PDA

Tam Sürüm Bilgisini Göster : Çürük raporu ile ilgili konular bu başlık altında toplanacaktır

Sayfalar : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9

HAKAN_06
25-04-2007, 19:01:34
Yanİ Bİrde Ben Şunu Anlamadim Gerİ Hİzmet Derken Ne Anlamina Gelİyor Mesela Komando,jandarma Vs Olabİlİrmİyİm.askerligi tam olarak yani 15 ay yapabilirim deyilmi.

Benİ Aydinlattigin İÇİn TeŞekkÜr Ederİm.....

pindolol
26-04-2007, 17:14:10
herhangi bisey olmaz yedek subay olarak devam eder terhis olana kadar

pulsar07
01-05-2007, 12:50:19
sekel kaldığı için elverişsiz raporu aldım..
dediğiniz doğruymuş..
tüberküloz geciren hastaların sekel kalmış olanları askere alınmıyor.

benim raporumda da aynen şöyle yazıyor "Not:Sekel Akc tbc tedavisi 27.12.2005 de sonlandırıldı."
Bu durumda benim akıbetim ne olur,bilgilendirirseniz sevinirim.

yld19sm
01-05-2007, 13:12:06
Anlaşıldığı kadarı ile sekel(hastalığın izi) kalmış herhalde askerliğe elverişsiz olursunuz.

Av.Duygu Tekay
01-05-2007, 13:43:09
Konu uzmanlarına sorun olacak;
askerliğe elverişsiz olmak iyi bişeymi ki herkes mutlu oluyor?

İlginç...

pulsar07
01-05-2007, 15:38:02

İlginç...

Mutluluğun asıl sebebi askerliğe elverişli olmamaktan değil,elverişli mi? değil mi? bunun kesin cevabını almak,kanunda yeri nedir bunların detayını öğrenebilmektir.

pulsar07
01-05-2007, 15:44:15

İlginç...

1 İlçe Askerlik şubeleri
2 Mülki amirler
3 Askeri hastahaneler
4 Verem savaş dispanserleri
5 (Nihayet) GATA
Yukarıda yazdıklarımdan kesin bir cevap alamayınca geldim çareyi burda buldum.%90 lık bir ihtimal diğer arkadaşlarda Konunun uzmanlarından cevap alamadılar da ondan sürekli burda karşılaşıyoruz.

ilkerözmen
03-05-2007, 10:03:34
merhaba arkadaşlar öncelikle ben 2 yıl önce kansere yakalandım ve tedavi gördüm ve geçtiğimiz yıl tedavim bitti fakat her 3 ve 6 ayda bir hastalığımın tekrarlamaması için doktor kontrolüne gitmeliyim.işte bu yüzden askerliğimin muaf olma gibi bir durumu varmı elimde raporlarım v.s. hepsi var.yada askeriye bana 3 ayda bir 5-10 gün izin verebilirmi?çünkü kontrollerimi tamamlamam yaklaşık 5 ila 10 gün sürüyo.bu konuda bilginiz varmı acaba beni bilgilendirirseniz çok sevinirim hepinize iyi günler...

klmakn
03-05-2007, 10:09:28
kanser genel bir isimlendirme
ne kanseriniz ve detaylar lütfen..

ilkerözmen
03-05-2007, 10:16:26
Hodgkin lenfoma kanseri ve 1 yıl kemoterapi 1 yıl ise radyoterapi tedavileri aldım...

klmakn
03-05-2007, 10:22:15
kontrol günlerin geldiğinde gataya yollanmak üzere izinli olursun...kontrol sonucuna göre hava değişimide alabilirsin...silah altında iken nüks olursada tedavi ve takibin yine gata da yapılır ve bu yeni durum tekrar değerlendirilir...
özetle şu an itibari ile remisyondasın...muaf olma ihtimalin yok....
geçmiş olsun
saygılarımla

ilkerözmen
03-05-2007, 10:27:10
bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim...iyi çalışmalar..

pulsar07
03-05-2007, 12:37:27
Sayın klmakn benim de size bir sorum olacak
Ben 2005 yılı içinde Aktif Akciğer Tüberkülozu geçirdim ve sağ köprücük kemiği altına rastlayan 30X40 kavite bulunuyordu.Tedavimi dispanserin kontrolünde 6 ay sürede tamamlayarak 27.12.2005 tarihinde tamamladım.Fakat hala kirli,soğuk havalarda ve aşırı stres,üzüntü halinde o bölgede sızlama oluyor.Askerlik şubesine vermek üzere dispanserden aldığım sağlık raporunun üst kısmında "Yukarıda kimlik bilgileri verilen kişinin Aktif akciğer tüberkülozu bulunmadığını bildirir rapordur" alt kısmında ise "Not:Sekel Akc tbc tedavisi 27.12.2005 tarihinde sonlandırıldı" yazıyor.
Bu arada ben bilişim sektöründe serbest çalışan biriyim ve kendime ait işyerim var ve bu yüzden plânlama yapmam gerekiyor ki yıllardır askere gideceğim diye kendimi sıkıp (ticari) riske girmiyorum.
Aynı zamanda A.Ü İşletme Fakültesi 4.sınıf öğrencisiyim ve nereye gittiysem askerlik için kesin net bir cevap alamadım.
Size sorum da şudur ben şimdi askere gidecek miyim,yoksa gitmeyecek miyim kanunlar benim için ne der,bu durumda ben hangi kategoriye giriyorum,en kısa zamanda cevaplarsanız sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

klmakn
03-05-2007, 13:06:50
sağlık açısından askere gitmenize engel bir durum yoktur
saygılarımla

yld19sm
03-05-2007, 13:34:16
sağlık açısından askere gitmenize engel bir durum yoktur
saygılarımla

Sekel bırakan akciğer tüberkülozu geçirenler yönetmeliğe göre askere alınmıyor.Budurum 46 ncı maddede yazılı.Bu kanaate nasıl ulaştınız.Saygılar.

pulsar07
03-05-2007, 13:48:45
Çok özür dilerim ama ben yine kesin bir cevap alamadım.
Sayın yld19sm forumda sizin yazılarınızı okuyorum,siz daha önceden bu tip durumları olanlarla tanışıyorsunuz galiba,eğer böyle bir durum varsa bana yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkür ederim.Saygılarımla...

yld19sm
03-05-2007, 13:57:46
Kimse ile tanıştığım yok.Yönetmeliği açıp bakıyorum dijital ortamda ve sizin yazdığınız hususlara bakarak cevap veriyorum.Forumun içindeki sizin rahatsızlığınıza benzer kişilere verilen cevaplara bakın.Ayrıca benim yazdığım cevabın bir bağlayıcılığıda yok.Askeri hastahane sekel yok derse askere alınırsınız.

