::rolleyes:

Siz cocuk olmasın kimsenin tenine zarar gelmesin diye yanyana oturun şimdide nafaka öde aman allahım bu yara adamı öldürür işte,el ele deymeden nafaka öde aman allahım hadi diğerleri gene bir yılı dolduruyor eli eline değiyor ya, seninki hepten kötü.:)

ankara75
14-12-2008, 15:36:31
:) :) :) :) :)

ümitkader
20-12-2008, 17:25:40

çok yazık size ya.ben bayan olarak utandım yani bu bayanın yaptığından.eğer hakedeceksen doğru haket.bu ne biçim davranışki kadınların adını lekeliyorlar.sen kocanla beraber olma ve sonra kaç nafaka iste.size hanımlık yapsada emeği geçse yada çocuğunuz olsa neyse yani.bizim kadın milletinin içindende kötüleri var.bunları aynı kefeye koymayalım arkadaşlar.çürükleri ayırmak gerek yoksa ötekilere de kokusu bulaşır.yazık yani size.sizin saflığınızdan faydalanmış o bayan.aynı bizim saflığımızdan yararlanan koca milleti gibi.ALLAH kolaylık versin size

tturcica
22-12-2008, 20:47:38
mesajlarda filan ne yazdıgındamı geliyor
ooo o zaman ben yaşadım
mesajlarda hakaretin bini bir para
şununla böyle ilişkim var şu beni hlen seviyorlar şunlar bunlar havada uçuşuyordu ben telimi kaybederim çalınır filan rezil oluruz diye siliyordum mesajları

yaralihukukcu
23-12-2008, 16:53:24
gerçek inanın yada inanmayın.2 yıl önce netten tanıştım tesadüfen ama onu tanıyanlar vardı.sordular beni ama terkedince ne delilğim kaldı ne bir şey 1 ay sonra adet gününde yattı benimle prezervatifle.Sustum olmadı 2-3 kez terketcekti evden bilezik çalınca bıraktım artık.Anlaşma vaadi ile babamdan çaldıklarından geri kalan takıları aldılar bir de dava acmışlar şok oldum2 ay nerde 7 ay nerde 5 aya 15 milyar istiyo e benim giderim 50 bin ytl düşü artık böyle bayanlar var ayrıca telekızlık yapıyor öğrendim çok acı sevdigin insan düşünün

ersen79
25-01-2009, 19:25:57
ben sorunumu şöyle izah etmeye calısıyım.sanırım en ıyısı gıdıp savclıktan ogrenmek ama lutfen bana kesın net cevap verırsenız cok sevınırım.eşimden şüphelenıyorum ama elımde henuz bır kanıt yok hat esımın uzerıne kayıtlı ben dırek savcılıga gıdıp bu hattın dınlenmesını saglayabılırmıyım.yada bu hatla ılgılı kendım basvurup savcılıktan ayrıntılı bır sekılda konusma kaydı ve mesaj dokumu alabılırmıyım haklı ıken haksız konuma dusmek ıstemıyorum ben ne yapmayalım.yada esımı ıkna edıp bırlıkte gıdıp kendısı msj dokumu ve konusma kaydı almak ıstıyorum dese bı sonuc cıkarmı lutfen kafam cok karısık bu konuda cevap beklıyorum

ersen79
26-01-2009, 20:38:53
[ben sorunumu şöyle izah etmeye calısıyım.sanırım en ıyısı gıdıp savclıktan ogrenmek ama lutfen bana kesın net cevap verırsenız cok sevınırım.eşimden şüphelenıyorum ama elımde henuz bır kanıt yok hat esımın uzerıne kayıtlı ben dırek savcılıga gıdıp bu hattın dınlenmesını saglayabılırmıyım.yada bu hatla ılgılı kendım basvurup savcılıktan ayrıntılı bır sekılda konusma kaydı ve mesaj dokumu alabılırmıyım haklı ıken haksız konuma dusmek ıstemıyorum ben ne yapmayalım.yada esımı ıkna edıp bırlıkte gıdıp kendısı msj dokumu ve konusma kaydı almak ıstıyorum dese bı sonuc cıkarmı lutfen kafam cok karısık bu konuda cevap beklıyorum.sayın dardayım özellikle sizden cevap belıyorum.lutfen yazılanlar okuyunmuyomu tekrar yazıyorum cevabınızı beklıyorum sn dardayım

Abdullah Yaman
26-01-2009, 20:47:51
[ben sorunumu şöyle izah etmeye calısıyım.sanırım en ıyısı gıdıp savclıktan ogrenmek ama lutfen bana kesın net cevap verırsenız cok sevınırım.eşimden şüphelenıyorum ama elımde henuz bır kanıt yok hat esımın uzerıne kayıtlı ben dırek savcılıga gıdıp bu hattın dınlenmesını saglayabılırmıyım.yada bu hatla ılgılı kendım basvurup savcılıktan ayrıntılı bır sekılda konusma kaydı ve mesaj dokumu alabılırmıyım haklı ıken haksız konuma dusmek ıstemıyorum ben ne yapmayalım.yada esımı ıkna edıp bırlıkte gıdıp kendısı msj dokumu ve konusma kaydı almak ıstıyorum dese bı sonuc cıkarmı lutfen kafam cok karısık bu konuda cevap beklıyorum.sayın dardayım özellikle sizden cevap belıyorum.lutfen yazılanlar okuyunmuyomu tekrar yazıyorum cevabınızı beklıyorum sn dardayım

1- savcılık aracılığı ile boşanma davasına esas olmak üzere cep telefonlarını dinletemezsiniz.
2- Savcılık yada başka bir birim / kurum aracılığı ile sizin adınıza olmayan bir hattın fatura yada görüşme detaylarını alamazsınız.
3- en güzel hareket bir cep telefonu ve güzel seçilmiş bir numarayı eşinize hediye edeceksiniz. hat faturalı ve sizin adınıza kayıtlı olacak.. istediğiniz zaman görüşme detaylarını isteyebileceksiniz..Bu konuda kurumsal / şirket hat verdiler bir tanede sana aldım artık bedava görüşebileceğiz gibi bir yalanla iş yapabilirsiniz..
deneyin.. ama sakın belli etmeyin..

denizblk
26-01-2009, 20:49:00

Eşinize zina davası açıp, sonrada eşinizin kullandığı cep telefonu hattın dökümünü talep edersiniz hakimden.

Bunun dışında savcıya gidip, "Ben karımdan şüpheleniyorum. Bu hattın dinlenmesini istiyorum" demenizle cep telefonu dinlenmez.

sdt23
26-01-2009, 21:15:02
1. eşimden şüphelenıyorum ama elımde henuz bır kanıt yok hat esımın uzerıne kayıtlı ben dırek savcılıga gıdıp bu hattın dınlenmesını saglayabılırmıyım.

