PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Sayfalar : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

colocolo
20-07-2008, 00:09:22
Herkese merhaba,

Şimdiden soruma cevap verecek olan kişi veya kişilere teşekkürlerimi sunarım. Bu sayfalarda arama yaptım, ama benim sorunumda olan veya sorunuma benzer bir rahatsızlık geçiren bir kişinin sorusuna cevap göremediğimden dolayı, sormak gereğini hissettim.

Benim rahatsızlığım şu;

-Sol böbreğimden rahatsızlığım var. Yapılan ilaçlı böbrek filmi (UPJ filmi) tetkikinde sonuç olarak;
"sol hidronefroz (görünüm sol üreteropelvik darlık ile uyumludur)" tanısı kondu. Sol tarafımda böbrek bölgelerimde ağrılarım olmakta ve önemli-önemsiz başka etkileride az çok var. (Eğer biraz daha detay istenirse diye ekleme yapıyorum, biraz ayrıntılı olarak. Sağ ve sol böbrekte ilacın problemsiz alındığı görüldü. Sağ böbrekte ilaç boşalımı gerçekleşmiş olup, sol böbrekte 240 dakika yani 4 saat sonucunda ilacın tamamen boşaltılmadığı görüldü.)

-Ek olarak, ultrasondaki sonucumuda iliştiriyorum buraya;
Sonuç: "Sol böbrekte kaliksiyel düzensizlik ve pelvikaliksiyel ektazi."

(Tıbbı terimlerden fazla anlamadığımdan ve hangisinin daha öncelikli problem olup olmadığını bilmediğimden dolayı; hem ilaçlı filmin sonucunu, hem de ultrasondaki sonucu kısaca yazdım.)

-----

Yönetmeliği okudum fakat tam emin olamadığımdan bu siteye üye oldum ve birazcıkta olsa bilir kişilerden veya benim problemime benzer sorunu olanlardan cevap almak, biraz da olsa görüş almak istedim.

Uzun dönem er olarak, son yoklamamı yaptırıp askerlik işlemlerimi yaptıracaktım. Benim durumumun ne olabileceğini ve ayrıca nasıl bir yol izlemem veya izleyecek olmamı açıklarsanız sevinirim.

-----

msyz
20-07-2008, 16:48:49
merhaba sevgili arkadaşlar benim sorunum diabetle ilgili. Fakat askerlikte muaf olabilecek hastalıklar listesinde diabet olmasına ragmen ismi gecen tür melusus olarak daha çok geçmektedir. Benimki ise insipitus. Bunun muafiyet kategorisinde olup olmadığını bilmiyorum. yardımcı olursanız sevinirim.

benkarali
22-07-2008, 09:52:38
"Dwain" arkadaşım öncelikle bizleri ve bu konuda problemi olan arkadaşları aydınlattığınız için tşkr ederim...Bende de aynı problem var yani "sol kulakta total işitme kaybı, sağ kulakta duyum normal sınırlarda". Ağustos celbinde silah altına alınacağım için askere gitmeden önce askeri hastaneye sevkimi istedim...2 gün içinde tüm işlemleri hallettim...Prosedür sizin yazdığınız gibi işledi...Yapılan muayene sırası yazdığınız gibi...Sonuç 19/B/F3=Barışta askerliğe elverişli değildir, seferde askerlik yapar...Bugün itibari ile aldığım sonucu askerlik şubesine teslim edeceğim...Tekrar teşekkürler ...

hanay
22-07-2008, 12:36:42
merhaba sorumu cevaplarsanız sevinirim benim geçirmiş olduğum böbrek ve mesane yolu böbrek taşı ameliyatları ve birde femur kemiği(kalçadan diz kapağına kadar olan kemik) kırılması sonucu ayağıma platin takılarak geçirmiş olduğum üç ameliyatım var ayağımda ameliyattan sonra takılan platin üç yıl sonra çıkartıldı ama bana vermiş olduğu rahatsızlıklar bulunmakta ağrı kas ağrıları ve soğukta aşırı ağrı olarak böbreklerimden defalarca taş kırdırttım ve sürekli taş oluşuyor hatta şu anda halen ameliyatlı böbreğimde taş mevcut ve büyüklüğü 1 cm civarında benim kendimi sürekli korumam ve bu hastalıklarıma göre yaşamam lazım acaba sizce ben askerliğe elverişli değildir raporu alabilirmiyim.
Lütfen beni kimse yanlıl anlamasın yediklerimle içtiklerimle havanın soğuk olmasıyla sürekli kendimi korumam gerek olduğu için yazıyorum.
Hoşçakalın

monerd
23-07-2008, 16:58:42
Benim rahatsızlığım sol kulağımda total işitme kaybı olması.

Bu raporum ile askerlik şubesine gittim ve askeri hastaneye sevkimi istedim. (Birkaç nüfus cüzdan fotokopisi ve 20 kadar da vesikalık fotoğraf ile gidilmeli)

Bir sorum olacaktı. İşitme kaybınla ilgili rapor heyet raporu muydu? Yoksa odyometri bölümünden aldığın test sonucu muydu? Ben odyometriden test sonucunu aldım ama baştabip imzalı bir rapor ya da heyet raporum yok.

msyz
23-07-2008, 18:50:27
merhaba arkadaşlar Diabetes insupitus için suan çüörük raporu almak özereyim ama İskenderunda endokronloji olmadığından etimesgut ask hast sevk aldım. yarın orda işlemlerim başlayacak gelişmeler hakkında size bilgi verecem.
Askerlik sağlık kanunu hastalık ve arızalar kanununda 41. madde d bendinde diabetes insupitus hastalıkları "Askerlik yapmaya elverişli olmadığı" şekilde belirtilmiştir.

bilge-08
25-07-2008, 22:02:50
Efenim bende 4 yıldır Hepatit B virüsü var. Çok düşük seviyelerde olsa da var. Askeri Hastanede doktor bana şikayetin var mı dediğinde bunu söyledim ve benden kan alındı.

Tahlil sonucunda Hepatit B virüsü çıktığında bana çürük raporu mu verecekler?
Çürük rapor verirlerse bu benim geleceğimi ne yönde etkiler?
Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde işe girmemi olumsuz yönde etkiler mi?

Sizlerin yardımlarını bekliyorum

emre_etg
27-07-2008, 11:12:46
Ben daha öncede yazdım ama pek ilgilenen olmadı arkadaşlar biraz daha dikkat etsek....

benim sorunun şaşılıktı bu yüzden iki kere ameliyat oldum ve şaşılık düzeldi ama körlükde degişen bişey olmadı ve şimdi muayene olacam ....
benim sag gözüm neredeyse 1,5/2 metre uzaklıgındaki bir cismi tam secemiyor aşırı bunanık görüyorum yazıları hiç okuyamıyorum ve güneşte gözümü açmam imkansız gibi birşey..sizce ben ne olurum...
LÜTFEN ÇEVAP YAZALIM BU İŞTEN ANLAYAN ARKADAŞLAR

msyz
27-07-2008, 11:22:48
sevgili Arkadaşlar Herseyin en detaylısı aslında hastanelere başurduktan sonra ortaya çıkmaktadır. En son durak GATAdır ve GATA da çok detaylı testler yapılmaktadır. Bu testler sonucunda TSK sağlık yönetmenliği esas olmaktadır.
En fazla 1 haftanızı alır. Tabi eger bilinçli olursanız aksi taktirde sizi sallarla. Örneğin Bana perşembe günü Git pazartesi gel demişti ama ısrarlarımla beraber aynı gün susuzluk testinden geçtim. Bu arada Diabet insipidus haastaları Askerlikten muavtırlar. Hemen başvurunuz. Ben başvurdum ve muaf oldum

CokCiddiyim
28-07-2008, 21:06:45
Sivil hayatta rahatsızlığım yoktu.
1 ay önce Silah altındayken askerde Tek Hecme Halinde Geçirilmiş 6 Aydan Uzun süren Psikotik Bozukluk şeklinde rapor alarak elverişsiz oldum.Teşhis
( Bipolar Bozukluk (ek olarak İşitsel + Görsel Bozukluk) Tanı: Manik Depresif Atak )
Ne yapabilirim hiçbir yol yordam bilmiyorum haklarım nedir maaş alabilirim malulen emekli olabilirmiyim tazminat alabilirmiyim veya Ehliyet alabilirmiyim Fabrikalarda calısabilirmiyim ve niceleri haklarım nelerdir ne değildir neler yapabilirim Yardımcı olmanızı beni aydınlatmanızı bekliyorum.

fredyfede
28-07-2008, 22:19:20
slm ben 2002 yılından itibaren böbrek hastasıyım sağ böbreğim sola göre küçük ve %27 çalışıyor buna bağlı olarak foksiyon bozukluğu var spor yürüş yaptığımda veya ağır bir iş yaptığımda vücudumda şişmeler oluyor halsiz bırakıyor ayrıca çok sayıda ilaç kullandığım içinde sürekli uyku hali oluyor buna bağlı olarak hiper tansiyon istemiik kalp hastalığı ve gut hastalığı rahatsızlıklarından dolayı heyet raporlu olarak günde toplam olarak 10 adet ilaç içmekteyim ve bu ilaçları ömrümün sonuna kadar içmem gerekiyor benim sorum şu ben ağustosun başında askerliğe başvuracam beni hastaneye sevk ettiklerinde bana çürük verme ihtimalleri varmı veya bu durumdan dolayı çürük alan arkadaşımız varmı teşekkürler

tayfuun
29-07-2008, 18:24:25
Efenim bende 4 yıldır Hepatit B virüsü var. Çok düşük seviyelerde olsa da var. Askeri Hastanede doktor bana şikayetin var mı dediğinde bunu söyledim ve benden kan alındı.