azmankorpe
03-05-2007, 15:01:54
selam arkadaşım bende hodgin lemfoma lenf bezi kanseri geçiridm 4 yaşında atlattım
askere alırlarken sormadılar bile acemi birliğime gittiğimde sordular söedim hastene yolladılar ama ilgilenmediler dağıtım iznimde tedavi gördüğüm hastaneye gittim senin askerde ne işin var dediler.ufak bi rapor verip yolladılar usta birliğime gidince raporu gösterdiğimde oonlarda aynı şeyi dedi ve ankara gataya yolladılar banada çürük raporu verdiler ve geleli 2 hafta oluyo.4buçuk ay askerrlik yaptım yapmamam gerektiği halde.bunun suçlusu benmiyim? naapmalıyım dava açmalımıyım yoksa devletin bana verdiği bi hak varmıı maaş bağlandığını duydum amabilmiyorum nerden ve nasıl bilen biri varsa lütfen yardımcı olabilirmii şimdiden teşekkürler.

azmankorpe
03-05-2007, 15:15:25
merabalar benimde böle bi sorunum var 4 yaşında hodgkin lenfoma(lenf bezi kanseri) hastalığı geçirdim askere alırken sormadılar bile acemi birliğinde söledim hastanede ilgilenmediler dağtım iznimde tedavi gördüğüm hastaneye gittim askerde ne arıyon dediler.ufak bi rapor verdiler ve ustaa birliğime gidince o raporu gösterdim onlarda askerde ne işin var dediler.ankara gataya sevk ettiler ordada elverişsiz raporu verdiler raporda1416 sayılı kararı ile b-35/f2 yazıyo.4buçuk ay yapmamam gereken bi işi yaptım bunun suçlusu benmiyim?ne yapmalıyım şimdi 2 hafta oldu raporu alalı maaş bağlanıyomuş diye duydum ama nerden ve nasıl kimse sormadan bişiy sölemiyo lütfen yardım edin.şimdiden teşekkürler.

pulsar07
03-05-2007, 21:38:34
şimdi benim haziranda sınavım var,temmuz başında mezuniyetim ve nihayet diplomamı da temmuz ayının ortasında alacağım inşaAllah.En kısa zamanda benim askeri hastaneye sevkedilmem ve bir an önce akıbetimi öğrenmem gerekli,bu durum da sizlere sorum şudur;
Ben askerlik şubesine yarın raporumla gitsem,beni askeri hasataneye sevk ederler mi ve hastanedeki işlemler ve bu işlemlerin azami süreci nedir bilgilendirirseniz sevinirim.Teşekkürler...

yld19sm
04-05-2007, 14:56:12
Rahatsızlık askelikten kaynaklanmıyor.Maaş bağlanmaz.4 ay askerlik için tazminat talep edebilirsiniz.

tayfuun
04-05-2007, 17:33:11
:) Merhaba,
Kara kuvvetlerinde astsubay olarak görev yaparken (kronik aktif hepatit-b)tanısıyla(tsksyy.md52/d) -tsk da görev yapamaz- kararı ile 1997yılı mart ayında emekli edildim. Daha sonra yönetmelikte yapılan değişiklikle benim durumumdakilere göreve devam etme imkanı tanınmış.Bende tekrar göreve dönebilirmiyim. saygı ve sevgiyle selamlıyorum

Ya Hepatit virüsü değişti Yada zihniyet Değişti ... :rolleyes:

2005 yılından önceki Aktif Hepatitliler Görev yapamıyordu .... Şimdi Yapıyorlar ... Bu nasıl iş anlam veremiyorum. Acaba diyorum bu virüs kendini geliştirip bulaşıcılığını mı düşürdü yoksa TSK bu virüsü zararlı biiliyorlardı da sonradan virüsle tanışıp dost mu oldular ?! :mahcup: :o

azmankorpe
05-05-2007, 09:40:50
ilginizk teşekkürr ederimm sağolun

sniper13th
06-05-2007, 11:52:14
İdare işine geldiği gibi yönetmelikte değişikik yapıyor. Burada da aaç TSK da personel zaafiyetini azaltmak.

yld19sm
06-05-2007, 15:52:56
Türkçenize hayranım.

karaahan
09-05-2007, 22:28:33
2.5 sene sonra şüphe üzerine geri çağrıldım Milli Savunma Bakanlığı tarafından gelen yazı ile p.tesi gittim Ankara'ya muayene oldum geri döndüm İstanbul'a bu sabah tekrar gittim ankaraya 13:30 daki heyete girmek için ve az önce İstanbul'a geldim sonuç yine aynı ama bu sefer kesin rapor çıktı tamamen ilişiğim kesildi.
Böyle bir şey beklemiyordum açıkcası terhis edilmiş askerim sonuçda aynı kiloda olmasaydım direk 9 aylık yapılmayan günleri tamamlamak üzere birliğe paket edilecekttim.Sonuçda sivil hayata adapte oldum aradan 2.5 sene geçmiş iş güç sahibi belirli sorumlulukları almış kişiyim yaş 28 DK olarak gitmiştim
Sağlam olup askerlik görevini tamamlamak en iyisi korkulu rüya görmektense yap kurtul.

170 boy
115 kg

Bravery
13-05-2007, 11:58:46

İlginç...

BU DURUMDAN MUTLU OLAN KİMSEYİ GÖREMEDİM BEN (BU AÇTIĞIM KONUDA) TABİ Kİ KONUDAN DOLAYI AYDINLATICI BİLGİYİ ALDIKTAN SONRA TEŞEKKÜR ETMEMİZİ MUTLULUK,SEVİNC OLARAK ALGILAMIYOSANIZ.
AMA SİZE ELVERİŞSİZ RAPORU ALANLARIN MUTLU VEYA MUTSUZ MU OLDUKLARINI 1 TEK CÜMLE İLE AÇIKLAMAK GEREKİRSE.

''HER TÜRK ASKER DOĞAR'' (BU SÖZLE YETİŞEN BİR HALKIN EVLATLARI NASIL MUTLU OLABİLİR ASKERE GİTMEMEKTEN SORARIM)

SAYGILARIMLA..

Bravery
13-05-2007, 12:06:02
Bu Durumdan Mutlu Olan Kİmseyİ GÖremedİm Ben (bu AÇtiĞim Konuda) Tabİ Kİ Konudan Dolayi Aydinlatici Bİlgİyİ Aldiktan Sonra TeŞekkÜr Etmemİzİ Mutluluk,sevİnc Olarak Algilamiyosaniz.
Ama Sİze ElverİŞsİz Raporu Alanlarin Mutlu Veya Mutsuz Mu Olduklarini 1 Tek CÜmle İle AÇiklamak Gerekİrse.