2. yada bu hatla ılgılı kendım basvurup savcılıktan ayrıntılı bır sekılda konusma kaydı ve mesaj dokumu alabılırmıyım

3. yada esımı ıkna edıp bırlıkte gıdıp kendısı msj dokumu ve konusma kaydı almak ıstıyorum dese bı sonuc cıkarmı

Sayfalardır yazılanları okumamışsınız.

1. Hayır
2. Hayır
3. Eşiniz savcılığa değil telefon şirketine başvurarak konuşma ve mesaj dökümlerini talep edebilir. Elinize gelen bilgide bu telefonla, şu numaralı telefon arasında şu tarihte şu saatte şu kadar süren bir konuşma olmuştur ve şu numaralı telefona şu tarihte şu saatte bir mesaj atılmıştır şeklinde olacaktır.

Ses kaydı veya mesaj içeriği alamazsınız.

ayısıgım08
26-01-2009, 21:52:52
Evliliğim boyunca beynimdeki aldatılma şüpkesi en sonunda 1 hafta önce ispata dayalı bir gerçek olarak karşıma çıktı. Eşimle aynı evi paylaşırken bilgisayar başka bir odadaydı eşimde genelde o odada pc başında. 1 hafta önce eşimin pc deki sayfasında(anlarsınız hangi sayfa olduğunu) yalnızım yazıyordu. Şüphem daha da çoklaştı artık beni aldattığını ispatlayacaktım Arkadaşlık sitesine girdim onun özelliklerinde bir kişi vardı ve ben hayali bir kahraman yaratıp eşimle yazışmaya başladım.(Bu arada eşim olduğunu gönderdiği fotoğraftan biliyorum) Bu arada sitede boşandığını yazıyordu.
Sorularımın yanıtlayabilirsiniz sevinirim:
1) Eşimin bu yaptığı zina kapsamında değerlendirilir mi
2) Msn kayıtlarını boşanma davası açıp mahkemede sunsam boşanma davası uzun sürer mi
3) Nafaka davası açmaya hazırlanıyorum Msn kayıtları bu konuda bana yardımcı olur mu

Teşekkür ederim

Abdullah Yaman
27-01-2009, 08:22:30
Evliliğim boyunca beynimdeki aldatılma şüpkesi en sonunda 1 hafta önce ispata dayalı bir gerçek olarak karşıma çıktı. Eşimle aynı evi paylaşırken bilgisayar başka bir odadaydı eşimde genelde o odada pc başında. 1 hafta önce eşimin pc deki sayfasında(anlarsınız hangi sayfa olduğunu) yalnızım yazıyordu. Şüphem daha da çoklaştı artık beni aldattığını ispatlayacaktım Arkadaşlık sitesine girdim onun özelliklerinde bir kişi vardı ve ben hayali bir kahraman yaratıp eşimle yazışmaya başladım.(Bu arada eşim olduğunu gönderdiği fotoğraftan biliyorum) Bu arada sitede boşandığını yazıyordu.
Sorularımın yanıtlayabilirsiniz sevinirim:
1) Eşimin bu yaptığı zina kapsamında değerlendirilir mi
2) Msn kayıtlarını boşanma davası açıp mahkemede sunsam boşanma davası uzun sürer mi
3) Nafaka davası açmaya hazırlanıyorum Msn kayıtları bu konuda bana yardımcı olur mu

Teşekkür ederim

1- hayır zina olarak değerlendirilmez. daha fazla bilgi delil tanık olmalı.
2- Msn kayıtları tek başına keskin ifadeler içermiyorsa ve dijital ortamda sunulmamışsa pek bir şey ifade etmez. eşiniz boşanmak istemediğini ifade ederse çekişmeli hal alır. Dava uzayabilir.
3- Boşanma davası açtığınızda nafaka / tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

bu arada eşinizle kendi aranızdaki yazışmalar sizin aleyhinize bir durum yaratabilir. Eşiniz sizin üye olduğunuzu size fantastik bir sürpriz yapmak istediğini, sizinle o site üzerinden siz olduğunuzu bilerek yazıştığını, hatta siz çok zorlarsanız sizin onu aldattığınızı, hayali bir kullanıcı yaratarak kendisini kandırdığınızı söyleyebilir.

geçmiş olsun..
.

ersen79
27-01-2009, 11:07:22
okudum sayın hukuk sever ama cevaplar bazen farklı kafa karıstırıyor.verdıgınız bılgı ıcın tesekkur edıyorum

ayısıgım08
27-01-2009, 13:43:10
1- hayır zina olarak değerlendirilmez. daha fazla bilgi delil tanık olmalı.
2- Msn kayıtları tek başına keskin ifadeler içermiyorsa ve dijital ortamda sunulmamışsa pek bir şey ifade etmez. eşiniz boşanmak istemediğini ifade ederse çekişmeli hal alır. Dava uzayabilir.
3- Boşanma davası açtığınızda nafaka / tazminat talebinde bulunabilirsiniz.

bu arada eşinizle kendi aranızdaki yazışmalar sizin aleyhinize bir durum yaratabilir. Eşiniz sizin üye olduğunuzu size fantastik bir sürpriz yapmak istediğini, sizinle o site üzerinden siz olduğunuzu bilerek yazıştığını, hatta siz çok zorlarsanız sizin onu aldattığınızı, hayali bir kullanıcı yaratarak kendisini kandırdığınızı söyleyebilir.

geçmiş olsun..
.
Sn dardayım ben sizin gibi düşünmüyorum. Eşimin ben olduğumu bilmediği beni(eşini) aşağılayıcı, beni düşman olarak gördüğünü yazmasından,beni kötüleyici sözlerinden anlaşılıyor Böyle bir diyolog hiçbir fantastik sürprize sığmaz Benim kendisini hiçbir zaman aldatmadığımı sınırsız kanıt ve tanıkla ispat edebilirim Tabii eşimden herşeyi bekliyorum benim için aldatıyor da diyebilir O zaman ona buyrun pc, buyrun başka ispatlarım diyeceğim. Benim hayali kahraman yaratmanın nedeni artık beni özür dileyerek yazıyorum aptal yerine koymasını engellemek ve ispat etmek. Eşim o kadar planı seven bir insan ki bütün bana yaşattığı kötü olayları tanık olmaması adına evde veya arabada bir yere giderken yaşatmıştır(alilemin yanında yaşadığım bir kaç olay hariç) Korkmuyorum onun ve ailesinin bana atacağı iftiralardan çünkü yüreğimin ne kadar duru ne kadar iyi bir insan olduğumu beni tanıyan herkes biliyor

ayısıgım08
27-01-2009, 13:47:56
Sn dardayım ben sizin gibi düşünmüyorum. Eşimin ben olduğumu bilmediği beni(eşini) aşağılayıcı, beni düşman olarak gördüğünü yazmasından,beni kötüleyici sözlerinden anlaşılıyor Böyle bir diyolog hiçbir fantastik sürprize sığmaz Benim kendisini hiçbir zaman aldatmadığımı sınırsız kanıt ve tanıkla ispat edebilirim Tabii eşimden herşeyi bekliyorum benim için aldatıyor da diyebilir O zaman ona buyrun pc, buyrun başka ispatlarım diyeceğim. Benim hayali kahraman yaratmanın nedeni artık beni özür dileyerek yazıyorum aptal yerine koymasını engellemek ve ispat etmek. Eşim o kadar planı seven bir insan ki bütün bana yaşattığı kötü olayları tanık olmaması adına evde veya arabada bir yere giderken yaşatmıştır(alilemin yanında yaşadığım bir kaç olay hariç) Korkmuyorum onun ve ailesinin bana atacağı iftiralardan çünkü yüreğimin ne kadar duru ne kadar iyi bir insan olduğumu beni tanıyan herkes biliyor