Tahlil sonucunda Hepatit B virüsü çıktığında bana çürük raporu mu verecekler?
Çürük rapor verirlerse bu benim geleceğimi ne yönde etkiler?
Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörde işe girmemi olumsuz yönde etkiler mi?

Sizlerin yardımlarını bekliyorum

Arkadasım HEPATİT inmi Var Derdin VAr Askerde ... :mahcup:

buraya bir bak istersen TIKLA (http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=21587&page=2) :)

gt3000
30-07-2008, 21:17:27
Açık Safra kesesi Ameliyatı
merhaba arkadaşlar öncelikle bu siteyi faliyete geçiren arkadaşlara teşekkür ederim.
Ben 1buçuk yıl önce açık safra kesesi ameliyatı oldum ve bedenimin sağ tarafında sağ gögüs kafesimin altından başlayarak çapraz olarak belime doğru 30 cm uzunluğunda bir kesik var ve haliyle kalın bir dikiş. boyum 177 ve kilom 112 -113 kg . ben bu yıl kasım ayında güya asker olucam ancak.ben şınav mekik koşma gibi faliyetleri yapabileceğimi sanmıyorum. yaş 30 oldu. iş güç derken 1 dersten dolayıda okuldan da mezun olamıyacağım.4 yıllık açık öretim işletme son sınıftayım. yani kısa dönem de 1 derten dolayı sıkıntıda. ben en azından bu yıl askere gitmesen 1 dersi veririm en azından kısa dönem giderrim diye düşünüyorum. acaba kilomdan dolayı erteleme veya ameliyat kesiğimden dolayı çürük veya erteleme alabilirmiyim.. aslında bu kritik zamanda ertelemeye çok ihtiyacım var. soruma cevap verirseniz çok sevinirim.Hastaneye gitmedim itirazmı etmeliyim. askeri tabip veya gatadaki doktra durumu izah etsem nasıl bi yardımı olur.
Saygılar. ( güven tezcan

Arıza55
02-08-2008, 01:04:54
Merhaba arkadaşlar,

Bu sene aöf işletme bölümünden mezun oldum ve yoklama kaçağı olduğum için diplomayı alır almaz şubeme teslim oldum. Yedek subay aday adayı olarak muayeneye sevk edildim. Dahiliye hekime bir an önce askerlik görevimi yapmak istediğimi neredeyse yalvararak anlattım, araya tanıdıklar soktum ama maalesef heyetten 176cm boy 121 kg ile c-33 ertesi yıla bırakma kararı verdiler.

Şimdi benim sorum şu; bu ertesi yıla bırakmalar kaç sene sürecek acaba? 28 yaşındayım ve askerlikle ilişiği yoktur belgesini alamadan işe giremiyorum. Eğer 5 yıl bu şekilde süründürecekler ise mahvolurum. Bu süreyi kısaltmanın bir yolu yok mudur?

İlginiz için şimdiden çok teşekkür eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.

dwain
04-08-2008, 16:48:46
Bir sorum olacaktı. İşitme kaybınla ilgili rapor heyet raporu muydu? Yoksa odyometri bölümünden aldığın test sonucu muydu? Ben odyometriden test sonucunu aldım ama baştabip imzalı bir rapor ya da heyet raporum yok.

Merhaba,

Benim elimde heyet raporu vardı. Hastaneye sevk ederken sonuçta gözle görülür bir rahatsızlık olmadığı için raporun olmasında fayda var. Ancak odyometri testini gösteren belge de belki yetebilir. Bu konuda sizi yanıltmayayım. Ben heyet kararı ve tanısının yazılı olduğu raporla sevk işlemlerimi yaptırdım.

dwain
04-08-2008, 16:49:29
"Dwain" arkadaşım öncelikle bizleri ve bu konuda problemi olan arkadaşları aydınlattığınız için tşkr ederim...Bende de aynı problem var yani "sol kulakta total işitme kaybı, sağ kulakta duyum normal sınırlarda". Ağustos celbinde silah altına alınacağım için askere gitmeden önce askeri hastaneye sevkimi istedim...2 gün içinde tüm işlemleri hallettim...Prosedür sizin yazdığınız gibi işledi...Yapılan muayene sırası yazdığınız gibi...Sonuç 19/B/F3=Barışta askerliğe elverişli değildir, seferde askerlik yapar...Bugün itibari ile aldığım sonucu askerlik şubesine teslim edeceğim...Tekrar teşekkürler ...

Rica ederim. Geçmiş olsun. Hayırlı günler...

malkoc01
12-08-2008, 13:15:25
benimde çürük raporum var. karaciğer kistten dolayı 4 aylık askerken benide rapor verip gönderdiler.Şuan
10 yıl geçti ve sağlığımda bi sorun yok ve yeniden askere alınacaksın diyolar..Evlendim , borç altındayım, çocugum var, hayatımı düzene koymusum , yaşım 30 olmus nasıl askerlik yapacağım. 20 yaşındaki durumla şuan ki durum aynı değil.Bu askerlikten kaçtığım anlamına gelmez. Fazlasıyla milliyetci birisiyim. Bu durumdaki arkadaşlar lütfen yazsınlar.nasıl bi yol izlediler..lütfen yardımmm....

rahman.irmak
12-08-2008, 16:36:01
nasıl böyle bişe olabilir

malkoc01
13-08-2008, 12:19:37
nasıl böyle bişe olabilir

Bende hala şoktayım, nasıl olabilir, bu kadar şanssızlık olabilirmi diye..
raporum şubeme gitmemis, iletişimsizlik olmus, onun günahını ben çekiyorum..
şuan sağlıklıyım,neden hasta değilmişim, askerlik yapabilirmişim.işime gücüme bakamıyorum,psikolojim bozuldu,sinir hastası ettiler beni...

yld19sm
14-08-2008, 09:56:00
Bende hala şoktayım, nasıl olabilir, bu kadar şanssızlık olabilirmi diye..
raporum şubeme gitmemis, iletişimsizlik olmus, onun günahını ben çekiyorum..
şuan sağlıklıyım,neden hasta değilmişim, askerlik yapabilirmişim.işime gücüme bakamıyorum,psikolojim bozuldu,sinir hastası ettiler beni...

Askere çağırır iseler Askeri Yüksek idare Mahkemesinde yürütmenin durdurulması ve askere sevk işleminin iptali için dava açın.Mahkemenin internet sayfasıı inceleyin.

arctan
14-08-2008, 14:37:29
Herkese selamlar,
Askerlikle ilgili alınacak raporla ilgili bir sorum olacak.
Üniversite bittikten sonra askerliğimi 2 yıl ertelettim. Aralık ayında askere alınmam için askeri hastaneye sevk edecekler.
Bebekken geçirdiğim ateşli hastalık sebebiyle sol kulağımda %100 duyma kaybı var. Sinirsel olduğu için herhangi bir protez, pil ya da tedavi ile duyması mümkün değil. Duyma probleminin yanısıra sesin yönünü tayin edememe gibi bir durumum söz konusu.
Bu durumda askerlik yapmaya elverişli değildir raporu verirler mi?

adilalpman
16-08-2008, 14:06:47
Merhaba;

Ben bu yil acikogretim fakultesi 4 yillik isletme bolumunu bitirdim ve askerlik subeme basvurdum burada beni goz tembelligi ve hipertansiyon sikayetlerimi belirtmem uzerine subenin bagli bulundugu il hastanesine oradan da tibbi imkanlari daha iyi olan daha buyuk bir yakin il askeri hastanesine sevk ettiler.

Bu il hastanesinde pazartesiden cumaya yatan hasta olarak tansiyon takiplerim yapildi, tansiyonum orada maksimum 18.5/12 lere kadar cikti, en dusuk deger de (bu max tansiyonun ardindan idrar sokturucu igne sonrasi) 14/10 civari idi.

Tum bu takipler sonunda bana "42/c maddesi geregince ertesi yila birakma" karari verildi.

Simdi bu durumda ertesi yil da ayni tansiyon degerleri ve durumumun ayni oldugu saptanirsa bana nasil bir islem uygulanacak?

Yani bu "ertesi yila birakma" karari kac kez verilebiliyor maksimum? bir yil bu karar verildikten sonra ikinci yil da saglik durumum ayni cikarsa "askerlige elverissizdir" raporu mu veriliyor yoksa yine bir yil daha ertelenme durumu sozkonusu mu?

Yanitlayan herkese simdiden tesekkurler...

Saygilarimla...

gumrah
18-08-2008, 14:03:21
Merhabalar..
Benimde askerlik dururumla ilgili bi sorunum var. arastirdim ama bi turlu tam bi cevap bulamadim.Yardimci olabilirseniz sevinirim..

Ben 15 yasindayken beyin kanaması gecirdim ve gazi universitesi hastanesinde beyin ameliyatı oldum.
Şu an da da hala beynimde 14 cm buyuklukte bir kist tasiyorum.

Hayati risk nedeniyle koşmam, güneşte bulunmam,uykusuz kalmam, yorulmam vs gibi bedenle ilgili bir cok seyi yapmamami soyluyor doktorlarim.

Bu durumum askerlik konusunda askerlik yapamaz belgesi almam mümkün mü ?Çünku daha henuz universiteyi bitirmedim. dolayisiyla yedek subay adayi olarak gorünmüyorum. Bunun icin nasil bi prosedur izlemem gerekiyor. bir turlu bulamadim.

2. ci durumumda 2005 yilindaki ogrenci affindan sonra okula geri dondum.
bu kanunda eskilerinden farkli olarak askerlikten tecil edilir diye yaziyor.
ancak 3. kez kutugumun bulundugu askerlik subesi polise benim bulunmam icin haber gonderiyor.
3 kere okulda okuduguma dair derslerin devam zorunlulugu olduguna dair belge aldim yolladim ancak gene yakalanmam icin polise bildirmisler
okulda ogrenci kagidi vermiyor. af'dan dönenler ögrenci sayilmiyomus.Oysa kanunda 33 yasina kadar tecilli sayilir diyo. Bu durumu nasil cozebilirim?