''her TÜrk Asker DoĞar'' (bu SÖzle YetİŞen Bİr Halkin Evlatlari Nasil Mutlu Olabİlİr Askere Gİtmemekten Sorarim)

Saygilarimla..

--------------------------------------------------------------------------------

trilemma
14-05-2007, 10:54:56
herkese merhabalar.
Şu anda üniversite birinci sınıf öğrencisiyim. bugün itibariyle son yoklama davetiyesi aldım. Ancak şöyle bir durum var.

6 yaşındayken kasığımdan ciddi bir operasyon geçirdim. ve o tarihten itibaren aralıksız hormon tedavisi görüyorum. hipogonadotropik hipogonadizm ( üreme ve gelişme hormonu salgılanmaması durumu )da var.

Bu durum çerçevesinde askerlikten muaf sayılır mıyım?

Cevabınız için teşekkürler...
bende de hipogonadotropik hipogonadizm var. Bu konuda muafiyet alan veya bilgisi olan var mı?

erdiken
14-05-2007, 12:38:01
sayın özgüraltay06
askeri memurlar da 647 sayılı devlet memurları kanununa tabidir ve sağlıkları buna göre değerlendirilir..
sadece disiplin yönünden ayrık düzenlemere tabidir..
siz devlet memuru olmanıza engel bir sağlık sorunu yaşamıyorsanız
askeri memur olmanıza da engel bir husus yoktur..
bazı özel nitelikli görevlerde özel sağlık şartları aranıyorsa
bu istisnadır..
sevgi ve saygılarımla..

Tangör Evren
14-05-2007, 13:32:57
Sayın erdiken ;
İletilerinizde biraz daha hukuk dışı konuları seçerseniz yönetim olarak çok mutlu olacağımızı bilmenizi isteriz.
Bu iletide olduğu gibi bir çok iletide eksik veya ortada bırakıyorsunuz. Askeri memur olacakların bazı branşlarında TSK sağlık yönetmeliğindeki koşulların aranacağı esastır. Bundan dolayı her konuda fikir beyan etmek zorunda olmadığınızı anımsatmak istedim.
Uyarımızı dikkate almanızı ...

ilkelbenlik
14-05-2007, 14:16:40
Ben fazla kilolu olduğum için 2 yıl önce çürük raporu aldım adana askeri hastanesinden.Bir duyum aldım böyle çürük rapor alanlara devletin aylık verdiği hakkında sizin bir bilginiz varmı acaba şimdiden çok teşekkürler

erdiken
14-05-2007, 15:35:20
Sayın Yönetim.
Teşekkür ederim.

trilemma
15-05-2007, 13:56:35
herkese merhabalar.
Şu anda üniversite birinci sınıf öğrencisiyim. bugün itibariyle son yoklama davetiyesi aldım. Ancak şöyle bir durum var.

6 yaşındayken kasığımdan ciddi bir operasyon geçirdim. ve o tarihten itibaren aralıksız hormon tedavisi görüyorum. hipogonadotropik hipogonadizm ( üreme ve gelişme hormonu salgılanmaması durumu )da var.

Bu durum çerçevesinde askerlikten muaf sayılır mıyım?

Cevabınız için teşekkürler...

Arkadaşlar hipogonadizm konusunda bilgisi, tecrübesi veya yardımı olabilecek var mı acaba?

Tangör Evren
15-05-2007, 19:15:42
Askerlik hizmeti içerisinde olduğu sürece ...

yld19sm
16-05-2007, 09:02:09
Fazla kilonun askerlikle ilgisi yok.Devlet aylık vermez.Bir zorunluluğuda yok.

yld19sm
16-05-2007, 09:11:09
Arkadaşlar hipogonadizm konusunda bilgisi, tecrübesi veya yardımı olabilecek var mı acaba?

Alıntı yaptığınız arkadaş yeterince açıklamış zaten.

trilemma
16-05-2007, 14:43:15
Yanlış anlayanlar için düzeltme:
zikredilen hastalığa sahip olup da muafiyet konusunda tecrübesi olan var mı?

Her ne kadar önceki mesajımdan da hastalığın biyolojik açıdan detayını sormadığım açık olsa da yanlış anlaşılmaması için böyle yazmak daha iyi sanırım.

yld19sm
17-05-2007, 13:39:19
Askerlikten mi muafiyet maalesef olmaz.

pulsar07
21-05-2007, 11:07:28
B Bendinde olduğumuz için barışta olmasa da savaşta yine hepinizin savunmasını rahatsızlıklarıyla dalga geçtiğiniz bu Türk oğlu Türkler yapacak.

Av.Duygu Tekay
21-05-2007, 11:09:48
sayın pulsar07; kim kiminle dalga geçiyor?

ahm233487
24-05-2007, 02:38:43
Arkadaşlar,bende ilgili yönetmeliğin 45.md B/12.durumu(hiperbilirubinemi)durumu söz konusu.
Ayrıca,her iki ayağımda düztabanlık,iki bacağımın kaval kemiklerinde eğrilik ve dizlerde de eğrilik var.Bu son yazdığım iki durum için doktor;durumun kötüleşmemesi için bacaklarımı mümkün oldukça yıpratmamamı(darbe,koşu gibi)tembihledi.Kaldı ki koşmayı bırakın yürümede bile zorlanmaktayım.Şöyle ki 10-15 dk yürüdükten sonra tüm gün yorgunluk çekiyorum ve bu durum yatana kadar sürmekte ve koşmam ise zaten mümkün değil zira efor sarfedemiyorum.Ayrıca alt çenemde bir miktar gerilik ve dişlerimde de ortodontik bakımdan bozukluklar var(yönetmelikte geçmekte olduğu için ben de belirttim).Özellikle bu konuda askerlik şb. ve askeri hastane tecrübesi olan arkadaşlardan beni,elverişli değildir raporu alarak muaf olma bakımından aydınlatmalarını istiyorum.Kusura bakmayın,durumun tam olarak anlaşılması için uzun uzun anlatmak zorunda kaldım,zira sağlık bakımından elverişli olduğu halde muaf olmaya çalıştığım düşünülsün istemedim Şimdiden teşekkürler.

yld19sm
24-05-2007, 14:47:26
Askeri hastahanede bütün rahatsızlıklarınızın dikkate alınacağı kesin.Ancak bu sizi elverişsiz yaparmı orasını doktorlar bilir.