Sn dardayım bu arada verdiğiniz bilgi ve önemli hatırlatmalar için teşekkür etmeyi unutmuşum
Teşekkürlerimi sunarım
Sizede geçmiş olsun

Abdullah Yaman
27-01-2009, 14:23:29
Sn dardayım ben sizin gibi düşünmüyorum. Eşimin ben olduğumu bilmediği beni(eşini) aşağılayıcı, beni düşman olarak gördüğünü yazmasından,beni kötüleyici sözlerinden anlaşılıyor (eşim olduğunu anlamıştım. bu nednele böyle yazdım diyebilir) Böyle bir diyolog hiçbir fantastik sürprize sığmaz (ben biraz uçuğum hoşuma gitti böyle yazmak evlilik hayatımıza renk katmak istedim eşimde bundan hoşlanır diyebilir) Benim kendisini hiçbir zaman aldatmadığımı sınırsız kanıt ve tanıkla ispat edebilirim (aldatmak ispatlanırda aldatmamak nasıl ispatlanır merak ettim) Tabii eşimden herşeyi bekliyorum benim için aldatıyor da diyebilir O zaman ona buyrun pc, buyrun başka ispatlarım diyeceğim. (elinizde ne olduğu çok önemli.. sağlam deliller olmalı.. pc dekilerde dijital ortamda kayıtlı olmalı) Benim hayali kahraman yaratmanın nedeni artık beni özür dileyerek yazıyorum aptal yerine koymasını engellemek ve ispat etmek. Eşim o kadar planı seven bir insan ki bütün bana yaşattığı kötü olayları tanık olmaması adına evde veya arabada bir yere giderken yaşatmıştır(alilemin yanında yaşadığım bir kaç olay hariç) Korkmuyorum onun ve ailesinin bana atacağı iftiralardan çünkü yüreğimin ne kadar duru ne kadar iyi bir insan olduğumu beni tanıyan herkes biliyor (yüreğinizn duruluğu ve iyi bir insan oluşunuz ne yazıkki yasalar önünde prim yapmıyor)
hukuk maddi deliller ve tanık ifadeleri ile iş görür. Aksi halde varlığının nedeni tartışılır hale gelir...

Abdullah Yaman
27-01-2009, 14:27:00
Sn dardayım bu arada verdiğiniz bilgi ve önemli hatırlatmalar için teşekkür etmeyi unutmuşum
Teşekkürlerimi sunarım
Sizede geçmiş olsun

Ben teşekkür ederim. Paylaşmak için burda değilmiyiz ? Sizede geçmiş olsun. umarım en kısa sürede dilediğiniz gibi sonuçlansın herşey..

ayısıgım08
27-01-2009, 19:05:42
Sn dardayım ben sizin gibi düşünmüyorum. Eşimin ben olduğumu bilmediği beni(eşini) aşağılayıcı, beni düşman olarak gördüğünü yazmasından,beni kötüleyici sözlerinden anlaşılıyor (eşim olduğunu anlamıştım. bu nednele böyle yazdım diyebilir) Böyle bir diyolog hiçbir fantastik sürprize sığmaz (ben biraz uçuğum hoşuma gitti böyle yazmak evlilik hayatımıza renk katmak istedim eşimde bundan hoşlanır diyebilir) Benim kendisini hiçbir zaman aldatmadığımı sınırsız kanıt ve tanıkla ispat edebilirim (aldatmak ispatlanırda aldatmamak nasıl ispatlanır merak ettim) Tabii eşimden herşeyi bekliyorum benim için aldatıyor da diyebilir O zaman ona buyrun pc, buyrun başka ispatlarım diyeceğim. (elinizde ne olduğu çok önemli.. sağlam deliller olmalı.. pc dekilerde dijital ortamda kayıtlı olmalı) Benim hayali kahraman yaratmanın nedeni artık beni özür dileyerek yazıyorum aptal yerine koymasını engellemek ve ispat etmek. Eşim o kadar planı seven bir insan ki bütün bana yaşattığı kötü olayları tanık olmaması adına evde veya arabada bir yere giderken yaşatmıştır(alilemin yanında yaşadığım bir kaç olay hariç) Korkmuyorum onun ve ailesinin bana atacağı iftiralardan çünkü yüreğimin ne kadar duru ne kadar iyi bir insan olduğumu beni tanıyan herkes biliyor (yüreğinizn duruluğu ve iyi bir insan oluşunuz ne yazıkki yasalar önünde prim yapmıyor)
hukuk maddi deliller ve tanık ifadeleri ile iş görür. Aksi halde varlığının nedeni tartışılır hale gelir...

Sn Dardayım
Bu değerli hukuk sitesinde mağdur arkadaşlarmızın mağduriyetini okuyup, bunlar hakkında bilgi almak için burada değil miyiz? Siz nasıl mağduriyetinizi dijital ortamda kanıtladıysanız bende dijital ortamda kanıtlamak istedim Sonuçta hiçkimse aldatılmayı hakedemez Eğer sevgi saygı beğeni bir bittiyse evlilik yürümeyecekse karşılıklı eşler arasında paylaşılmalı karşılıklı birbirini kırmadan ayrılınmalı. İyi bir insan oluşunuz prim yapmıyor demişsiniz Prim yapmak bir insana yakıştırılacak kelimeler olduğunu düşünmüyorum Sanki Sermaye piyasası araçlarına söylüyorsunuz. Neyse sizin başka konulardaki yorumlarınızı ve ne kadar buradaki arkadaşlara seve seve bilgilendirmek yardımcı olduğunuzu bildiğimden her ne kadar buradaki yorumunuzu pek taktir etmesemde Sonsuz saygılarımı sunuyorum

İnşaallah ben bu sitedeki bütün mağdur arkadaşlarımız ve siz mağduriyetimizi en kısa zamanda ispatlarız Her şey gönlünüzce olsun