Yardimci olabilirseniz sevinirim.
Tesekkürler

emretilki19826
19-08-2008, 20:50:31
Herkese selamlar,
Askerlikle ilgili alınacak raporla ilgili bir sorum olacak.
Üniversite bittikten sonra askerliğimi 2 yıl ertelettim. Aralık ayında askere alınmam için askeri hastaneye sevk edecekler.
Bebekken geçirdiğim ateşli hastalık sebebiyle sol kulağımda %100 duyma kaybı var. Sinirsel olduğu için herhangi bir protez, pil ya da tedavi ile duyması mümkün değil. Duyma probleminin yanısıra sesin yönünü tayin edememe gibi bir durumum söz konusu.
Bu durumda askerlik yapmaya elverişli değildir raporu verirler mi?

arkadasm oncelıkle gecmıs olsun . ısıtme kaybı ve duyma problemın varsa elınde buna aıt rapor ve odyo test sonucları varsa askerı doktora bunları goster. o zman hıc bı zorluk cıkarmıyorlar ısler yolunda oluyo rahatlıkla halledılıyor.

berkay_26
19-08-2008, 20:55:18
iyi akşamlar arkadaşlar.bende renk körlüğü var.acaba askerlikte bi sorunla karşılaşırmıyım.tşkkrlr

berkay_26
19-08-2008, 21:02:49
iyi akşamlar arkadaşlar.bende renk körlüğü var.acaba askerlikte bi sorunla karşılaşırmıyım.cvbnz için şimdiden tşkkrlr.

emretilki19826
19-08-2008, 21:11:50
iyi akşamlar arkadaşlar.bende renk körlüğü var.acaba askerlikte bi sorunla karşılaşırmıyım.cvbnz için şimdiden tşkkrlr.

goz olayında oranlar bellıdr ıleri derece mıyop hıpermetrop ve astıgmat olmasi gerekır . renk koru gormeye engel olmadıgı ıcın ASKERLIGE ELVERISLIDİR. dıye biliyorum .(bunu bılgıye de bugun tsk saglık yonetmelıgı kıtabını ıncelerken gordum )ama askerı okullar ve polıs okullarına gırmek renk korlugunde engeldır

berkay_26
19-08-2008, 21:36:42
peki renk körlüğü asteğmenlikte bir sorun çıkarırmı.benim son senem. okulumu bitirince hemen askere gitmek istiyorum.acaba kısa dönememi ayırırlar.tşkkrlr

Ömer21
19-08-2008, 22:45:47
Merhaba Arkadaşlar

Bende İşitme kaybi var ben gata'ya ve kasimpaşa asker hastanesine gittim testlerı yaptim.

Testler

(Saf Ses Ortalaması 500 - 200 Hz)
Hava : Sol 102 Db Sağ 45 Db
Kemik : Sol 65 Db Sağ 43 Db

(Saf Ses Eşik Odyogramı)
Biri 50'de
diğerı 100 - 110

Şimdi arkadaşlar bu nedemek ???
Lütfen Acilen cevap yazin

emretilki19826
19-08-2008, 22:55:10
Merhaba Arkadaşlar

Bende İşitme kaybi var ben gata'ya ve kasimpaşa asker hastanesine gittim testlerı yaptim.

Testler

(Saf Ses Eşik Odyogramı)
Biri 50'de
diğerı 100 - 110

sol kulagın 100 db uzerınde oldugu ıcın total kayıp ve cok ileri derece işitme kaybı sınıfına girıyo.

askerlıkte alınacak test sonucu hava ve kemık olcumlerıdir. ben sol 110 db ve sag 75 db işitme kaybı ıle bugun askerlık yapmaya elverıslı degıldır raporu aldım.

kesın bı sonuc olmamakla beraber sizin durumunuz tahmınen BARİSDA ASKERLIGE ELVERISLI SAVASTA YAPAMAZ YADA TAMAMEN ASKERLIGE ELVESRISLI DEGILDIR. OLABILIR.

bu bırazda senın doktorların gozunde nasıl gozuktugune baglı

SAYGILAR GECMIS OLSUN

TuncayS
21-08-2008, 14:41:26
Merhabalar,
Askeri Sağlık Mevzuatında ismi geçmesine rağmen muaf olunup olunamayacağını anlamadığım ve muzdarip olduğum bir hastalık var: Narkolepsi. Sinir Sistemi Hastalıkları başlığı altında bulunan narkolepsi hastalığının askere engel olup olmaycağını açıkça anlamadım. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Yanıtlarınız için şimdiden teşekkürker.

Ömer21
23-08-2008, 06:38:03
sol kulagın 100 db uzerınde oldugu ıcın total kayıp ve cok ileri derece işitme kaybı sınıfına girıyo.

askerlıkte alınacak test sonucu hava ve kemık olcumlerıdir. ben sol 110 db ve sag 75 db işitme kaybı ıle bugun askerlık yapmaya elverıslı degıldır raporu aldım.

kesın bı sonuc olmamakla beraber sizin durumunuz tahmınen BARİSDA ASKERLIGE ELVERISLI SAVASTA YAPAMAZ YADA TAMAMEN ASKERLIGE ELVESRISLI DEGILDIR. OLABILIR.

bu bırazda senın doktorların gozunde nasıl gozuktugune baglı

SAYGILAR GECMIS OLSUN

Ben Gümüşsuyu Asker Hastanesi'ne gittim bana rapor verdiler orda yaziyor 1Yil Sevk Geciktirmesi.

Şimdi ben gelecek Yil yine mı hastaneye gidecem ve muayene olacam mı ??

yld19sm
24-08-2008, 09:12:02
Ben Gümüşsuyu Asker Hastanesi'ne gittim bana rapor verdiler orda yaziyor 1Yil Sevk Geciktirmesi.

Şimdi ben gelecek Yil yine mı hastaneye gidecem ve muayene olacam mı ??

Şubeye müracat edilecek.Yine hastahaneye sevk .İyileşme olmamışsa yeniden erteleme.5 yıl sonunda elverişsiz raporu verilir diye biliyorum.

Ömer21
24-08-2008, 14:38:48
Şubeye müracat edilecek.Yine hastahaneye sevk .İyileşme olmamışsa yeniden erteleme.5 yıl sonunda elverişsiz raporu verilir diye biliyorum. yardimlarınız icin sağol

yld19sm
24-08-2008, 18:53:12
yardimlarınız icin sağol

Bir şey değil.

ufukatlamaz
25-08-2008, 19:01:33
1978 doğumluyum 2005 yılında son yoklamamı yaptırırken boyum ve kilom uyumsuz çıkmıştı beni askeri hastaneye sevk edeceklerdi bende kilomu az yazdırdım ve şimdi askerlik geldi ve yerim belli oldu bir hafta içinde askere gidicem gecen zaman zarfında dahada kilo aldım boyum 167 kilomda 96 şimdi beni askere gidince tekrar boyuma kiloma bakarlarmı ve 15 ay işten ayrılacağım ve bir kızım var ve eşim çalışmıyor ben askere gittiğim için zor durumda kalacaklar ve benim bir takım sağlık sorunlarımda var karacigerimin enzimleri çok yüksek çıkıyor ve antistaminik diye bir ilaç kullanıyorum 7 yıldır kadar onu içmediğim zaman vücudum kabarıyor içimden acayip derecede kaşınmak geliyor çıldırtıcı bir sıcaklık oluyor vücudumda içmesem sanki çatlayacağım sıkıntıdan geceleri hap olmasa sabahı zor ederim kiloya bağlı olarak ayak bileklerim de ağrı var az yürüsem ağrısından duramıyorum karacigerimin bağışıklık sistemi olmadığını söylemişti doktorlar düzenli sıksık hepatit testi yaptırmamı söylediler bende yılda bir kez yaptırıyorum çünkü hepatit kapma olasılığım karacigerim iyi çalışmadığından çok yüksek demişti doktor ben bu durumda hem zor durumdayım hemde sağlık açısından pekde elverişli değilim migren de var baş ağrısı zaten o gün başım ağrıdımı neredeyse beni yatıracak çok kötü bir ağrı bilenler bilir bu şartlarda bana ne olur beni çürük e ayırırlarmı?

kaganturk
26-08-2008, 09:27:45
merhaba arkadaşlar

kalbinde ritim bozukluğu olan kişiler çürüğe çıkıyor mu ?
bu konu ile ilgili mevzuatı çok inceledim ama bir sonuca varamadım. Ritim holter ve Eko sonucunda yüksek tansiyon ve Ritim bozukluğu raporu var iki farklı hastaneden tansiyona bakıyorum mevzuatta 16/10 olarak geciyor fakat şu an tansiyon 14/9 ile 15/9 arasında değişiyor ara sıra 17/11 oluyor ama genelde iyi ...
Fakat birde Ritim Bozukluğu sonucu var Bununla ilgili mevzuattan bir şey anlayamadım
Yardımcı olup bilgi verirseniz sevinirim.