ahm233487
24-05-2007, 21:47:13
öncelikle ilgilendiğiniz için çok teşekkürler.Benim özellikle öğrenmek istediğim şu;mesajımın en başında belirttiğim rahatsızlık da,b dilimi içerisinde.Bu durumda B dilimi içerisine girdiği(genel olarak B dilimi açısından soruyorum,sadece kendi rahatsızlığıma bağlı olarak değil)yönetmelikçe açıkça ortaya konan bir rahatsızlığın,sizde bulunduğu sabit ise,Hastanedeki doktorların bunun aksi bir karar vermeleri mümkün mü?Benim kafama takılan bu,aynı zamanda bir hukukçu olarak.Zira eğer bu şekilde keyfi bir uygulama söz konusu ise,bu açıkça yönetmeliğin ihlali anlamına gelir.Sizin bu konuda düşünceniz nedir?

yld19sm
25-05-2007, 09:27:17
Aksine bir uygulama olursa karara(daha doğrusu rapora) itiraz edilir.Sonuç alınamaz ise en son çare AYİM sinde dava açmak gerekir.

ahm233487
25-05-2007, 16:52:02
Anlıyorum...Umarım bu kanun yollarına gitmeye gerek kalmaz.İlgilendiğiniz için tekrar tekrar teşekkür eder,iyi çalışmalar dilerim

cmydn
26-05-2007, 15:07:38
Geri hizmet nedir askeriyeye gidince görürsün. Çay, temizlik, evrak getir götür, vs. aklına gelebilecek her şey....

rumuzcan
01-06-2007, 19:37:55
Dalaksız olmak askerliğe engel teşkil eder mi?Çürük raporu alabilir miyim? ve mevzuatta var mı?

Av.Başak Şahin
01-06-2007, 20:44:41
Bence askerlik yapamaz raporu alabilirsiniz. Askerlik çetin ve zor bir eğitimi de kapsadığından bu eğitimlerde gerekli olan dayanıklılığa sahip olamayacağınız düşünülebilir.

klmakn
01-06-2007, 21:00:01
dalaksızlık askerliğe engeldir.

enginsev
03-06-2007, 21:36:21
Bende tek kulakda %100 duyu kaybı noksanlığı var ama daha önceden alınmış %0 %50 %100 şeklinde farklı raporlarım mevcut bu sorun yaratırmı ?

%100 duyu kaybı olmasına rağmen istediğim takdirde askerlik yapabilirmiyim ?

whisky24
05-06-2007, 13:16:33
Merhaba arkadaşlar siteyi uzun zamandır takip ediyorum. Artık sorunumu yazma ihtiyacı duydum. Ben 6 senedir yaygın anksiyete bozukluğu tanısıyla Ankara dışkapı hastanesi psikiyatri bölümünde tedavi oluyorum. Askere gelmeden önce doktoruma söyledim askere gideceğimi rapor istedim. Raporu vermedi. İlk muayenede halimi arz ettim ancak askere elverişlidir dendi. Acemi birliğinde hastaneye gittim elimde rapor olmadan yine sonuç alamadım. Şimdi usta birliğindeyim ve elimde rapor var. İlaç kullanıyorum. Hastanede doktora geçmişimi ayrıntısıyla anlattım ancak ilaçlarımı yazıp göndermekte ısrar ediyor. Kendi hastanem gerekirse askeri hastane dosyalarını istetir diye söylemişti. Şimdi söylüyorum dosyamı istetin diye ancak sonuç yok yine. Askere geldiğimden beri hastayım. Nasıl geçecek bu kadar gün bu halde? Doktor neden ilaç yazıp göndermekte ısrar ediyor anlamıyorum.

commodore1tr
06-06-2007, 20:54:49
Bu konuda size hukuki değil tıbbi yorum lazım . Bu yazdıklarınızı bir dilekçe olarak ve daha düzgün elinizde belgede varsa ekleyerek birinci sicil/disiplin amirine veriniz.

goldmusic
08-06-2007, 08:31:40
Öncelikle böyle bir site oluşturduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi sunarım.Ben yoklama eriydim fakat askeri muayeneye gittiğimde benim hakkımda sağlam raporu veremeyeceklerini söylediler.Çünkü ben 14/10/1994 yılında kalın bağırsaklardan 2 aşamalı 3 ameliyat geçirmişdim.Benden bu belgeleri de istediler ve gönderdiler.Aradan zaman geçdi ve ben tekrar akerlik şubesinden sevk kağıdımı alarak tekrar askeri hastaneye gittim belki beni genel cerrahi ye bu kez göndermezler dedim.Ama sanki tüm doktorlar beni bekliyormuş gibi gider gitmez ameliyat belgelerimi yanımda olup olmadığını sordular.Bende mecburen ameliyat olduğum Ankara Dışkapı Hastanesine giderek arşivden belgeleri buldum ve getirdim.Sonuçda tekrar Malatyaya döndüğümde sevk süresi dolmuşdu ve yeni bir sevk kağıdı alarak askeri hastaneye gittim.Beni hemen yatırdılar yarın heyet var heyete çıkacaksın dediler.Sonuç olarak heyetten çıkan karar :
TEŞHİS : KARNIN AKUT BATINA (HİRŞUPRUNG) BAĞLI BİRDEN FAZLA ETAPLI AMELİYATI (LOOP KOLOSTOMİ VE KAPATILMASI)
KARAR : B/45 F-10 BARIŞTA ASKERLİĞE ELVERİŞLİ DEĞİLDİR.SEFERDE GÖREV YAPAR.
Bu karardan sonra yıkıldım ben psikolojik olarakda zaten ne yapcağımı da bilemiyorum şuanda.Acaba bu karar metnine göre benim iş bulma konusunda yaşayabileceğim ne zorluklar olabilir.Ve ilerde bu karar ne gibi zorluklar çıkarabilir.
Beni bu bu konuda aydınlatırsanız sizlere minnettar kalacağım.Saygılarımla..

Yönetimin notu : Öncelikle site kullanım kurallarını okuyup, başlığınızı düzeltin. Aksi halde, sorunuz cevaplanmayacak, gerekirse konu kilitlenecektir.

yld19sm
08-06-2007, 10:49:48
?

Av.Dilek Kuzulu Yüksel
08-06-2007, 13:20:46
Savcıdan "çürük"lere "vicdan" itirazı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, para karşılığı sahte çürük rapor düzenledikleri ve aldıkları iddiasıyla tutuklanmaları istenen, ancak serbest bırakılan 50 kişi hakkında yeniden tutuklama talep etti. Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan tarafından verilen dilekçede, "Şehitlerin verildiği bir dönemde, mal varlıklarını kullanarak askerlik görevinden kaçan kişilerin bu suçtan tutuklanmayarak, serbest bırakılmaları toplum vicdanını rencide edecek ve infial yaratacaktır" denildi. Ancak itiraz reddedildi. Operasyon çerçevesinde aranan Demokratik Toplum Partisi Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Demirtaş dün jandarmaya teslim oldu.
Haber: Ömür ÜNVER

Vatan

yld19sm
08-06-2007, 15:43:34
Karar Vatana Millte hayırlı olsun.Artık sahte rapor alarak askerlikten kurtulmanın asıl yaptırımı sayılablecek olan tutuklamada ortadan kalktığı için herkes bu yola yönelecektir.Şehitler düşünüldüğünde bunların cinayetle yargılanmaları gerektiğini düşünüyorum.Şahsi düşüncem.