Abdullah Yaman
27-01-2009, 20:14:40
Sn Dardayım
Bu değerli hukuk sitesinde mağdur arkadaşlarmızın mağduriyetini okuyup, bunlar hakkında bilgi almak için burada değil miyiz? Siz nasıl mağduriyetinizi dijital ortamda kanıtladıysanız bende dijital ortamda kanıtlamak istedim Sonuçta hiçkimse aldatılmayı hakedemez Eğer sevgi saygı beğeni bir bittiyse evlilik yürümeyecekse karşılıklı eşler arasında paylaşılmalı karşılıklı birbirini kırmadan ayrılınmalı. İyi bir insan oluşunuz prim yapmıyor demişsiniz Prim yapmak bir insana yakıştırılacak kelimeler olduğunu düşünmüyorum Sanki Sermaye piyasası araçlarına söylüyorsunuz. Neyse sizin başka konulardaki yorumlarınızı ve ne kadar buradaki arkadaşlara seve seve bilgilendirmek yardımcı olduğunuzu bildiğimden her ne kadar buradaki yorumunuzu pek taktir etmesemde Sonsuz saygılarımı sunuyorum

İnşaallah ben bu sitedeki bütün mağdur arkadaşlarımız ve siz mağduriyetimizi en kısa zamanda ispatlarız Her şey gönlünüzce olsun

Beni yanlış anlamışsınız. Sizi üzmek amacı ile yazılmış cümleler değil. ben sizin haklılığınıza ve yukarıda yadıklarınıza harfiyen ve tüm kalbimle katılıyorum. prim kelimesi biraz alakasız gibi görünsede hakimin karşısında ben aslında çok iyi biriyim kime isterseniz sorun denmesi kabul görmüyor anlamında idi.
hukukta iddiasını maddi deliller ile ispatlayan kazanıyor bunu vurgulamak istedim. Diğer yandan bana dair yada burdaki diğer üyelere yardım ve bilgi paylaşımım ile ilgili olarak bildiklerinizde yanılmıyorsunuz. Benden yardım isteyen bilgimi tecrübemi paylaşmak isteyen herkesede açığım. Yinede sözlerim amacını aştı ise de özür diliyorum.

ayısıgım08
27-01-2009, 20:57:12
Beni yanlış anlamışsınız. Sizi üzmek amacı ile yazılmış cümleler değil. ben sizin haklılığınıza ve yukarıda yadıklarınıza harfiyen ve tüm kalbimle katılıyorum. prim kelimesi biraz alakasız gibi görünsede hakimin karşısında ben aslında çok iyi biriyim kime isterseniz sorun denmesi kabul görmüyor anlamında idi.
hukukta iddiasını maddi deliller ile ispatlayan kazanıyor bunu vurgulamak istedim. Diğer yandan bana dair yada burdaki diğer üyelere yardım ve bilgi paylaşımım ile ilgili olarak bildiklerinizde yanılmıyorsunuz. Benden yardım isteyen bilgimi tecrübemi paylaşmak isteyen herkesede açığım. Yinede sözlerim amacını aştı ise de özür diliyorum.

Sn dardayım bu ince nazik davranışınız için çok teşekkür ederim Sizin insanları kıran, üzen bir yapıya sahip olmadığınızı sitedeki değerli arkadaşlarıma verdiğiniz bilgilendirmelerden, yorumlardan az çok anladım. Burada istediğim nafaka sadece çocuğum için. Ben hergün gözüm ağrıyana kadar seans takip ediyorum Çocuğuma bir süt bir çocuk bezi giyecek bir şey alayım, bir ihtiyacını gideriyim diye şu an işsizim malum kriz iş arıyorum buradaki konularımda nafakadan bahsetmem bu nedenle kadın olsun erkek olsun herkes sorumluluklarını yerine getirsin diye Araba şerhi koydurmak istememin tek amacı 2,5 yıldır ne benim 2 yıldır ne de çocuğumuzun, evin ihtiyaçlarıyla ilgilenmemesi, karşılamamasıdır en azından şerhten kalan miktarı ileride çocuğumuzun okul masrafı olarak saklamak isterim Bu sitede beni yanlış anlayan, anlayacak bir arkadaş varsa açıklık getirmek isterim

Herkese sevgi, saygı, huzur dolu günler

Abdullah Yaman
27-01-2009, 21:02:12
Sn dardayım bu ince nazik davranışınız için çok teşekkür ederim Sizin insanları kıran, üzen bir yapıya sahip olmadığınızı sitedeki değerli arkadaşlarıma verdiğiniz bilgilendirmelerden, yorumlardan az çok anladım. Burada istediğim nafaka sadece çocuğum için. Ben hergün gözüm ağrıyana kadar seans takip ediyorum Çocuğuma bir süt bir çocuk bezi giyecek bir şey alayım, bir ihtiyacını gideriyim diye şu an işsizim malum kriz iş arıyorum buradaki konularımda nafakadan bahsetmem bu nedenle kadın olsun erkek olsun herkes sorumluluklarını yerine getirsin diye Araba şerhi koydurmak istememin tek amacı 2,5 yıldır ne benim 2 yıldır ne de çocuğumuzun, evin ihtiyaçlarıyla ilgilenmemesi, karşılamamasıdır en azından şerhten kalan miktarı ileride çocuğumuzun okul masrafı olarak saklamak isterim Bu sitede beni yanlış anlayan, anlayacak bir arkadaş varsa açıklık getirmek isterim

Herkese sevgi, saygı, huzur dolu günler

Yanlış anlaşılacak bir durum yok. Tamamen kusurlu iken hak arayışı mal paylaşımı peşinde koşan çok insan tanıdım. kaldıki siz bir ana olarak evladınızın geleceğinin derdindesiniz. keşke her ana siz gibi düşünsede evladının evlatlarının geleceğini karatacak eylem ve söylemlerden uzak dursa.. haklı olduğunuza inandığım davanızda umarım başarılı olursunuz..

ayısıgım08
27-01-2009, 21:07:23
Yanlış anlaşılacak bir durum yok. Tamamen kusurlu iken hak arayışı mal paylaşımı peşinde koşan çok insan tanıdım. kaldıki siz bir ana olarak evladınızın geleceğinin derdindesiniz. keşke her ana siz gibi düşünsede evladının evlatlarının geleceğini karatacak eylem ve söylemlerden uzak dursa.. haklı olduğunuza inandığım davanızda umarım başarılı olursunuz..

Teşekkür ederim Bütün iyi dilekler hepimize

ersen79
28-01-2009, 14:35:47
sayın dardayım verdıgınız bılgıler ıcın cok tesekur ederım ever dedıgınız cok mantıklı bır cep telefonu ve guzel secılmıs bır numara ve benım ustume ama sanırın daha once sıze yonelltıgım bır soruda kendı uzerımede olsa konusma kaydı ve mesaj ayrıntısı asla alamayacagımı soylemıstınız.sonucta saclıktan verılen su aranmış bu aranmıs yanı sadece numara benim ne işime yarayacak.sayın dardayım şu kesinmi savcılıga basvursamda kesnlikle konuşma kaydı dinletme yada mesaj ayrınıtısı alamıyormuyum...

ada33
29-01-2009, 14:53:06
Erkek arkadaşımın mutsuz devam eden bir evliliği vardı eşi bizim görüşmelerimizi cep telefonu ayrıntısından öğrenip boşanma davası açmış.Daha önce boşanmaya yanaşmayan bayan aldatma olayı işin içine girince tazminat ve mal koparabilmek için aldatıldığım için boşanıyorum diyerek mahkemeye başvurmuş. Ayrıca ayrıntılarda çok uzun süren ve gece görüşmelerimiz bulunmamaktadır. öğrenmek istediğim şu.