emretilki19826
26-08-2008, 13:34:48
1978 doğumluyum 2005 yılında son yoklamamı yaptırırken boyum ve kilom uyumsuz çıkmıştı beni askeri hastaneye sevk edeceklerdi bende kilomu az yazdırdım ve şimdi askerlik geldi ve yerim belli oldu bir hafta içinde askere gidicem gecen zaman zarfında dahada kilo aldım boyum 167 kilomda 96 şimdi beni askere gidince tekrar boyuma kiloma bakarlarmı ve 15 ay işten ayrılacağım ve bir kızım var ve eşim çalışmıyor ben askere gittiğim için zor durumda kalacaklar ve benim bir takım sağlık sorunlarımda var karacigerimin enzimleri çok yüksek çıkıyor ve antistaminik diye bir ilaç kullanıyorum 7 yıldır kadar onu içmediğim zaman vücudum kabarıyor içimden acayip derecede kaşınmak geliyor çıldırtıcı bir sıcaklık oluyor vücudumda içmesem sanki çatlayacağım sıkıntıdan geceleri hap olmasa sabahı zor ederim kiloya bağlı olarak ayak bileklerim de ağrı var az yürüsem ağrısından duramıyorum karacigerimin bağışıklık sistemi olmadığını söylemişti doktorlar düzenli sıksık hepatit testi yaptırmamı söylediler bende yılda bir kez yaptırıyorum çünkü hepatit kapma olasılığım karacigerim iyi çalışmadığından çok yüksek demişti doktor ben bu durumda hem zor durumdayım hemde sağlık açısından pekde elverişli değilim migren de var baş ağrısı zaten o gün başım ağrıdımı neredeyse beni yatıracak çok kötü bir ağrı bilenler bilir bu şartlarda bana ne olur beni çürük e ayırırlarmı?

keske sevk yerınız bellı olmadan askerlık subenıze gidiı askerı hastaneye sevkınızı ısteyeseydınız . bence vakıt gecırmeden askerı hastaneye sevk ısteyınız. benım de 25 agustos da teslım olmam gerekıyordu celp elıme 13 agustos da gectı ve 14-19 agustos arası askeri hastanede saglık kontrolumu yaptrdım .

impossible_
27-08-2008, 10:13:17
Selam Arkadaşlar benim hastalığım kan rahatsızlığı tıpdaki adı hemofili anlamı herhangi bi yerimden kan aktımı durmuyo geçen yıl muayeneye gittim şube askeri hastaneye sevk etti onlarda ankara gata ya tetikler sonucunda bana bir yıl erteleme verildi.Bu yıl tekrar gideceğim sizce sonuç ne olur.Not:4 kuzenimde de bu hastalık var onlar rapor aldılar...ilginiz için şimdiden tşkler...

dwain
22-09-2008, 01:12:03
Merhaba Arkadaşlar

Testler

(Saf Ses Eşik Odyogramı)
Biri 50'de
diğerı 100 - 110

İki ay önce askere elverişli değildir raporu aldım.

Bu test sonucunu doktorunuza gösterince muhtemelen haydarpaşa gata ya sevk olacaksınız. Orada ABR testi yapılacak. Bu testten eğer cevap alınamazsa askere gitmeyeceksiniz. Zaten test sonuçlarınız total işitme kaybını gösteriyor. ABR'de muhtemelen cevap alınmayacaktır.

Geçmiş olsun.

KorayEgeli
24-09-2008, 04:53:18
Selamlar arkadaslar,

Gecen yıl askeri hastaneden 1 yıl hastalıgımla ilgili tecil aldım. 1 yıl doldu. şimdi ne yapmam gerekiyor? Doktor 1 yıl sonra seni görücem demişti. Şubeye gidip askeri hastaneye sevk mi alıyorum? Yoksa direkt askeri hastaneyemi gidiyorum?

Lütfen detaylı cevap yazarmısınız. Ne yapacagımı bilmiyorum.

Marauder
27-09-2008, 17:26:52
Sayın arctan,

Bir kulağınızda 100% duyma kaybı varsa çok büyük ihtimalle çürük raporu alırsınız.

Daha birkaç gün önce sol kulağında 98% işitme kaybı olan bir arkadaşım çürük raporu aldı. İlk önce ileri tetkikler için GATA'ya sevk edildi. GATA'dan da çürük raporu verildi.

Bilgilerinize.

kampuscu
28-09-2008, 16:45:27
Merhaba sıte sakınlerı, merak ettıgım bır konu soz konusu... Askere gıtme kararı aldım ve sube muayenemde kalp kapakcıklarımda cokme ve yuksek tansıyon hastalıklarım sebebıyle gataya sevk edıldım.. Şımdı ıkı sorum olacak;
Yapılması gereken fılm cekımı zar zor 23 ekıme alabıldım once 4 kasım dedıler ama dıl dokdum ve az erkene cekdırdım. Çunku aralık celbınde gıtmek ıstıyorum.. Bu sure (23 ekım) benım aralık ayında gıtmeme engel olurmu? Aralık celbınde mutlak gıtmem ıcın bısey yapmam gerekırmı ? İkıncı sorum ıse.. Şubedekı komutan bu hastalıkların eger kanıtlanırsa gıtmeme oranın yuksek dedı bu konu hakkında da bılgı verırsenız sevınırım?... Dedıgı dogrumu yani gıtmeme durumum varmı?...
Şımdıden yorumlarıyla yardımcı olabılecek herkese tesekkurler...

Marauder
02-10-2008, 11:45:45
Sayın İlgililer,

Şu anda askerde askerliğimi kısa dönem olarak yapıyorum ve yaklaşık olarak 105 günüm daha var.

Ama ne yazık ki sivilde geçen Nisan ayında ortaya çıkan bir sorun tekrar ortaya çıkıyor.

TSK Sağlık tüzüğüne göre kardiyolojiyle ilgili olarak hava değişimi gerektiren maddelerinden A maddesine giren ''Seyrek Ekstrasistoller'' tekrar ortaya çıktı. Geçen ilkbahar ayında yaptırdığım kontrollerde sadece holter ile belirlenebilen bu tatsız durum bu aralar sıklaşarak tekrar başladı. TSK'daki konuyla ilgili madde aşağıdadır:

42. Madde A maddesi:
7. (Değişik fıkra: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/41. mad) Eko ve anjiografi çalışmaları sonucunda kalp hastalığı tespit edilemeyen seyrek gelen unifokal ventriküler prematüre atımlar, Wandering Atrial Pacemaker, seyrek gelen atrial ve nodal ekstrasistoller.

Yanlış anlamadıysam bu durumun tedavisi için hava değişimi gerekmektedir.

Ailemden ACIBADEM hastanesinden aldığım ve ekstrasistolleri belirten raporları istedim. Bİrkaç gün içerisinde elime geçecekler.

Sizlere sormak istediğim:

1. Buradaki askeri hastanede kardiyoloji bölümü yok. Böyle bir durumda ben kendi durumumu açıkladıktan sonra beni kardiyoloji bölümü olan en yakın askeri hastaneye mi yoksa hava değişimine girebilecek bir durum olduğu için GATA'ya mı yollarlar?

2. Bu da biraz zor bir soru olacak ama sivilde başıma gelen ekstrasistoller günde 30-40 adet gibi bir rakamdı. Şu anda da buna benzer bir rakam ya da biraz daha fazla olacak gibi hissediyorum. Hava değişimi alabilmek için bu ekstrasistollerin belirli bir sayının üstünde olması gerekiyor mu yoksa sadece ''seyrek ekstrasistoller'' olması yeterli midir? Hava değişiminin süresi de tedavi süreciyle mi orantılıdır yoksa başka bir şey mi söz konusudur?

Konuyla ilgili olarak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Saygılarımla,

Marauder
02-10-2008, 15:01:35
Eklemem gereken diğer bir soru:

Benim rahatsızlığım A maddesine giriyor. Bu doğrultuda tedavi amacıyla hava değişimi almam söz konusu mudur acaba? Yoksa hiçbir A maddesine giren rahatsızlık için hava değişimi verilmez mi?

Marauder
09-10-2008, 11:15:19
Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler,

yld19sm
11-10-2008, 13:32:10
Yardımlarınızı rica ederim.

Teşekkürler,

Kardiyoloji doktoru olan en yakın hastahaneye gidersin.Diğer sorunun cevabı beni aşar.

gunesizmir
11-10-2008, 13:59:25
Sayın arctan,

Bir kulağınızda 100% duyma kaybı varsa çok büyük ihtimalle çürük raporu alırsınız.

Daha birkaç gün önce sol kulağında 98% işitme kaybı olan bir arkadaşım çürük raporu aldı. İlk önce ileri tetkikler için GATA'ya sevk edildi. GATA'dan da çürük raporu verildi.

Bilgilerinize.

İki kulaktaki durum araştırılır önce kulakların grafileri çekilir gerek görülür ise odiyometri (işitme) testi ile iki kulaktaki işitme kabı tespit edilir işitme sorunu kalıcı ise ve evvelce bu şekilde rapor alınmış ise devlet yada üni hst nelerinde bu raporlar askeri hst nedeki dr lara yol gösterici olur gecerli olmasa bile en azından iddianın doğru olduğuna delalettir.ayrıca sensorial işitme kaybı denmiş ise büyük ihtimal askerliğe elverişli değildir diye rapor sonucu gelir.saygılarımla.

haritacı_24
14-10-2008, 09:20:53
herkese mrb.ben 1984 doğumluyum.2007 ocak ayında kadrolu memur olarak göreve başladım.açıköğretim 2. sınıfa geçtim bu yıl.askerliğim onun için tecilli.ben diyabet( şeker) hastasıyım araştırma hastanesi tip 2 diyabet dedi.ve ilaç kullanım raporlarım var. hem hap hem ünsilün kullanıyorum.ailemdede var .askerlik şubesine gitsem tecilimi bozdurup şeker hastalığım için çürük raporu verirlermi.benim gibi tanıdığm arkadaşlarım var.onlar aldı. ama onlar tip 1 şeker hastası sadece ünsilün kullanıyor.ben ise gündüzleri hap gece ise insülin kullanıyorum.şekerim çok yüksek değerlerde seyrediyor (200-350 arası) ne yapmam gerek bilgisi olan varsa cevaplarsa şimdiden teşekkür ederim....saygılar....

ata26
18-10-2008, 00:08:05
Arkadaşlar Merhaba;
Bi sorum olucak lütfen bana yardımcı olurmusunuz??
Bacaklarımda varis vardı aldırış etmedim zamanla ilerledi ve bacaklarımla 3-4 cm çapında yaralar oluşmaya başladı.geçtiğimiz gün doktora gittim benden ultrason istedi.Bugün ultrason çektirdiğimde olay daha da farklı çıktı.derin varislerle birlikte iki taraflı uzun safen vende venöz yetmezlik çıktı.er ve erbaş yönetmeliğine baktım fakat bişey anlamadım sizce ben askerlik yaparbilirmiyim?yoksa çürüğemi çıkarım merak ediyorum..
Yardımcı olursanız çok sevinicem...Tşk

zafer1910
19-10-2008, 11:28:33
Meraba arkadaşlar...