Av.Dilek Kuzulu Yüksel
08-06-2007, 16:12:47
Sahte rapor alana da verene de çok ağır cezalar öngörülmelidir bence de. Sahte rapor düzenleyen doktorun bir kere kesinlikle meslekten geri dönüşü olmamak üzere men edilmesi gerekir.

Şu da var ki, hepsinden önce zihniyetin değişmesi gerekir, lafa gelince en önde giden vatan severler, kanıtla dediğinde kaçacak, kaytaracak delik arıyorlar maalesef. Keşke bayanları da askere alsalardı da gösterseydik bu korkaklara vatani hizmet canını feda etme pahasına seve seve nasıl yapılıyormuş...

Kemiklerini sızım sızım sızlattığımız tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun, sayelerinde rahat rahat uyuduğumuz tüm askerlerimiz de Tanrıya emanet olsun...

rubenaden
09-06-2007, 15:06:14
Herkese Merhabalar.Hepatit b hakkında bende birşeyler yazmak istiyorum askerlikle ilişkili..

rubenaden
09-06-2007, 17:35:05
Merhabalar ..konu eskimiş te olsa bi şeyler yazmak istedim.bence Hepatit b taşıyıcılarına inaktif veya kronik, nasıl olursa olsun askerlik yaptırılmamalıdır.Bu konuda arkadaşların yazdıklarına katılıyorum.Bende inaktif bir hepatit b taşıyıcısıyım.Hepatit b hakkında insanlarımız çok az şey biliyor.Ben askerlik sürecim dahil aylardır bu konuyu yerli yabancı sitelerde araştırıyorum..Hepatit b taşıyosunuz askerdesiniz gerçekten çok sıkıntı yaşıyorsunuz ki hala üzerimde etkisi var.En basit bi örnek;yemek yiyeceksiniz..ortaya salata veya tatlı tabağı konuyor(tabak veya tabldot kıtlığı varya memlekette)..bakıyorum karşındaki arkadaşın soğuktan dudağının ortasında çatlak!çatlaklada kalsa iyi. kan var..başkası dudağının kenarında uçuğu kanatmış..şimdi gelde beraber salata veya tatlı ye yiyebilirsen...yesem salyamdan tükrüğümden bulaşsa ne olacak garibana ? Kimse salya veya tükrükle bulaşmaz demesin lütfen! Çok araştırdım akademik çalışmalar var bu konuda.İstenirse yazarım.Bu tarz şeyler o kadar moralimi bozduki anlatamam..aylarca tost yedim.Yemek yiyemedim ki aslında benim gibilerin çok dikkatli beslenmesi gerekiyor. Meyve suyu içtim içim kurumasın diye...artık kusacak hale geliyordum tost yemekten...Sigara içiyosun çocuk diyor bi bi fırt çekim verim..versen bi türlü vermesen bozuluyor..derdini anlatamıyorsun..gönlünü almak için bi paket sigara alıyorsun.Bir sigarayı 5 kişi içiyor...kimse dikkat etmiyor.Bir başkası lavaboda traş olurken milletin yüzünü gözünü kestiği yeri ''ırmak kenarı''yapmış çamaşırını yıkıyor..Allahım...orda yıkama diyorsun umursamıyor..

Hepatit b taşıyıcılarının askere alınması bence hem diğer sağlıklı askerlerimizin sağlığı açısından hemde hepatit b taşıyıcılarının karşı karşıya kaldığı gerek beslenememe,gerekse de diğer sorunlar(çok kötü bir hastalık taşıyıcısı olarak görülme,acınma hissi vs..)yüzünden çok YANLIŞTIR.

Aslında çok daha uzun yazabilirdim ama şimdilik bu kadar yeter sanırım.Son olarak ta eğer askere henüz gitmemiş olan ve bu yazımı okuyanlara sözüm olacak.Ben karaciğerime zarar vermemiş orda sakince uyuyor olmasına rağmen virüsü vücudumdan atabilmek için dünyaları verebilirdim.LÜTFEN HEPATİT B AŞINIZI MUTLAKA YAPTIRIN..selamlar..

esraavci
10-06-2007, 09:31:56
bu üyelik bana ait değil arkadaşımın onun üyeliği aracılığı ile size bu soruyu soruyorum teşekkürler.
merhaba sorumu cevaplarsanız sevinirim benim geçirmiş olduğum böbrek ve mesane yolu böbrek taşı ameliyatları ve birde femur kemiği(kalçadan diz kapağına kadar olan kemik) kırılması sonucu ayağıma platin takılarak geçirmiş olduğum üç ameliyatım var ayağımda ameliyattan sonra takılan platin üç yıl sonra çıkartıldı ama bana vermiş olduğu rahatsızlıklar bulunmakta ağrı kas ağrıları ve soğukta aşırı ağrı olarak böbreklerimden defalarca taş kırdırttım ve sürekli taş oluşuyor hatta şu anda halen ameliyatlı böbreğimde taş mevcut ve büyüklüğü 1 cm civarında benim kendimi sürekli korumam ve bu hastalıklarıma göre yaşamam lazım acaba sizce ben askerliğe elverişli değildir raporu alabilirmiyim.
Lütfen beni kimse yanlıl anlamasın yediklerimle içtiklerimle havanın soğuk olmasıyla sürekli kendimi korumam gerek olduğu için yazıyorum.
Hoşçakalın

wisher
10-06-2007, 11:42:54
Ben 26 yaşında 2 yıllık sınıf öğretmeniyim. Bu yaz askere gideceğim, yedek subay aday adayıyım. 1,5 yıldır bağırsaklarımdan rahatsızdım ve yapılan muayeneler sonucunda Crohn Hastası olduğum anlaşıldı. 1,5 yıldır aralıksız sürekli ishalim ve ilaç tedavisi görmeme rağmen geçmedi. Bu hastalık askerlikten muaf sayılıyor mu acaba? Bilgilerinize çok ihtiyacım var.