1- Beni tanık olarak çağırabilirlermi
2- erkek arkadaşımın cep telefonu eşinin adına kayıtlı idi bu hattı erkek arkadaşımın kullandığını ispat edebilirlermi
3- Sadece mesajlar aldatılmayı onaylayan delillermidir

Şimdiden teşekkürler

Abdullah Yaman
29-01-2009, 15:15:07
Erkek arkadaşımın mutsuz devam eden bir evliliği vardı eşi bizim görüşmelerimizi cep telefonu ayrıntısından öğrenip boşanma davası açmış.Daha önce boşanmaya yanaşmayan bayan aldatma olayı işin içine girince tazminat ve mal koparabilmek için aldatıldığım için boşanıyorum diyerek mahkemeye başvurmuş. Ayrıca ayrıntılarda çok uzun süren ve gece görüşmelerimiz bulunmamaktadır. öğrenmek istediğim şu.

1- Beni tanık olarak çağırabilirlermi
2- erkek arkadaşımın cep telefonu eşinin adına kayıtlı idi bu hattı erkek arkadaşımın kullandığını ispat edebilirlermi
3- Sadece mesajlar aldatılmayı onaylayan delillermidir

Şimdiden teşekkürler

1- Elbette çağırabilirler. Hatta çapraz ve cambaz sorularla sizi zor durumda bile bırakabilirler. (ben karşı tarafı eşi ile birlikte tanık gösterdim çok da faydalı oldu)
2- Kimin adına kayıtlı olursa olsun, 2 tanığa sorulması bile yeterlidir. (bende de telefon benim adıma kayıtşlı idi ama eşim kullanıyordu 2 arkadaşına numarayı sorduk teyit ettirdik) Hatta sizin telefon kayıtlarınızı bile isteyebilirler.
3- Mesajların içeriğini opertaörden alamazlar. Ancak mesaj sayısı boyutu gönderildiği tarih ve saat ile kime gönderildiği bilgisi gelir. sayısı / yoğunluğu ve beraberinde telefon görüşmesi varsa bu detaylar bir araya geldiğinde karine oluşturur.

Eğer ortada böyle bir durum yoksa telaşlanmayın. Ama varsada akıllı ve cambaz sorularla ortaya çıkacaktır. Hakimler akıllı adamlardır.
geçmiş olsun.

Abdullah Yaman
29-01-2009, 15:19:23
sayın dardayım verdıgınız bılgıler ıcın cok tesekur ederım ever dedıgınız cok mantıklı bır cep telefonu ve guzel secılmıs bır numara ve benım ustume ama sanırın daha once sıze yonelltıgım bır soruda kendı uzerımede olsa konusma kaydı ve mesaj ayrıntısı asla alamayacagımı soylemıstınız.sonucta saclıktan verılen su aranmış bu aranmıs yanı sadece numara benim ne işime yarayacak.sayın dardayım şu kesinmi savcılıga basvursamda kesnlikle konuşma kaydı dinletme yada mesaj ayrınıtısı alamıyormuyum...

Konuşma kayıtlarını (yani içeriklerini ) alamazsınız. Mesajların içeriklerinide alamazsınız. Ancak konuşma ve mesajlar ile ilgili olarak kim kime ne zaman mesaj göndermiş, mesajın boyutu ile, kim kimi ne zaman aramış, ne kadar konuşulmuş bilgilerini görürsünüz. Savcılık veya mahkeme kanalı ile telefonu dinletemezsiniz tesbite aldıramazsınız.
Neden sizin adınıza telefon numarası biliyormusunuz ? Olurda yakalandığında karşı taraf simkartı kaybetmesin, başka simkartlar kullanmasın, siizn ona güvendiğinizi sanıp olabildiğince rahat davransın, fütursuz olsun ki, delil diye ayağa kalktığınızda elinizde birşeyler olsun.. (basit bir strateji bu deneyin kazanın)

ada33
29-01-2009, 15:27:37
1- Elbette çağırabilirler. Hatta çapraz ve cambaz sorularla sizi zor durumda bile bırakabilirler. (ben karşı tarafı eşi ile birlikte tanık gösterdim çok da faydalı oldu)
2- Kimin adına kayıtlı olursa olsun, 2 tanığa sorulması bile yeterlidir. (bende de telefon benim adıma kayıtşlı idi ama eşim kullanıyordu 2 arkadaşına numarayı sorduk teyit ettirdik) Hatta sizin telefon kayıtlarınızı bile isteyebilirler.
3- Mesajların içeriğini opertaörden alamazlar. Ancak mesaj sayısı boyutu gönderildiği tarih ve saat ile kime gönderildiği bilgisi gelir. sayısı / yoğunluğu ve beraberinde telefon görüşmesi varsa bu detaylar bir araya geldiğinde karine oluşturur.

Eğer ortada böyle bir durum yoksa telaşlanmayın. Ama varsada akıllı ve cambaz sorularla ortaya çıkacaktır. Hakimler akıllı adamlardır.
geçmiş olsun.
Çok fazla mesaj ve konuşma bulunmamaktaydı..günde belki 2 mesaj ve günde sadece süresi en fazla 10 dak olan 2şer görüşme..Erkek arkadaşımın o dönemde şirketinin kendisine tahsis ettiği telefon bulunmaktaydı ve çoğunlukla onu kullanırdı konuşmalarımızda.eski işinden ayrılırken o hattı geri verdi ve şuan başkası kullanmakta bu hattında ayrıntısı istenebilirmi ?
çok göze çarpacak görüşme ve mesaj olmadığı için sadece arkadaşımdı aramızda bişey yokdu dersem inandırıcı olurmu ( yalan beyan biliyorum ama erkek arkadaşımıda korumam lazım)

Abdullah Yaman
29-01-2009, 15:39:06
Çok fazla mesaj ve konuşma bulunmamaktaydı..günde belki 2 mesaj ve günde sadece süresi en fazla 10 dak olan 2şer görüşme..Erkek arkadaşımın o dönemde şirketinin kendisine tahsis ettiği telefon bulunmaktaydı ve çoğunlukla onu kullanırdı konuşmalarımızda.eski işinden ayrılırken o hattı geri verdi ve şuan başkası kullanmakta bu hattında ayrıntısı istenebilirmi ?
çok göze çarpacak görüşme ve mesaj olmadığı için sadece arkadaşımdı aramızda bişey yokdu dersem inandırıcı olurmu ( yalan beyan biliyorum ama erkek arkadaşımıda korumam lazım)