BEnim 2 kulağımdada işitme kaybım var.

Saf Ses ortalaması

Hava
sol=55
Sağ=48

EN rahat Ses Yüksekliği
Sol=100
Sağ=90

Acaba Çürük Raporu Alabilirmiyim??

hola34
19-10-2008, 16:23:42
8 derece miyop gözler artı gece görme zaıflığıyla 18 ay askerlik yaptım, boyum 180 cm kilom da 55'ti askerlik sırasında.18 aylık askerlik süresince toplam 2 ay operasyonlara katıldım, 14 kez birliğimden askeri hastaneye sevk almama rağmen gönderilmedim hastaneye. en sonunda askerliğimin bitimine 3 ay kala gözlüklerimin kaza sonucu kırılmasıyla askeri hastaneye gidebildim ve bir anda geri hizmet sınıfına düşürülüp silah kullanmaktan ve operasyonlardan men edildim, yani anlayacağınız 15 ay çürük vaziyette askerlik yaptım, 2 aylık operasyon boyunca da şükür bir sakarlık yapıp arkadaşlarımı tehlikeye sokmadım:) (kimse benimle aynı mevziye girmek istemezdi karanlıkta gözlüklerim parlıyor diye) her şeye rağmen güzeldi.ha bir de askerlik bittikten sonra üniversite bitirip filolog oldum hem de kapalı öğretim:))

sezar3424
22-10-2008, 11:03:41
Merhaba ben 2007 nin kasım ayında askerliğe elverişsiz raporu aldım.nedeni yüksek miyop ve astigmat(7.50).bu sene gözümdeki miyop ilerlemesi durdu ve bende lazer amaliyatı oldum.sorum şu beni yeniden askere alırlarmı veya ne yapmam gerekir bu durumda teşekürler.

kampuscu
23-10-2008, 16:24:44
mitral valv prolapsusu askerlık ıcın ne derece teskıl edıyor.. gatadakı fılm cekımlerınde bu sonuc cıktı.. daha once de cekılmıs fılmlerım var .. pazartesı gunu raporlarımı gostercem gatada doktorlara ama o zamana kadar sızlerden bılgı alabılırsem sevınırım... yardımcı olursanız cıdden cokk saolun....

GULYY
08-11-2008, 23:58:04
öncelikle Bu Diabetes Insipidus Ile Ilgili Hangi şikayetler Olduğunu öğrenebilirmiyim.
Endokrinoloji Olmayan Askeri Hastaneden Etimesgut Veya Gataya Mi Sevk Olunuyor ? Diabetes Insipidus Ile Ilgili Hastanede Kaç Gün Yattiniz ?

Beyhanoglu
17-11-2008, 01:07:16
Sayın Avukat62,

Sağlık Yönetmeliğiyle ilgili dosyaları indiremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz acaba?

Emre

Ben de aynı şekilde dosyaları indiremiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler...

(http://www.hukuki.net/pop_download.asp?mode=Edit&dir=avukat62&file=39 adresindeki dosyalar)

Beyhanoglu
17-11-2008, 01:50:40
Bu hastalıklar için belirtilen A, B, D .... kategorilerinin tam olarak nasıl belirlendiğini gösterir bir kriterler listesi var mı ? Teşekkürler...

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:15:37
10 adet mesaj göndermeyince gerekli dosyaları indiremiyorum. Tek çare mesaj yazmak!

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:16:55
Bu başlık altında bahsedilen hastalıklar için belirtilen A, B, D .... kategorilerinin tam olarak nasıl belirlendiğini gösterir bir kriterler listesi var mı ? Teşekkürler...

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:21:15
resmi gazetede yönlendirilen adresten Kara, Hava, Deniz kuvvetleri için listeler var ama bahsedilen 1. ve 2. hastalıklar ve arızalar listesini bulamadım. Ayrıca A, B ..... kategorileri sadece ismen geçiyor. Hangi durumlarda Bu kategorilerden hangisine yerleşilmiş olunuyor. Kaynak gösterebilen olursa memnun olurum...... Teşekkürler..

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:23:32
Bazı dosyaları indirebilmek için mesaj sayısı barajı aslında kaldırılsa fena olmaz gibi ?

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:24:24
Mesaj 7; 10. mesaja az kaldı.

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:24:58
mesaj 8; 10. mesaja çok az kaldı.

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:25:29
mesaj 9 ; 10. mesaja çok çok az kaldı.

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:26:09
mesaj 10 ; oh be !

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:28:48
Arkadaşlar !

http://www.hukuki.net/pop_download.a...ukat62&file=39

adresindeki dosyaları hala indiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

Beyhanoglu
28-11-2008, 00:42:25
Arkadaşlar !

dosya indirmeye neden yetkim yok.

Acaba yöneticiler bu noktada yardımcı olabilirler mi? Teşekkürler....

burakcarsixxx
03-12-2008, 02:06:54
Elektrofizyolojik çalışma ve kateter ablasyonu ile başarıyla komplikasyonsuz ve nüks görülmeden tedavi edilmiş olan çeşitli aritmiler.
Adında bi operasyon geçirdim askerlik yapmama engelmidir.Yardımcı olursanız çok sevinirim.

XcracK
05-12-2008, 12:42:39
Arkadaşlar !

http://www.hukuki.net/pop_download.a...ukat62&file=39

adresindeki dosyaları hala indiremiyorum. Yardımcı olabilecek var mı acaba?

link yanlış yazılmış bu yüzden indiremezsiniz..

XcracK
05-12-2008, 12:47:59
Merhabalar,
Benim gözlerimdeki kusur aşağıdaki tablodadır.Bu tabloya göre askerliğe elverişli olup olmadığımı öğrenmek istiyorum.Bu konuda yardımlarınızı esirgememenizi ümit ediyorum.Şimdiden teşekkür ederim..

http://img361.imageshack.us/img361/4200/gozed0.jpg (http://imageshack.us/)

SPH = Miyop
CYL = Astigmatizma
AXE = Görme derecesi
Benim kafam iyice karıştı acaba yukardaki bilgilere göre her iki gözün ;
Miyop dereceleri toplamı : 9,25
Astigmatizma toplamları : 7,00

Bu neticlere göre Muafiyet durumu var mı yok mu? Varsa hangi sebepten olabilir? Açıklarsanız sevinirim

NOT: B7 F4 e uyar mı ?? (B7 F4 : her iki gözün refraksiyon değerleri toplamı 14 ün üzerinde olması)

selim.kk
06-12-2008, 10:17:55
Slm arkadaslar,
Bayramdan sonra askerlik icin Turkiye'ye donecegim. 3 haftadir Bangkok'ta hastaneye gidiyorum. Benim yakalsik 3 yildir bas donmesi hastaligim var. Yolda yururken, araba kullanirken veya gece uyurken bir anda uyaniyorum absim cok hizli bir sekilde donuyor. Hastanede koyduklari teshis Meniere's Disease hastaligi . ( Meniere Hastalığı: Meniere hastalığı iç kulakta bulunan ve dengeden sorumlu sıvılardaki basınç artışının neden olduğu ve en önemli bulgusunun ataklar halinde baş dönmesi olduğu bir hastalıktır. İç kulak sıvılarındaki bu basınç artışının sebebi genellikle belli değildir.) Yani bu bas donmelerinin ne zaman olacagi ne siklikta olacagini bilmek imkansiz.
Sizlere sormak istedigim, Turkiye' ye dondugumde askerlik subesine bu hastaligimdan bahsedeyim mi? eger bahsedersem ne gibi bir prosedur islenir? bu hastalikla tecil veya curuk olma ihtimali var mi?
Simdiden hepinize tesekkur eder,
Kurban Bayrami' nizi tebrik ederim.

Selim ( Bangkok, Tayland)

axi_07
06-12-2008, 16:45:13
merhaba arkadasşlar
yaklaşık 3 ay önce bir motor kazası geçirdim kaval arka baldır ve dizim kırldı damarlarım koptu ve 12.ayda tecil sürem doluyor ayagımda su anda fiksatör demir bulunuyor yaklaşık 2 ay kadar hastanede ve 10 günde yoğun bakımda kaldım tecilim bittiği için bu şekilde askere almayacakları kesin ama şunu öğrenmek istiyorum çürük verme ihtimalleri var mıdır yoksa sağlık sorunları nedeniyle 1 sene falan ertelerler mi bilginiz var mı bu konuda

ufukdemirhan
07-12-2008, 19:38:17
Hipertansiyon + Kilo Elverişsiz raporu

--------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar ben 1. 83 boyunda 110 kilodayım. İleri derecede hipertansiyonum var. Tansiyon değerlerim ortalama 160/100 ve 180/112 arasında ve düşmüyor. Bu rahatsızlıkla ilgili çürük raporu veriliyormu herhangi bir bilgiye rastlayamadım araştırmalarımda. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

absah
11-12-2008, 13:42:46
merhabalar.bir yıl önce teşhisi konulan iki rahatsızlığım var.çektirdiğim eko sonucunda;kapak yapısı;fibrotik kalsifik,mpv. mitral yetmezlik;minimal. kapak alanı;3.6 cm sonuç kısmında;mitral kapak fibrotik,açılımı iyi,mpv gözlendi.minimal mitral yetmezliği minimal aort yetmezliği yazıyor.bu rahatsızlıktan dolayı 50 mg. beloc başlandı.şuan 3 aylık askerim.ve burda çarpıntılarım sıklaştı.ayrıca bilateral alt ekstremite venöz sistem renkli dopler incelemesindede sol yüzeyel femoral vende valsalva ile minimal venöz geri kaçış,bilateral krural bölgelerde derin yerleşimli venöz yapılarda varikoz genişlemeler yazıyor.bundan dolayıda bacaklarımda ağrılar oluyor.bu raporlarımı askerlik müracatımdada gösterdim komando olamaz yazıldı o kadar.sizden ricam bu rahatsızlıklarım askerliğime engel teşkil edermi yada tekrar revire başvursam bundan dolayı spor istirahati verilirmi ? ilginize şimdiden teşekkürler.