esraavci
10-06-2007, 13:23:09
bu üyelik bana ait değil arkadaşımın onun üyeliği aracılığı ile size bu soruyu soruyorum teşekkürler.
merhaba sorumu cevaplarsanız sevinirim benim geçirmiş olduğum böbrek ve mesane yolu böbrek taşı ameliyatları ve birde femur kemiği(kalçadan diz kapağına kadar olan kemik) kırılması sonucu ayağıma platin takılarak geçirmiş olduğum üç ameliyatım var ayağımda ameliyattan sonra takılan platin üç yıl sonra çıkartıldı ama bana vermiş olduğu rahatsızlıklar bulunmakta ağrı kas ağrıları ve soğukta aşırı ağrı olarak böbreklerimden defalarca taş kırdırttım ve sürekli taş oluşuyor hatta şu anda halen ameliyatlı böbreğimde taş mevcut ve büyüklüğü 1 cm civarında benim kendimi sürekli korumam ve bu hastalıklarıma göre yaşamam lazım acaba sizce ben askerliğe elverişli değildir raporu alabilirmiyim.
Lütfen beni kimse yanlıl anlamasın yediklerimle içtiklerimle havanın soğuk olmasıyla sürekli kendimi korumam gerek olduğu için yazıyorum.
Hoşçakalın

katdawn28
11-06-2007, 11:10:48
kardees aynı hastalık bende de var.suan askerdeyım 4 aylık askerım suan nınanılmaz agrılarım var.hastane hastane katdawn28@hotmail.com.adresım

yld19sm
11-06-2007, 15:54:44
Bu konuyu askeri hastahaneler karara bağlayacak.Tıbbi konu cevap vermek zor.

recessus
11-06-2007, 17:04:07
Sekel kalıp kalmaması önemli değil bu hastalığı geçirenler, tedavi oldukları resmi kurumlardan alacakları rapor ile bunu belgelerlerse askerlik yapmazlar. Ben bu hastalığı geçirmeyip askerlik yapmayı tabiki tercih ederdim. Ama askerliğimi tamamlayamadığım için üzgün değilim.Bazı arkadaşların bundan rahatsız olduklarını gördüm. O zaman paralı askerlik yapanlara ne demeli ??Askerlik yapmamanın ileriki yaşamınızda ve iş hayatınızda hiçbir sakıncası yok. Bu tanınmış bir hak. Ama herşeye rağmen askerlik yapmak istiyorsanız ve tam olarak uygun tedavi aldıysanız bu durumunuzu bildirmeyip askerliğinizi yapabilirsiniz. Bu kadar alınacak bir durum yok ortada.

ataman151
11-06-2007, 17:12:00
arkadaşlar ben sivil memurluk için sevk edildiğim askeri hastaneden sağlık raporu almak için gittim ve hiç bir sağlık problemim yok sadece gözlük kullanıyorum bunun için bana 7/A-F-1 teşhisi konuldu birde tsk syy ye göre 3 kg. fazla kilom olduğu yazıldı ve bunun içinde 33/A-F-1 teşhisi konuldu . ancak bunlara karşılık KARAR kısmınada "ASKERİ İŞ YERİNDE ÇALIŞIR " diye rapor düzenlendi . şimdi bu konulan tanılarla ben sivil memur olabilir miyim asıl rapor onay için sağlık komutanlığına gönderildiğinde bir sorun çıkarırlar mı yoksa hastane çalışabilir dediği iiçin rapor onaylanır mı ? birde sivil memur olabilir ibaresi yerine askeri iş yerinde çalışabilir ibaresi yazılmıştır bunula ilgili sorun çıkarabilirler mi bilgisi olan lutfen cevaplarsa sevinirim..

Av.Duygu Tekay
11-06-2007, 17:15:03
"birde sivil memur olabilir ibaresi ile askeri iş yerinde çalışabilir ibaresi yazılmıştır

Rapor istenilmesinin nedeni askeri işyerinde sivil memur olarak çalışmaya uygun olup olmadığınız tespiti değil mi?

ataman151
11-06-2007, 17:27:43
"birde sivil memur olabilir ibaresi yerine askeri iş yerinde çalışabilir ibaresi yazılmıştır

kusura bakmayın arada ile yazmışım o olmayacak sivil memur olur ibaresi yerine karar kısmında sadece askeri iş yerinde çalışabilir diye yazılmıştır bunun sivil memur olmakta bir terslik veya sorun çıkarırlar mı sağlık raporum sağlık komutanlığımda onaydan gecerken bir engel teşkil edermi birde yukarıda yazdığım 7/A-F-1 ve 33/A-F-1 tanıları sorun yaratır mı yanıtlamanız dileğimle iyi çalışmalar..

esraavci
11-06-2007, 19:25:52
Bu üyelik adı arkadaşıma ait ben sadece kullanıyorum ismim hasanTeşekkür ederim cevabınız için benim gibi aynı durumda olan diğer arkadaşlar var ise tecrübelerini yazarsa sevinirim teşekkürler

ataman151
12-06-2007, 10:28:11
koca forumda soruma cevap verebilecek kimse yok mu hayret...

yld19sm
12-06-2007, 15:41:33
Olumlu rapor almışsın halen daha bunalım takılıyorsunuz.Onay makamları TSK Sağlık yönetmeliğine açıkça aykırı olmayan raporlara dokunmaz.Tabi torpille almadıysanız.

ataman151
13-06-2007, 08:20:57
verdiğin cevap için teşekkur ederim ama torpille almış olsaydım zaten buraya konu bile açmazdım onay makamındanda torpil yaptırırdım çok şükür sağlığım yerinde ve bunun içinde torpile gerek yok saygılar iyi çalışmlar...

lprare
15-06-2007, 11:21:07
öncelikle foruma ve forum yazarlarına sonsuz tesekkürler...birçok konuda bizleri aydınlattıkarı için...
forumdaki ilgili konuların tamamını okudum...ancak aklıma takılan bir konu var

ben 24 yasındayım.üniversite mezunuyum
boyum 183 cm kilomda 119...
forumdaki konulara gore durumum için çürük raporu alındıgı kanısına vardım.
ancak bu boy kilo oranında yanlızca çizelgeye mi bakılmakta
yoksa vucut tipide goz onune alınıyorumu

kilolu olmama ragmen vucudum orantılı ve kilomu kesinlikle gostermiyorum.eski bir sporcu oldugumdan...

sormak istedigim boy kilo çizelgesine gore askerlige uygun olmayan kişi vucut tipine (atletik,hantal,vs... ) gorede degendiriliyor mu?

benimle aynı boy ve kiloda olan hantal bir insanla benim gibi hantal olmayan bir vucut tipi aynı sekilde curuk raporumu alıyor.yoksa hantal olmayanların askere alınlması daha mı olası?

ben askere gitmek istedigimden kilo mu vermem gerekiyor yoksa vucut tipime bakılarak da alınabilinebilr miyim?

simiden tesekkürler

saygılarmla....

cherry_
16-06-2007, 13:07:15
Bilindigi üzere Recep Tayip Erdogan'in oglu askeri hastaneden cürük raporu aldigi gerekcesi ile askerlik yapmiyor,bu durum ile ilgili konusmalarimizda benim aklima takilan birkac sey oldu bu konuda yardimci olursaniz sevinecegim.