Günde 2 mesaj, ortalama 10 dakikalık telefon görüşmeleri içeren birlikteliğinizin statüsü hakkında hakim sorular soracaktır size. Hangi statü ve yakınlık ile bu görüşme ve mesajlaşmaları yaptığınız soru işareti oluşturacak hakimin kafasında. Sonra iddialar da var. Erkek arkadaşınızın kulalndığı şirkete ait telefon hattını erkek arkadaşınızın kullanıp kullanmadığını öğrenmek de çok kolay hakim sorar " xxx bey xxx xxx xx xx nolu telefon hattını senmi kullandın..sanamı aitti, ne kadar süre kullandın..
sizden 75-80 cm yukarıda oturan o sihay cübbeli şahsın (hakimin) makamının manevi baskısı doğruyu söyletmek için yeterde artar bile. Size de erkek arkadaşınıza da. Hele yalan beyanın suç mahkemeyi yanlış yönlendirmenin ceza gerektirdiğini hatırlatmaya gerek yok sanırım.

Hukuki yanı böyle.. etik anlamda ise.. tasvip etmediğim bir beraberlik türü.. Şık durmuyor insanların üzerinde.. Yaşarken lay lay lom ama yakalanınca hukukun açıklarını aramak tam bir üzüntü kaynağı.. Yaşınızı bilmemekle birlikte bundan derin dersler alacağınızı umuyorum..
geçmiş olsun..

ersen79
29-01-2009, 17:23:10
Konuşma kayıtlarını (yani içeriklerini ) alamazsınız. Mesajların içeriklerinide alamazsınız. Ancak konuşma ve mesajlar ile ilgili olarak kim kime ne zaman mesaj göndermiş, mesajın boyutu ile, kim kimi ne zaman aramış, ne kadar konuşulmuş bilgilerini görürsünüz. Savcılık veya mahkeme kanalı ile telefonu dinletemezsiniz tesbite aldıramazsınız.
Neden sizin adınıza telefon numarası biliyormusunuz ? Olurda yakalandığında karşı taraf simkartı kaybetmesin, başka simkartlar kullanmasın, siizn ona güvendiğinizi sanıp olabildiğince rahat davransın, fütursuz olsun ki, delil diye ayağa kalktığınızda elinizde birşeyler olsun.. (basit bir strateji bu deneyin kazanın)

sayın dardayım çok tesekkur ediyorum verdıgınız bılgıler için sizin gibi kesin ve net bilgilere sahip olan birinin burda olması çok güzel tekrar tesekuurler saygılar..

boşan
30-01-2009, 23:10:31
"""""""""""""e-maillere gelince olabildiğince dijital ortamda kayıt etmek lazım. ben hepsini outlook formatında yada HTML formatında kaydettim,böylece eğer hakim bilirkişi tarafından bu verilerin çözümlenmesini isteyecek olursa dijital olarak kimden kime ne zaman hangi yolla ip adresleri pc imei ve mac adresleri gibi bilgileri taşıdıkları için inkar edilemez delil niteliğinde olacaklardır.. tavsiyeler bu yönde.. """""""""""""
denilmiş.Biraz daha açarsanız sevinirim.Digital ortam derken, nasıl kaydetmek gerekir.Resimler ve yazışmalar var bende ama ben kopyala yapıştır yöntemi ile kaydettim.Daha sonrada yazıcıdan bastırdım.Yanlış mı yaptım.Nasıl kaydetmek gerekirdi.

Abdullah Yaman
30-01-2009, 23:18:57
e-maillere gelince olabildiğince dijital ortamda kayıt etmek lazım. ben hepsini outlook formatında yada HTML formatında kaydettim,böylece eğer hakim bilirkişi tarafından bu verilerin çözümlenmesini isteyecek olursa dijital olarak kimden kime ne zaman hangi yolla ip adresleri pc imei ve mac adresleri gibi bilgileri taşıdıkları için inkar edilemez delil niteliğinde olacaklardır.. tavsiyeler bu yönde..
Biraz daha açarsanız sevinirim.Digital ortam derken, nasıl kaydetmek gerekir.Resimler ve yazışmalar var bende ama ben kopyala yapıştır yöntemi ile kaydettim.Daha sonrada yazıcıdan bastırdım.Yanlış mı yaptım.Nasıl kaydetmek gerekirdi.

Mesela outlook (e-mail ara yüzü) yazılımı ile açtıysanız bu formatta kaydetmeliydiniz. yada html yani web sayfası formatında.. siz sadece görünen kısmını kopyalayıp yapıştırmışsınız. Oysa dijital kayıtlarda her türlü teknik veride kayıtlı. Bilirkişi incelemesinde ortaya çıkıyor. Kağıt üzerindeki verilerin değişime uğrayabileceği varsayılıyor. Bilgisayar hala elinizde ise benim dediğim formatlarda kayıt edin derim.

bab
29-04-2010, 16:32:02
önceliklle merhabalar 7 mayısta mahkememvar anlatacaklarımla ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.bi yakınımız bana telefondakısamesaj yoluyla ilgisinden bahsetmiştir. tanıdık olduğu için ve olayın büyümemesi adına bu durumu kendim halletmeye çalıştım. fakat neticede eşim öğrendi.ve şahsı dövdü.birbirlerinden şikayetçi oldular.çünkü karşı taraf yanlış anlaşılma olduğunu söylüyor.ben kendisinden ayrıca şikayetçi oldum.bana gelen durşma kağıdında karşı tarafın cinsel taciz suçundan yine eşim ve kendisin basit yaralamadan cezalandırılacakları yazıyor.yaptığım bazı araştırmalarda sms içriklei gelmedği yolundaoldu sadecezamanları ve boyutu belli oluyormuş öylemidir gerçekten bnm telefonumdakayıtlı mesaj yok ve eşimin yakın çevresi o şahıslaaramdabişeylerin olduğunu düşünüyor içerikleri tespit etme olasılığı yokmudur. yine tanıdığım bir hakim vardı onunla görüştüm keşke çıksada bizimde işmiz kolaylaşsa dedi bana eğer gerçekten içerik görünmüyorsa sadece telefon trafiği ile nasıl bi sonuç alırım. ayrıca eşimin alacağı ceza nasıl olur kendimi nasıl müdaafa etmeliyi
m lütfen yardımcı olun bana.