Gökhan Ünsel
28-12-2008, 01:57:13
merhabalar.. benim doğuştan kalça çıkığı rahatsızlığım var. daha bebekten ameliyat olmuşum. şimdi 27 yaşımdayım ve sağ kalçamdaki hareket kabiliyetim epey sınırlı ve yürürken bile sürekli ağrı çekiyorum ve gene bu rahatsızlıktan dolayı sağ bacağım sol bacağımdan daha kısa..

böyle bir durumda askere gitmemek için çürük raporu alabilir miyim? bunu umut ediyorum çünkü çalışmam lazım..

teşekkürler..

yardımamuhtac
28-12-2008, 04:17:20
herkese merhaba

yaklaşık 7 yıl önce bir rahatsızlık geçirdim.konulan tanı psikotik bozukluk.o dönemde öğrenciydim.okuluma devam ettim ve okulumu bitirdim.ardından önemli işlerin altına imza attım.bir dönem ilaçları kullandıktan sonra ilaç kullanmayı bıraktım.ama tekrardan kullanmaya devam etme kararı aldım.ve bir fiil kullanıyorum.askeri hastanede muayene edildim ve bir yıl sevk tehiri aldım.ama test falan uygulanmadı.ilkin doktor benimle konuşunca biraz bocaladı.yan kapıyı açıp ordaki doktora1hocam bu normal konuşuyor , ne yapayım"dedi.o doktor"bana gönder "dedi.orda sadece klasik muayene soruları sordu doktor.kullandığım miligramın ne kadar düşük olduğunu söyledi.ve sonucunda bir rapor.sonraki sene farklı bir hastaneye sevk ettiler.ordaki doktor çok detaya inme gereği görmedi.ilaç kullanıyor musun,dozajı nedir gibi sorulardan sonra.durumun gayet iyi dedi ve bir yıl sevk tehiri verdi.tanı kısmi remisyonda psikotik bozukluk.şimdi bu sene tekrar gittiğimde muhtemel ilaç kullanmayı da bırakmış olcam.doktor önerisiyle.bu yıl gittiğimde yeniden sevk tehiri mi verilir?ben artık hayatımı kurma aşamasındayım.artık bir netlik kazanmasını istiyorum.çürük verme durumları nedir ve ya beni alır çiçek mi sulatırlar.çok iyi derecede ingilizce ve ileri düzey bilgisayar programları kullanma bilgim var.

Renaissance
28-12-2008, 05:23:29
Arkadaşım bir hastalığının olduğunu nasıl anlarsın çürük raporu alman için. Bana birşeyin varmı dediler. Yok dedim. Çevreme bakıyorum birkaç kişi askere gidince curuk raporu alarak döndü.

Nasıl bir testten geçmemiz lazım. Check-up yaptırmak mı gerekli ?

akdmehmet
12-01-2009, 21:58:33
herkese merhaba

yaklaşık 7 yıl önce bir rahatsızlık geçirdim.konulan tanı psikotik bozukluk.o dönemde öğrenciydim.okuluma devam ettim ve okulumu bitirdim.ardından önemli işlerin altına imza attım.bir dönem ilaçları kullandıktan sonra ilaç kullanmayı bıraktım.ama tekrardan kullanmaya devam etme kararı aldım.ve bir fiil kullanıyorum.askeri hastanede muayene edildim ve bir yıl sevk tehiri aldım.ama test falan uygulanmadı.ilkin doktor benimle konuşunca biraz bocaladı.yan kapıyı açıp ordaki doktora1hocam bu normal konuşuyor , ne yapayım"dedi.o doktor"bana gönder "dedi.orda sadece klasik muayene soruları sordu doktor.kullandığım miligramın ne kadar düşük olduğunu söyledi.ve sonucunda bir rapor.sonraki sene farklı bir hastaneye sevk ettiler.ordaki doktor çok detaya inme gereği görmedi.ilaç kullanıyor musun,dozajı nedir gibi sorulardan sonra.durumun gayet iyi dedi ve bir yıl sevk tehiri verdi.tanı kısmi remisyonda psikotik bozukluk.şimdi bu sene tekrar gittiğimde muhtemel ilaç kullanmayı da bırakmış olcam.doktor önerisiyle.bu yıl gittiğimde yeniden sevk tehiri mi verilir?ben artık hayatımı kurma aşamasındayım.artık bir netlik kazanmasını istiyorum.çürük verme durumları nedir ve ya beni alır çiçek mi sulatırlar.çok iyi derecede ingilizce ve ileri düzey bilgisayar programları kullanma bilgim var.

Size sevindirici bir şey söyleyim: Psikotik bozukluklarda eğer hastalığınız 6 aydan uzun sürmüş ve şu anda tamamen geçmiş olsa bile askere alınmıyorsunuz. Birden çürük vermezler ama 1 yıl 1 yıl tecil vere vere giderler, bu şekilde 5.yılın sonunda yönetmelik diyor ki; 6. seneye tecil veremezsin, e hastalık da 6 aydan uzun sürmüş, o zaman ne olacak çürük alacaksınız. Psikotik bozukluk o derece ileri bir vakadır, şizofreniden biraz daha iyicedir, içiniz rahat olsun. Bakın TSK Sağlık Yeteneği Yönetmeliğinin sizi ilgilendiren kısmını da aşağıda aktarıyorum, içiniz rahat etsin diye, bunu yönetmelik söylüyor ben söylemiyorum, sizinki madde 15'in B dilimine girer, eğer hala hastaysanız da C'ye girer, her ikisi de askerlikten muafiyet sebebidir. Rahatsızlığınız ağır, ciddi bir hastalık; geçmiş olsun.

RUH SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI

Madde 15 - (Değişik madde: 30/1/1997 - 97/9106 K.;Değişik madde: 06/12/2004 - 2004/8202 S.Yön/34. mad)

A) (Değişik dilim: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) 1. Şizoid, şizotipal, paranoid ve borderline kişilik.

2. Tek hecme hâlinde geçirilmiş ve tamamen iyileşmiş, altı aydan kısa süren psikotik bozukluklar.

3. Tedavi ile düzelmiş ya da tek hecme halinde geçirilmiş bipolar bozukluklar.

B) 1. Altı aydan uzun süren tek hecme halinde geçirilmiş psikotik bozukluklar.

2. Bir hecmeden fazla tekrarlayan psikotik bozukluklar.

AÇIKLAMA : Bu fıkraya gireceklerin hastalıklarının süreklilik göstermemesi, rezidüel bulgular taşımaması, çalışma güç ve verimliliklerinin azalmamış olması gerekir.

3. (Ek fıkra: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) Bir hecmeden fazla tekrar eden bipolar bozukluklar.

AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin uygun tedaviler uygulanmasına karşın mani, depresyon ya da karma epizodlar geçirmesi gerekmektedir.

C) 15 inci maddenin A, B, ve D dilimine giren bozuklukların tedavi ve nekahet hâlleri.

D) 1. Kronik nitelik kazanmış psikotik bozukluklar.

(Değişik paragraf: 16/06/2008 - 2008/13831 S.Yön/33.mad) AÇIKLAMA: Bu fıkraya gireceklerin tedavilerden yararlanmamış olması ya da tedaviye rağmen rezidüel bulgular taşıması gerekir.

akdmehmet
12-01-2009, 22:11:30
Arkadaşım bir hastalığının olduğunu nasıl anlarsın çürük raporu alman için. Bana birşeyin varmı dediler. Yok dedim. Çevreme bakıyorum birkaç kişi askere gidince curuk raporu alarak döndü.

Nasıl bir testten geçmemiz lazım. Check-up yaptırmak mı gerekli ?

Eğer şüphelendiğiniz bir şey varsa yani rahatsız olabilirim diyorsanız mutlaka ilgili hekime danışın, gerekirse check-up yaptırın ama çoğu zaman check-up gerekmiyor. Daha önce geçirdiğiniz rahatsızlıklar varsa tamamen iyileşmiş de olsa kontrolden geçin.

isaacc
21-01-2009, 16:39:55
merhaba arkadaşlar

Size bir sey sormak istiyorum gecen hafta cuma subemden sevk alıp muayneye
gittim tansiyon hastasi olduğumu söyledim ve beni askeri hastaneye sevk etiller dokor tansiyonumu ölcükten sonra 150 / 90 cıktı sonra ilacları kesmemi söyleyip 5 gün sonra gelmemi söyledi 5 gün sonra tekrar gittiğimde yine tansiyonum 150 / 90 cıktı akibetinde yatırmaya karar verdiler ve 8 gün hastanede kaldım tansiyonum en yüksek 155 / 10 cıktı tabi bu değerler sadece sabah 9 ve akşam 9 da ölcülen değerler. bir sürü tetkik yapıldı en son 24 saatlık idrar toplandı ve 20 gün sonra tekrar sevk alıp gelmem istendi . bu arada kap atışım 110 ve 130 arası cıktı hep . sizce bundan sonraki durum ne olur ??? 20 gün sonra tekrar beni yatıracaklarmı ???

tşkler

kerim92
31-01-2009, 13:27:05
Merhaba,

Benim rahatsızlığım sadece sol kulağımda. 110db ve üzeri...