Söz konusu rapor 8-9 yil evvel,testis kanseri teshisi ile alinmis.bu hastaligin tedavisinin mümkün oldugu söyleniyor.hastaligin takibi yine askeri hastanece mi yapilir? tedavinin olumlu sonuclanip sonuclanmadigi ,askerlige engelin devam edip etmedigi ol askeriyece mi takip edilir yoksa,hastaligin asamalari,son durumu vb.bilgilendirmeler hasta tarafindan mi yapilir?eger hasta kendi tarafindan yapiyor ise bunun bildirim zamanlari kisinin insiyatifine mi birakilir,yoksa yasalarca belirlenen bir zaman araligi var midir?

Bu sorularimin yanitini alabilirsem cok sevinecegim.

simdiden tesekkür ederim:mahcup:

rumuzcan
17-06-2007, 13:29:43
Uygunsuz ileti olduğu için silinmiştir.
Yönetim.

deniz02
17-06-2007, 13:51:24
Soru da ilginç geldi , yanıtı da... :rolleyes:

tavsiyem biraz daha kilo almaya çalış. çürük vermezlerse avukat bul itiraz etmeye çalış.bunların ne yapacağı belli olmaz.

Anlatılanlara bakılıdığında sapasağlam tam da "komando olmaya müsait" bir vatanmış Sayın lprare... Peki neden sağlıklı kişiye çürük raporu versinler ki?

Bir de şu foruma göz atmaya ne dersiniz?!
http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=24067

:rolleyes:

Tangör Evren
18-06-2007, 20:52:43
Her tedavisi olan hastalık sonunda kişi askere alınır diye bir kural yoktur. Kasımpaşa Akeri hastahanesince verilmiş bir elverişli değildir raporu vardır ortada. Eğer hastalık tedavi sonucu sekel kalma durumu varsa o kişi askere alınmaz tedavinin durumu ve şeklide önemlidir.
Ancak bu konuda benim canımı sıkan RTE nin buna gösterdiği aşırı tepkidir. Kimse sağlık sorununu böylece kızarak sanki utanılacak gibi yanıtlamaz...
Kaldıki bunların ailecek hasta olduklarıda bilenen birşey buda benim teşhisimdir.

baryan
19-06-2007, 16:42:07
4 yıllık iktisat fak. mezunuyum. Yedek Subay Adayıydım. 2 yaşındayken kalp ameliyatı geçirdim. Tam açılımı OPERE PATENT DUKTUS ARTERİOSUS (PDA) . 4 yıllık iktisat fak. mezunuyum. Yedek Subay Adayıydım. Şu an hiç bir rahatsızlığım olmamasına karşın ben askere almadılar. Bende gitmekj istediğim için çok üzüldüm ve verdikleri rapora itiraz ettim. B/42 F-6 Maddesinin anlamı nedir? Neden böyle bir kanıya vardılar. Acaba itirazım kabul edilir beni alırlar mı?

Cevap yazarsanız sevinirim. Askere gitmek için ne yapmam gerekiyor.

taner06
20-06-2007, 04:40:25
bazı rahatsızlıklarım var bu rahatsızlıklar benim askere gitmeme engel teskil edermi acaba. yardımcı olursanız sevinirim simdiden tesekkurler.

sag gozum 1.75 hipermetrop 1.25 astigmat
sol gozum 1.50 hipermetrop
sag ayagımda meniskus yırtıgı ve bag yırtıgı var
kalbimde mitral kapaktan geriye kan kacırıyor
sag kulagımda total duyu kaybı
sol ayagımdan gecirdigim ameliyat bir ameliyat yuzunden sekil bozuklugu var ve bu yuzden her zaman ya ozel yapım ayakkabı giyorum ve ayrı numaralarda iki cift ayakkabı alıyorum
burnumda kırıktan dolayı yanlıs kaynama oldu ve bu yuzden nefes alamıyorum(burnumdan)

deniz02
20-06-2007, 05:03:07
Sayın taner06,
Hukukçu arkadaşlardan yanıt gelinceye kadar şu linkleri incelemenizde fayda var, geçmiş osun...

Göze ilişkin soru ve yanıtlar:
http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=6617

Çürük raporuna ilişkin konu/soru ve yanıtlar:
http://www.hukuki.net/forum/tags/index.php?tag=/çürük/

Askerliğe ilişkin diğer konular:
http://www.hukuki.net/forum/tags/index.php?tag=/askerlik/

wisher
20-06-2007, 08:13:09
Crohn hastalığı için bakabileceğim bir yer var mı?

semaozok
20-06-2007, 09:46:50
İyi Günler bir konuda yardımınızı rica edicem bi çok forumu okudum ama bazı şeyleri hala anlayabilmiş değilim renk körlüğü durumunda askerliğe alınıyormu bunun tespiti nasıl yapılıyor bir garantisi var mı net bir cevap alabilirsem çok memnun olucam teşekkür ederim

yld19sm
20-06-2007, 15:21:40
Bu hiç hoş bir tavsiye değil.Askerlikten kurtulmak için hile yapmak ve ona yardım etmek suçuna sebebiyet verebilir.

Gözümüzden gerçekten kaçmış çok çok teşekkürler. O iletiyi sildiğimiz için alıntınızıda silmek zorunda kaldık. Ama askerlikle ilgili uyarınız çok yerinde olduğundan ve cuk oturduğundan özenle koruduk.
Saygı ve sevgilerimizle
Yönetim

yld19sm
20-06-2007, 15:40:11
T:S:K:Sağlık Yeteneği Yönetmeliğine bakabilirsin.Geçirilmiş Kalp maliyatı ve diğer unsurlar.Savaşta askerliğe elverişlisin.Umarım dilediğin gibi olur.Geçmiş olsun.

yld19sm
20-06-2007, 15:42:42
Birader kamyonmu çarptı geçmiş olsun.Gözler elverişli.Diğerleri doğru ise tbbi bir konu ama herhalde elverişsiz olursun.

trisian
20-06-2007, 17:08:52
Bende aynı soruna sahibim yani yönetmelikte B/19 giriyorum muaf olmak için nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor??Yada muaf olurmuyum?

trisian
20-06-2007, 17:15:49
Bende aynı soruna sahibim yani yönetmelikte B/19 giriyorum muaf olmak için nasıl bir prosedür izlemem gerekiyor??Yada muaf olurmuyum

baryan
21-06-2007, 11:42:14
4 yıllık iktisat fak. mezunuyum. Yedek Subay Adayıydım. 2 yaşındayken kalp ameliyatı geçirdim. Tam açılımı OPERE PATENT DUKTUS ARTERİOSUS (PDA) . 4 yıllık iktisat fak. mezunuyum. Yedek Subay Adayıydım. Şu an hiç bir rahatsızlığım olmamasına karşın ben askere almadılar. Bende gitmekj istediğim için çok üzüldüm ve verdikleri rapora itiraz ettim. B/42 F-6 Maddesinin anlamı nedir? Neden böyle bir kanıya vardılar. Acaba itirazım kabul edilir beni alırlar mı?