u.karaca
01-05-2010, 16:27:38
önceliklle merhabalar 7 mayısta mahkememvar anlatacaklarımla ilgili bana yardımcı olursanız çok sevinirim.bi yakınımız bana telefondakısamesaj yoluyla ilgisinden bahsetmiştir. tanıdık olduğu için ve olayın büyümemesi adına bu durumu kendim halletmeye çalıştım. fakat neticede eşim öğrendi.ve şahsı dövdü.birbirlerinden şikayetçi oldular.çünkü karşı taraf yanlış anlaşılma olduğunu söylüyor.ben kendisinden ayrıca şikayetçi oldum.bana gelen durşma kağıdında karşı tarafın cinsel taciz suçundan yine eşim ve kendisin basit yaralamadan cezalandırılacakları yazıyor.yaptığım bazı araştırmalarda sms içriklei gelmedği yolundaoldu sadecezamanları ve boyutu belli oluyormuş öylemidir gerçekten bnm telefonumdakayıtlı mesaj yok ve eşimin yakın çevresi o şahıslaaramdabişeylerin olduğunu düşünüyor içerikleri tespit etme olasılığı yokmudur. yine tanıdığım bir hakim vardı onunla görüştüm keşke çıksada bizimde işmiz kolaylaşsa dedi bana eğer gerçekten içerik görünmüyorsa sadece telefon trafiği ile nasıl bi sonuç alırım. ayrıca eşimin alacağı ceza nasıl olur kendimi nasıl müdaafa etmeliyi
m lütfen yardımcı olun bana.

Bu konu iyice tartışılmaya başlandı mesaj içerikleri konusu ile ilgilenen bir avukat olmadımı koskoca forumda? net bir cevap verilse'de forum'a durmadan aynı konu defalarca yazılmasa.
Forumda gözlemlediğim kadarı ile mesaj içerikleri değil sadece trafik bilgileri geliyor. bazıları ise 5 yıllık saklandığını iddaa ediyor. avea'yı arayıp sorduğum zaman savcılık istediği taktirde içerikler mevcuttur ve verilebilir dendi anlamadım nasıl bir iştir. ortalık mesaj konusundan karıştı iyice :)

denizblk
01-05-2010, 21:06:35
Bu konu iyice tartışılmaya başlandı mesaj içerikleri konusu ile ilgilenen bir avukat olmadımı koskoca forumda? net bir cevap verilse'de forum'a durmadan aynı konu defalarca yazılmasa.
Forumda gözlemlediğim kadarı ile mesaj içerikleri değil sadece trafik bilgileri geliyor. bazıları ise 5 yıllık saklandığını iddaa ediyor. avea'yı arayıp sorduğum zaman savcılık istediği taktirde içerikler mevcuttur ve verilebilir dendi anlamadım nasıl bir iştir. ortalık mesaj konusundan karıştı iyice :)

Evet sayın u.karaca, savcılık bunu isteyebilir. Savcılık bunu ne amaçlı ister derseniz eğer; haberlerde de gördüğünüz üzere, genelde çetelerin ilişkilerini ortaya çıkartmak amaçlı savcı delil elde etmek için ister. Mahkeme kararından itibaren de takip edilmesi gereken numara ya da numaraların ses kayıtları delil amaçlı kayıt altına alınıyormuş.

Ancak boşanma davalarında savcılık makamı yoktur. Boşanma davalarında hakim taraflardan birinin talebi üzerine hangi telefonun mesaj, arama, aranma gibi ayrıntılarını isteyebilir. Mesajlar ve telefon konuşmaları gelmiyor.

u.karaca
02-05-2010, 21:19:34
Evet sayın u.karaca, savcılık bunu isteyebilir. Savcılık bunu ne amaçlı ister derseniz eğer; haberlerde de gördüğünüz üzere, genelde çetelerin ilişkilerini ortaya çıkartmak amaçlı savcı delil elde etmek için ister. Mahkeme kararından itibaren de takip edilmesi gereken numara ya da numaraların ses kayıtları delil amaçlı kayıt altına alınıyormuş.

Ancak boşanma davalarında savcılık makamı yoktur. Boşanma davalarında hakim taraflardan birinin talebi üzerine hangi telefonun mesaj, arama, aranma gibi ayrıntılarını isteyebilir. Mesajlar ve telefon konuşmaları gelmiyor.

Şu konuya dikkat edin trafik + ''İçerik'' http://www.hukuki.net/showthread.php?71875-Avea-Mesaj-i%E7eriklerini-sakl%FDyormu%FE konuya bir bakın isterseniz
Ortada herhangi bir mahkeme kararı yok, terör, çete olayı da yok ama gsm firması kayıtlar var diyor trafik + içerik şeklinde baya bi kafa karıştırıcı durum. forumda çok o okudum ama bir sonuca varamadım müşteri hizmetleri var dedi ama gerçekten varmı bilinmez.

akcurali
03-05-2010, 06:49:06
Şu konuya dikkat edin trafik + ''İçerik'' http://www.hukuki.net/showthread.php?71875-Avea-Mesaj-i%E7eriklerini-sakl%FDyormu%FE konuya bir bakın isterseniz
Ortada herhangi bir mahkeme kararı yok, terör, çete olayı da yok ama gsm firması kayıtlar var diyor trafik + içerik şeklinde baya bi kafa karıştırıcı durum. forumda çok o okudum ama bir sonuca varamadım müşteri hizmetleri var dedi ama gerçekten varmı bilinmez.

Sayın U.Karaca;

Benim boşanma davam sonuçlandı, defalarca istediğimiz halde; geçmişe dönük sms kayıtlarının içeriğine ulaşılamayacağı kararı çıktı. Bu açıdan boşuna uğraşmamanızı tavsiye ederim, tamamen zaman kaybı.

u.karaca
03-05-2010, 09:00:29
Sayın U.Karaca;

Benim boşanma davam sonuçlandı, defalarca istediğimiz halde; geçmişe dönük sms kayıtlarının içeriğine ulaşılamayacağı kararı çıktı. Bu açıdan boşuna uğraşmamanızı tavsiye ederim, tamamen zaman kaybı.

Bu konuya bir bak istersen: http://www.hukuki.net/showthread.php?71875-Avea-Mesaj-i%E7eriklerini-sakl%FDyormu%FE&p=354965#post354965
müşteri hizmetlerine defalarca içerik dedim evet verebiliyoruz dedi. 6 ay, 1 yıl, 2 yıl dedi ben müşteri hizmetlerinin yalancısıyım.
Boşanma davasında vermeyebilirler ama tehdit vs.. gibi konularda alınma ihtimali %kaç acaba.

akcurali
03-05-2010, 09:57:38
Bu konuya bir bak istersen: http://www.hukuki.net/showthread.php?71875-Avea-Mesaj-i%E7eriklerini-sakl%FDyormu%FE&p=354965#post354965
müşteri hizmetlerine defalarca içerik dedim evet verebiliyoruz dedi. 6 ay, 1 yıl, 2 yıl dedi ben müşteri hizmetlerinin yalancısıyım.
Boşanma davasında vermeyebilirler ama tehdit vs.. gibi konularda alınma ihtimali %kaç acaba.