Sağ kulağımda ise 10db den itibaren çok rahat duyuyorum yani normal değerlerde. Konuşmam da gayet normal. Ben kulağımın duymadığını söylemesem kimse benim sol kulağımda bir problem olduğunu anlamaz. Hastanede de gayet güzel konuştum. Anlamamazlık gibi durumlara hiç girmedim. Çünkü sonuç olarak bir insanın bir kulağının duymaması (total işitme kaybı) onun askere elverişli olmadığını gösterir. Bu zaten yönetmelikte de yazıyor. Bunun sebebi ise es kaza diğer kulağımızın yüksek sese, darbeye ya da bu gibi unsurlara maruz kalarak işitmesinde kayba uğraması demek bizim hayatımızın geri kalanını normal bir insan gibi yaşayamayacağımız demektir.

Bu sebeplerden dolayı askere almıyorlar. Ancak herhangi bir kulakta belirli bir derecede işitme kaybı olması farklı bir durumdur. O değerlere göre zaten ne yapılacağına heyet kurulu karar veriyor.

Sizin durumunuzda ise yarım duyan kulağınızı bir kenara bırakıyorum, diğer kulağınızda total işitme kaybı olması zaten askere elverişli olmadığınızı belirtmek için yeterli bir sebep. Siz bu işlemler için muayne talebi istediğinizde tek tavsiyem başka bir hastanede yaptırmış olduğunuz test sonuçlarını ve raporunuzu da yanınızda götürün. Belki istemeyebilirler ama sorabilirler de...

Size de geçmiş olsun.

Merhaba arkadaşım...benim de sıkıntım seninki ile aynı..fakat benimki sağ kulakta...
ben askerlik şubesinden sevk aldıktan sonra gittiğim hastanede komando olamaz raporu aldım ve acemi birliğime katıldım...
birliğimde hastaneye sevk istedim...
hastahaneye gidince odyolojide işitme testine tabi tuttular..
değerler seninki ile aynı...böylece istanbul gataya sevk verdiler...
fakat sevk tarihi 3 ay sonrasına tekabul etti
şimdi ise kadro birliğime geldim...geri hizmette askerlik şubesinde askerlik yapıyorum...sevk tarihime yaklaşık 1 ay var..

bu ildeki hastahaneye sevk alıp oradan tekrar gataya sevk almam gerekiyor...
gatada ABR testine tabi tutulacağım...

Sizce bana da askerliğe elverişsiz raporu verirlermi?
Gataya sevk tarihinden önce buradaki hastahaneye gideceğim...
"merak ettiğim" bir nokta buradaki amirim gatadaki hastahaneye olan sevkime gitmemi engeller mi gitmeme ne kadar müsaade etmeyebilir??

Bilen bir arkadaşımın yanıtlamasını rica ederim..
çünkü rütbeli amirim beni gatadaki sevk tarihinde gataya göndermek istemiyormuş gibi hareket etti...ne olacağını çok merak ediyorum...bilen bir arkadaşın tavsiyelerine ihtiyacım var...

şimdiden çok teşekkür ederim...

kerim92
31-01-2009, 13:29:51
ayrıca eklemek istiyorum...eğer kurula çıkarsam takriben abr testinden ne kadar sonraya tarih verilir???

kerim92
31-01-2009, 14:14:19
Sayın tuna_25
tek taraflı total işitme kaybı askerliğe elverişsiz raporu alır. ilğili madde:
19/B/F3 Bir kulağın işitmesi normal olduğu halde diğer kulakta saf ses odyogramda konuşma frekanslarında total işitme kaybı veya 90 dB ve üzerindeki işitme kayıpları (Bu maddenin değerlendirilmesinde 100 dB seviyesindeki klik stimulusla yapılan işitsel uyarılmış potansiyeller (ABR) testinde cevap elde edilememiş olması şarttır).

Çürük raporu almanız işinize engel değildir, sadece askerlik hizmeti ile ilğili bir kavramdır. özellikle kamuda problem çıkarmaz size.

69.sayfada sorduğum sorulara bir bakarmısınız...

Teşekkür ederim.

isaacc
02-02-2009, 09:38:45
merhaba arkadaşlar

gittim tansiyon hastasi olduğumu söyledim ve beni askeri hastaneye sevk etiller dokor tansiyonumu ölcükten sonra 150 / 90 cıktı sonra ilacları kesmemi söyleyip 5 gün sonra gelmemi söyledi 5 gün sonra tekrar gittiğimde yine tansiyonum 150 / 90 cıktı akibetinde yatırmaya karar verdiler ve 8 gün hastanede kaldım tansiyonum en yüksek 155 / 10 cıktı tabi bu değerler sadece sabah 9 ve akşam 9 da ölcülen değerler. bir sürü tetkik yapıldı en son 24 saatlık idrar toplandı ve 20 gün sonra tekrar sevk alıp gelmem istendi . bu arada kap atışım 110 ve 130 arası cıktı hep . sizce bundan sonraki durum ne olur ??? 20 gün sonra tekrar beni yatıracaklarmı ???

tşkler

drmete
02-02-2009, 21:25:17
merhaba arkadaşlar

tşkler

B) 1. 40 yaşına kadar bazal şartlarda 150/95 mm.Hg. 40 yaşından sonra 160/100 mm.Hg. dan daha yüksek olan ve belirli bir süre istirahatten sonra yüksek olarak devam eden komplikasyon yapmamış veya 42 nci Maddenin (D) diliminin (1) numaralı fıkrasında ifade edilen komplikasyonlardan başka komplikasyon yapmış (grade I ve II retinopati vb.) hipertansiyon olguları.

sizin için eşik deger 150/95 olup tedavi almadan bu degerin üstünde veya aynısı olması durumunda çürük raporu alırsınız.

isaacc
03-02-2009, 17:46:07
B) 1. 40 yaşına kadar bazal şartlarda 150/95 mm.Hg. 40 yaşından sonra 160/100 mm.Hg. dan daha yüksek olan ve belirli bir süre istirahatten sonra yüksek olarak devam eden komplikasyon yapmamış veya 42 nci Maddenin (D) diliminin (1) numaralı fıkrasında ifade edilen komplikasyonlardan başka komplikasyon yapmış (grade I ve II retinopati vb.) hipertansiyon olguları.

sizin için eşik deger 150/95 olup tedavi almadan bu degerin üstünde veya aynısı olması durumunda çürük raporu alırsınız.

cevabınız icin teşekür ederim yani bu durumda haftaya hastaneye tekrar gittiğimde beni tekrarmı yatıracaklar, genelde bir yıl ertelerler diyorlar birde tanı olarak FEOKROMASİTOMA yazmıslar. sizinde başınıza aynısımı geldi ?

isaacc
05-02-2009, 14:49:32
cevabınız icin teşekür ederim yani bu durumda haftaya hastaneye tekrar gittiğimde beni tekrarmı yatıracaklar, genelde bir yıl ertelerler diyorlar birde tanı olarak FEOKROMASİTOMA yazmıslar. sizinde başınıza aynısımı geldi ?

cevap vericek arkadaş yokmu ?????

bilgi100
09-02-2009, 20:42:15
Benim bir sorum olacak aydınlatabilirseniz sevinirim
Ben tüberkoluz geçirdim 6 ay tedavi gördüm rapor elimde.
Askerelik için başvurduğumda beni istanbul gataya sevk ettiler
Gatanın kararı
Karar maddesi 25 eylül 2007 de
28. Mad askerliğe elverişlidir dediler

askere gittim askerdeyken hastaneye gittim orada
aynı roparu gösterdim ve raporum var diye askerliğimi son verdiler 2.ayda
Sekel akciğer tüberkülosu
B/46 f-1
Barışta askerliğe elverişli değildir
savaşta sefer görevi alır dediler
ve 2009
askerliğimi bitirdiler
bu konuda beni aydınlatırsanız sevirim
benim maddi ve manevi tazminat hakkım ve
ne gibi yolları izleme hakkım vardır.

isaacc
11-02-2009, 16:48:21

2 aydır uraşıyorum işler iyice arapsacına döndü ve cok yoruldum dermaım kalmadı artık.
Idrar sonuclarım geldi ve doktor değerlerimin cok yüksek olduğunu belirtip böbrek bezlerimde sonrun olabileceğini söyledi ve sorun ( tümor / ur ) olma olasılığı varmış.
yarın ilaçlı tomografi cektircem. bu kadar cok uraşmalarının nedeni ne olabilir . -tansiyon hastası olduğumu kanıtlayan raporum var .
-ilac kullanıyorum
-taşikardım var
-8 gün hastanede kaldım ve tansiyonum 15 / 9 larda cıktı
-idrar tetkiklerimde refaranz değerlerin cok üzerinde cıktı.

bu arada doktor sağlık güvencen varmı diye sordu bende evet dedim ssk mın olduğunu söyledim. yarınki tomografim kendi sigortam üzerinden yapılacak ( sebeb : TSk karşılamıyormuş ) ( ben sevk eriyim ) işin bu rarafınıda hic anlamış değilim.