Cevap yazarsanız sevinirim. Askere gitmek için ne yapmam gerekiyor.

Bana arkadaşlar TSK Sağlık Yönetmeliğine bak dediler. Bende baktım ama hiçbirşey anlaşılmıyor. Yardımcı olur musunuz. İtiraz ettim ama sonuç alma ihtimalim var mı? Eğer sonuç alamazsam ne yapmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılarımla

yld19sm
22-06-2007, 10:02:50
İyi Günler bir konuda yardımınızı rica edicem bi çok forumu okudum ama bazı şeyleri hala anlayabilmiş değilim renk körlüğü durumunda askerliğe alınıyormu bunun tespiti nasıl yapılıyor bir garantisi var mı net bir cevap alabilirsem çok memnun olucam teşekkür ederim

Renk körlüğü askerlik yapmayı engeleyici bir durum değildir.

baryan
22-06-2007, 12:43:38
Bana arkadaşlar TSK Sağlık Yönetmeliğine bak dediler. Bende baktım ama hiçbirşey anlaşılmıyor. Yardımcı olur musunuz. İtiraz ettim ama sonuç alma ihtimalim var mı? Eğer sonuç alamazsam ne yapmam gerekir. Yardımcı olursanız sevinirim...

Saygılarımla

Benim sorumada yardımcı olursanız sevinirim.

yld19sm
22-06-2007, 13:58:19
Benim sorumada yardımcı olursanız sevinirim.

Sizin sorunuzada cevap yazdım.Bir sahife geride kalmış.Yöneticiler bu başlık altında toplayınca yazdıklarım peş peşe arkada.Sonuç alamazsanız hastahane raporuna karşı Askeri Yüksek İdare Mahkemesinde işlemin iptali için dava açabilirsiniz.Ancak sonuç için iyimser olduğumu söyleyemem.Kalp hastasısınız,askerde başınıza bu nedenle bir iş gelirse bunun vebali kime ait olurm Hiç düşündünüzmü.Üzülmeyin savaşta askerliğe elverişlisiniz.

trisian
22-06-2007, 14:25:57
Benim sol kulagım hiç duymuyor agustostada askere gidecem fakat ondan önce gata sevk isteyecem...sizce orda nasıl bir sonuc alırım.muaf olurmuyum?

Av.Esin Kılıç
22-06-2007, 14:53:18
Burası yanlış forum, sorunuzu http://www.hukuki.net/forum/showthread.php?t=7732 bu forum altına yazabilirsiniz.

Çürük raporu ile ilgili tüm soru-yanıtlar yukarıda linkini verdiğim forumda toplanmıştır. Bu forumları incelemeksizin, forumda daha önce zaten yantılanmış türden iletilerinizi eklemeyiniz. Aksi takdirde iletiniz silinecektir.

ranacan
23-06-2007, 09:34:52
Ya sanırım herkes sorumuş bu soruları bende yeni üyelerden birisiyim sitenize yaşım 21 yaklaşık 3.5 ay önce askere teslim oldum teslim olduktan 4 gun sonra ise 6 ay hava değişimi aldım genelde sitede okdugum kişilere kilodan 3 ay hava değişimi vermişler ilk olarak fakat yaptıgım araştırmalar sonucu 6 ay hava değişimi üzerine 1 gunluk hava değişimi izni bile askerlikten muaf sayılmama yeterliymiş deniliyor ayrıca seni gönderdikleri kilo veya o kilonun 1 kilo ustu bile olsan daha once verdikleri için raporu tekrardan vermek zorunda kalabilirler deniyor cunku daha once neden verildide şimdi askere alındı diye soruşturma açılabilirmiş. askerliğimi yapıcam diye girdim geri gönderdiler tekrar gidicem tekrar yapıcam kafasıyla geri gidicem ama ne olacak ne bitecek sorusu kafamı kemiriyor raporu reddedebilirmişim eger bi 6 ay daha hava değişimi verirlerse cunku tamamlıyıp uzerimden yuku atmak istiyorum fakatki cürüğe ayırırlarsa ve ben ileride bi gun kilo kaybı yaşarsam tekrardan karşıma cıkarmı bu durum onu merak ediyorum tek bir cevap alırsam benim için yeterli olacaktır ilgileneceklere şimdiden teşşekür ediyorum ... ne karar cıkar onu merak ediyorum ...

OAsker
24-06-2007, 13:27:18
selamlar

4 aylık askerim
ayaklarım düztaban
sırtımda omurga kemiği eğrilmesi ( Skolyoz ) var
ayrıca kulaklarımdan rahatsızım

özel bir hastaneye gittim
sağ kulak % 43 sol kulak % 48 işitme kaybı var dedi
askerlikten muaf olabilirmiyim bu işitme kaybı oranları ile
bu konuda bilgisi olan varmı?
şimdiden teşekürler

leejun
25-06-2007, 00:52:42
merhaba

2002 askere elverişli değil raporu alarak çürüğe ayrıldım fakat askerliğimi yapmak istiyorum bunun için neler yapmam gerekir....

yld19sm
25-06-2007, 14:17:49
Yapacak bir şey yok üzgünüm.Dava açma süresinide geçirmişsin.

alican83
25-06-2007, 14:40:55
arkadaşlar selam...2 temmuzda geçen seneki boyumu kısa kilomu yüksek gösteren muayeneme itiraz etmek için şubeme dilekçe yazıp askeri hastaneye sevk istiyeceğim...bunu kabul etmeyip sevk etmeme gibi bi durumlar var mı ve de 177 boy 49 kilo ile sonuç ne olur? biliyorum forumlarda bu tip çok soru var ama emin olmak istedim...
saygılar...

yld19sm
27-06-2007, 13:04:37
Öyle bir lüksleri yok.İtiraz halinde sevk etmek zorundalar.Ancak süreyi bilemiyorum.