Sayın üye;

Zaten boşanma davasından bahsediyoruz; ancak geçmişe dönük içeriklerin saklanması kanunla belirlenmiş sınırlarda.Savcılık talep ettiğinde takibe alınmış hatların içeriklerine ulaşabiliyorsunuz.
Ben boşanma davası dışında , tehdit ve hakaretten de ceza davası açtım, içeriklere ulaşılmadığı, tespit edilemediği için herhangi bir sonuç alınamadı.

BULENT ORKUN
13-05-2010, 15:41:51
Boşanma davalarında,sadakatsizli, internet yoluyla bay- bayan arkadaşlık kurma gizlig tlf görüşmeleri yapma şeklinde gelişen olaylarda eşleren biri aldatıldığını iddia eder e-mail kayıtlarına veya internetten girilip chat yapılan ilgili sohbet veya arkdaşlık sitelirindeki siteliri delil olarak sunmuştur,
1- arkadaş edinilin internet sitesine yazı yazılarak aldatan eşin kayıtlı olduğu kişisel bilgiler kayıt tarihinden bu gune kadar bütün yazışmalar istenildiğinde o site yönetimi bu bilgileri depodan çıkartıp gönderebilirmi not,, bayan eşinin resmini arkadaşlık setesinde görmüş ve tanımıştır, o sayfayı kameraya almış kişisel bilgileri not almıştır.. hatta eşi ile takma isimle yazışmak istemiş ancak ilerde aleyhine delil olur düşüncesi ile bu fikirden vazgeçmiştir şimdi boşanma davcası açmaya hazırlanmakta ancak elinde sadece gizli cep tlf nu vardır birde internetten chat yaparak kendisini aldattığından şuphelenmektedir, kinici cep tlf faturasını yakın taripte ele geçirmiş bu tlf kayıtlarından görüşen ve mesajlaşılan numaralar buyuk bir ihtimal gsm şirketlerinden istenecek ve orda sık görüşülün ve mesajlaşılan numaralar görülecek eğer gecenin ilerleyen zamanlarında görüşme yapılmış ise bunun ne amaçla ve kiminle yapıldığını açıklamak zorunda kalacaktır,, tmk 185 maddede eşler birbirlerine sadık kalmakla yukumludur arkadaş sen ikinci tlf alıp eşinden gizliyemsin,, o zaman ver hesabını demek doğru olur,,
2-msn kayıtlarında geriye dönük bütün yazışmalar ilgili siteden istendiğinde bütün yazışmalar gönderilrmi depoda bu bilgiler ne kadar süreyle saklanıyor.. bu yolu seçtiğimizde nasıl bir yazı yazmalıyız ve ya talepte bulunmalıyız.
3- Aldatan eş arkdaşılk sitesine paralı üye ise parayı kim yatırdı makbuzu veya banka kredi kartıylamı yatırdı, site yönetimi bu bilgileri gönderirmi,şayet paralı arkadaşlık setesine aldatan eş kredi kartı veya banka havalesi ile para yatırmış ise bunu tespit ettikten sonra aldatan eş ben o arkadaşılk sitesine kaydomlmadım diyemiyicek veya başka bir arkadaş adına parayı ben yatırdım o ismini bilmediğim arkdaş kaydoldu ve yazışmalar onun tarafından yapılmakatıdr diyemiyecek,, netice itibarıyla kanatime göre arkadaşılak sitesi yönetimi geriye dönük yazışmalrın içeriğini gönderirve ip nolarıda evde veya iş yerindeki tlf nosu ile uyumlu aldatan kişikayıt ücretini bizzet kendisi yatırmış ise artık burada ben eşimi internette aldatmıyorum bunu delil olarak kulanamasınz denmemelidir. bu durumda eşi aldatma ve sadakatsizliten boşanmaya karar verilmelidir. aldatılan eşin nafaka maddi ve manevi tazmınat talbei olması halinde bu talebinin kabulune karar verilmelidir. diye düşünüyorum ,,, not bu konuda yeterli yargıtay kararı yoktur yeterenice bilimsel makale ve inceleme kitabının olmadığını duşunuyorum,, bir kaç haftadan beri bu konuda araştırma yapıyorum edendeğim bilgileri sizlarla paylaşacağım

u.karaca
13-05-2010, 16:23:51
Buradaki en önemli etken yazışmaların hiç bir yerde depolanmadığı. Microsoft bile msn sohbet kayıtlarını depolamıyor ki diğer siteler hiç yapamaz çünkü bu yazışmalara veri merkezi dayanmaz :) birisi ile sohbet ederken bazen 1 dosya 3 mb oluyor ve dünyada milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor msn kayıtları sadece konuşmaları bilgisayara kaydetme seçeneği seçilmiş ise kayıt eder bunu da seçeceklerini sanmıyorum.

Arkadaşlık siteleri zaten verileri depolayamaz, Ödemeyi kimin yaptığını bulabilir ama atm üzerinden havale yapmış ise iş biraz karışabilir.

Fatura konusunda bir şey diyemeyeceğim ama şüphelerinin doğru olduğunu düşünüyor ise ilgili gms firmasından trafik bilgileri talep edilebilir ama içerik gelmeyecektir. Trafik bilgileri düşündüğü gibi çıktığı taktirde delil olarak yeterde artar bile.

ÇARESİZ_34
31-05-2010, 10:58:28
arkadaşlar bir sorum olacak yanıtlarsanız sevinirim.arkadaşım evli ve eşinin hattını kullanıyo ve eşini aldatıyo.eşi mahkemeye gidip döküman istese ne gibi bilgilere ulaşabilir.faturasız hat.ve bunlar nekadar saklı kalıyo.sildirme şansı varmıdır.cevaplarsanız sevinirim saygılar.

Dogukaradeniz
02-06-2010, 10:50:23
Geçmişe dönük sms ve telefon görüşmesi gibi kayıtlara cinayet gibi olaylar dışında bakılamıyor diye duymuştum. Ne derece doğru bilemiyorum ama..

swan
02-06-2010, 16:01:14
http://www.hukuki.net/showthread.php?72992-Geçmişteki-mesaj-içeriklerine-ulaşıla-bilinir-mi

ÇARESİZ_34
15-07-2010, 17:35:22
Teşekkürler doğu karadeniz ilgin için.ama bunları nerden öğrenebilirim ve niye cevap yazmıyolar bana...

swan
15-07-2010, 22:44:46
Teşekkürler doğu karadeniz ilgin için.ama bunları nerden öğrenebilirim ve niye cevap yazmıyolar bana...

Sn. Çaresiz_34,

Armut piş ağzıma düş diye sızlanacağınıza bir üstte daha önce verdiğim linki zahmet edip okusaydınız aradığınız cevapları orada bulabilirdiniz galiba. Ayrıca evli arkadaşınızın eşi hat sahibi olduğundan fatura dökümlerini mahkemeye gerek kalmadanda elde edip dosyaya sunabilir.
Bilginize.