( yazım hataları ici özür dilerim yönetici arkadaşlar türkcem cok iyi değildir)

saygılarımla

isaacc
13-02-2009, 15:23:32
2 aydır uraşıyorum işler iyice arapsacına döndü ve cok yoruldum dermaım kalmadı artık.
Idrar sonuclarım geldi ve doktor değerlerimin cok yüksek olduğunu belirtip böbrek bezlerimde sonrun olabileceğini söyledi ve sorun ( tümor / ur ) olma olasılığı varmış.
yarın ilaçlı tomografi cektircem. bu kadar cok uraşmalarının nedeni ne olabilir . -tansiyon hastası olduğumu kanıtlayan raporum var .
-ilac kullanıyorum
-taşikardım var
-8 gün hastanede kaldım ve tansiyonum 15 / 9 larda cıktı
-idrar tetkiklerimde refaranz değerlerin cok üzerinde cıktı.

bu arada doktor sağlık güvencen varmı diye sordu bende evet dedim ssk mın olduğunu söyledim. yarınki tomografim kendi sigortam üzerinden yapılacak ( sebeb : TSk karşılamıyormuş ) ( ben sevk eriyim ) işin bu rarafınıda hic anlamış değilim.

( yazım hataları ici özür dilerim yönetici arkadaşlar türkcem cok iyi değildir)

saygılarımla

13.02.2008

tomografi sonuclarımı aldım . sonuc pek ic acıcı değil sanırım.

istanbul GATA haydarpaşaya sevk edildim .
tanı : FEOKROMASITOMA ? ve KARSINOLD SENDROM ?

KARAR : SEKONDER HİPERTANSIONSEBEBLERİ ARARSTIRIRKEN PAROKSİSMAL CARPINTI TERLEME VE YUZDE KIZARMA ÜZERİNE 5 -HIAA VE METANEFRİN SEVİYELERİNDE YÜKSELME(GATA HAYDARPAŞA BIYOKIMYA) VE CEKİLEN CTDE (İLACLI TOMO ) DE SURRENAL HIPERPLAZI SAPTANAN HASTANIN HAKKINDA KARAR VERIRMEK ÜZERE GATA HAYDAR.EGITIM HAST.S ENDOKRINOLOJİ KLİNİĞİNE SEVK EDİLEMESİ UYGUNDUR ARZ EDERİÖ.

Bilgisi olan arkadaşlar ben 1,5 aydır uraşıyorum pazartesi gataya gidicem beni yime yatıracaklar bilginiz var sonucu ne olur bilginiz varmı.

fikirlerini paylaşan arkadaşlar şimdiden tşkler.

saygılarımla

isaacc
15-02-2009, 23:24:11
fikir paylaşacak arkadaş yokmu ???

isaacc
15-02-2009, 23:26:57
13.02.2008

tomografi sonuclarımı aldım . sonuc pek ic acıcı değil sanırım.

istanbul GATA haydarpaşaya sevk edildim .
tanı : FEOKROMASITOMA ? ve KARSINOLD SENDROM ?

KARAR : SEKONDER HİPERTANSIONSEBEBLERİ ARARSTIRIRKEN PAROKSİSMAL CARPINTI TERLEME VE YUZDE KIZARMA ÜZERİNE 5 -HIAA VE METANEFRİN SEVİYELERİNDE YÜKSELME(GATA HAYDARPAŞA BIYOKIMYA) VE CEKİLEN CTDE (İLACLI TOMO ) DE SURRENAL HIPERPLAZI SAPTANAN HASTANIN HAKKINDA KARAR VERIRMEK ÜZERE GATA HAYDAR.EGITIM HAST.S ENDOKRINOLOJİ KLİNİĞİNE SEVK EDİLEMESİ UYGUNDUR ARZ EDERİÖ.

Bilgisi olan arkadaşlar ben 1,5 aydır uraşıyorum pazartesi gataya gidicem beni yime yatıracaklar bilginiz var sonucu ne olur bilginiz varmı.

fikirlerini paylaşan arkadaşlar şimdiden tşkler.

saygılarımla

fikir paylaşacak arkadaş yokmu ????????

burakbaba
20-02-2009, 04:45:30
Merhaba arkadaşlar. Benim bel fıtığı rahatsızlığım var ve toplam 3 diskim fıtık. Ağır yük kaldıramıyorum, fazla yürüyemiyorum ve uzun süre ayakta kalamıyorum. Bu nedenlerden dolayı bana hava değişimi ya da çürük raporu verilebilir mi?

recephose
20-02-2009, 22:15:42
Merhaba bütün forumu komple araştırmama rağmen cevap bulamadım.Sorularımı madde şeklinde yazıyorum eğer müsait olup ve konu hakkında bilgisi olan varsa çok sevinirim.Problemim kilo fazlalığı.

1- Askerliğe elverişli değildir raporu alındıktan,2 sene yada 5 sene sonra tekrar muayeneye çağırılır mı?
2-Hipertansiyon tanısı ile gittim kilo fazlalığından önce 1 ay labil hipertansiyon sonra 3 ay hipertansiyon ve kilo fazlalığı, 3 ay labil hipertansiyon ve kilo fazlalığı son hava değişimim 3 ay kilo fazlalığı hava değişimi aldım.Sanırım kilomda bir değişiklik olmaz ise 3 ay daha hava değişimi verebilirler.Benim hava değişimi almaya başlamam acemi birliğimde başladı ve ilk hava değişimimdeyken usta birliğim belli oldu.Eğer ben elverişli değildir raporu alırsam benim işlemimi acemi birliğim mi yoksa usta birliğim mi yapacak (eğer ilk önce 1 aylık raporu almasaydım 10 gün daha acemi birliğimde durduktan sonra usta birliğime gidecektim.30 günü orda doldurmam gerekiyormuş benim 20 gün oldu)
3-Beni 2-3 sene sonra tekrar muayeneye çağırırlarsa o zamanda kilo vermiş olursam,beni askere alırlar mı? Sonuçta ben askeriyenin bana askerliğe elverişli değildir raporuna göre yolumu çizeceğim.İş,evlilik hayatı bunlar büyük bir yıkım olur.Peki ben dava açsam haklı görülebilirmiyim.
Not : Ben kendimi bildim bileli kilolu bir insanım.Allah göstermesin bir hastalık olursa kilo verirsem,iyileştikten sonra zayıf kalmış olabilirsem örneğin 188 cm boy 100 - 110 kilo ve o zaman çağırılırsam (olabilir mi?)sonuç ne olur.Şu anda 188 boy 124 kiloyum.

Çok uzattım belki ama eğer yardım ederseniz minnettar olurum.Teşekkür ederim.Saygılarımla.

recephose
23-02-2009, 15:30:40
yanıt verecek kimse yok mu acaba?

engin_
10-03-2009, 14:25:26
İki kulaktaki durum araştırılır önce kulakların grafileri çekilir gerek görülür ise odiyometri (işitme) testi ile iki kulaktaki işitme kabı tespit edilir işitme sorunu kalıcı ise ve evvelce bu şekilde rapor alınmış ise devlet yada üni hst nelerinde bu raporlar askeri hst nedeki dr lara yol gösterici olur gecerli olmasa bile en azından iddianın doğru olduğuna delalettir.ayrıca sensorial işitme kaybı denmiş ise büyük ihtimal askerliğe elverişli değildir diye rapor sonucu gelir.saygılarımla.

arkadaşım yazdıklarını okudum.benimde sağlık sorunum sağ kulağımdan.ben sağ kulağından üniversite hastanesinde kulak zarı ameliyatı geçirdim.geçirdiğim ameliyatın adı kronik otits media.kulağımda ileri derecede mikst tipi kulak rahatsızlığı var.duyma sağ kulağımda hava 75db kemik 22db.sol kulağımı kapattığım zaman sağ kulağıma çok az ses geliyor fakat anlaşılmıyor.buna göre askerliğe elverişli olurmuyum.elverişli olursam askerlikte sorun yaşarmıyım.konuyla ilgilenen arkadaşlardan cevap bekliyorum.

kadirr
26-03-2009, 11:14:37
iyi günler ben yedek subay adayıyım ve yaklaşık 2 yıl önce muayene oldum askerliğimi de iki yıl boyunca tecil ettirdim. ağostos ayında sevk olmam gerekiyor ama şuan kalple ilgili sağlık problemleri yaşamaktayım. şubeye bu durum için nasıl muayene olmam gerektiğini sorduğumda ancak teslim olduktan sonra acemi birliğinde itiraz ederek yapabileceğimi söylediler. acemi birliğine gitmeden önce muayeneyi tekrar ettirebilir miyim? çünkü o eğitim temposunu kaldırabileceğimi pek sanmıyorum. yardım ederseniz sevinirim.

recephose
29-03-2009, 19:39:25
güncel !!!soruma cevap yok mu lütfen.

greystone
31-03-2009, 02:49:03
Ben gilbert hastasığım.Bilirubin seviyesi 3.0 mgl ve üstü olan askerler askerlikten muaf oluyorlar.Altı ise A/45 f/11 olarak askere gidiyor.Ben muayene olmaya gittim beni askeri hastaneye sevkettiler Bilirubin değerim 2.8 mgl olarak çıktı raporumda A/45 f/11 komando olamaz askere elverişlidir yazıyor yani askere gideceğim.Şimdi ise Bilirubin seviyesi 3.5 mgl 'e çıktı yani 3.0 mgl üstünde.Askere gideceğim ve gitmek istiyorum zaten.Askerde raporumu görecekler hastalığım bu diyince kan testi yapacaklardır tekrar 3.0 üzerinde çıkacak gene.Benim sorum şu askere gidince beni çürüğe çıkarabilirler kendi isteğimle askere devam etme şansım varmı.Askere gitmeyene kız vermiyorlarmış abi işin espiri gönülden askerlik yapıp bitirmek istiyorum

hz.hamza
31-03-2009, 20:07:57
selam arkadaşlar.ben plörezi geçirmiştim,2 ay heybeliada'da yattım ve raporlarım var.benim durumuma yakın BRAVERY veya başkası bilgilerini aktarırsa sevinirim.